SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwsza redukcja

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1011

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

18

Płeć

Mężczyzna

Waga

89

Wzrost

183

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

~15%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

wstaję ok 6:50

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

siłownia ok 2 lata, full osprzęt

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

dieta na masę

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

dobry

Stosowana lub planowana suplementacja

BCAA
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Koniu151 z działu Odchudzanie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 84 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15840
Witam, ćwiczę już prawie 2 lata na siłowni. Zaczynałem z wagi ok 62 kg(mięśni brzucha nie było widać nawet wtedy) do obecny 89 kg. Ponieważ nie zawsze wiedziałem jak należy jeść powstała oponka, która dzisiaj ma ok 90cm w obwodzie (ale nie mierzone na czczo). Nie podoba mi się ona i oszpeca to o co cały czas walczę czyli ładną, dużą sylwetkę. Wrzucam dietę którą wyskrobałem, chciałbym żeby ktoś ocenił lub poprawił gdyż to moja pierwsza dieta redukcyjna. Obecnie na masie zjadam ok 4000 kcal.

Śniadanie:
płatki owsiane 75g
WPC 45g
orzechy włoskie 10g
Posiłki 2-5:
ryż brązowy/inne rodzaje węgli o niskim IG/ 75g
indyk/kurczak/wołowina 150g
oliwa z oliwek 10g (jedna łyżka)
+warzywa
"Kolacja":
orzechy włoskie 10g
WPC 45g

ok 2700 kcal (nie za dużo?)
200g białka pełnowartościowego
87g tłuszczy
255g węglowodanów

Do tego trening 4 razy w tygodniu, aeroby 3 razy w tygodniu po 30 minut(po treningu siłowym), witaminy i minerały Olimp oraz BCAA przed i po treningu. Proszę o opinię oraz pomoc w ewentualnej poprawie diety. ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 84 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15840
Czemu temat został przeniesiony do działu Junior?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
Zasłużyłeś:)
Skoro redukcja, to rozpisz mi trening 4x w tygodniu jaki masz, + jakie aeroby ?
po prostu bieganie 30min?

Co do diety, więcej tłuszczy, węgle ok, białko ok.
w 2-5 daj jakieś warzywa
na noc daj lepiej twaróg niż WPC, który po prostu się wchłania szybciej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 84 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15840
Trening siłowy chciałem robić taki sam jak na masie, który jest 4dniowym splitem od Akopa Szostaka, więc tu powinno być ok.(jak chcesz zobaczyć to wolałbym pokazać na pw niż tutaj). Aeroby to chyba bieganie na bieżni z jakimś stałym pulsem, ale nie wiem co byłoby najlepsze.

W 2-5 są warzywa. Co do tłuszczy to dodać jeszcze z 10g orzechów na śniadanie i kolację? Kiedyś jadłem twaróg na kolację to strasznie mnie zapychał. Jeszcze gdzieś czytałem, że takie produkty jak twaróg nie za bardzo powinny być na redukcji, ale nie pamiętam czy to było wiarygodne źródło ;)
A ta liczba kalorii nie jest za duża na redukcję? I dodatkowo jak zejść z pułapu 4000-2700? Od wczoraj staram się obcinać po trochu węgle. To dalej tak robić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To nie było wiarygodne zrodlo.
Od bilansu kcal na 0 odejmujesz 400kcal i masz bilans na redukcje ;)
i wklej to w tym
http://potreningu.pl/kalkulatory/kalorie 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 84 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15840
Wrzucam po poprawkach

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 84 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15840
Podbijam. Czy powyższa dieta i aeroby 3 razy w tygodniu po 30 minut są odpowiednim rozwiązaniem?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy to normalne?

Następny temat

spilt dla mnie

Wiecej