SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwsza redukcja

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2178

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1038
Witam wszystkich forumowiczów :)
Mam 15 lat i od około 6 miesięcy robię masę. Przybyło około 15 kg (aktualna waga - 71 kg, ok. 180 cm wzrostu, obwód pasa ok. 83cm). Przez pierwsze 4 miesiące byłem zadowolony z efektów, ale na zdjęciach z ostatnich 2 miesięcy zauważyłem, że coraz bardziej mnie zalewa. Lato nadchodzi, więc chyba czas zrobić redukcję. Mam jednak kilka pytań:
1. Chciałem zrobić lekki deficyt kaloryczny, który jest przecież podstawą redukcji, ale tutaj: https://www.sfd.pl/Deficyt_kaloryczny__ile_powinien_wynosić_-t1134317.html napisano że w wieku 15 lat nie powinno się mieć żadnego deficytu.. więc jak mam redukować?
2. Czy powinienem robić jakieś zmiany w planie treningowym? Robię FBW 3xtyg, 3 serie na duże partie, 2 serie na małe. Zakres powtórzeń mam w niektórych ćwiczeniach bardzo duży (robię np. przysiady bez sztangi)
3. Ile jestem w stanie osiągnąć w czasie tego miesiąca/dwóch redukcji?
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
1. Jak obecnie się odzywiasz? Masz wyliczoną diete czy bardziej orientacyjnie? Ile kcal pochłaniasz obecnie?
2. Od początku lecisz FBW?
3. Nie ma odpowiedzi na to pytanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11970 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233732
1. jak chcesz mozesz wyliczyc, bedzie bardziej PRO
2.pozostalbym przy klasycznym silowym FBW
3.roznie, od 4 do 8kg zalezy od poziomu BF-u

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1038
Jeśli chodzi o dietę, sprawa wyglądała do tej pory bardzo prosto - jadłem ile się da w 5 posiłkach dziennie, pilnując, by zgadzało się 2g białka / kgmc. Kalorii wychodziło zawsze 3000+. Mam bardzo duży apetyt, i zawsze tyle wychodzi odkąd zacząłem trenować na siłce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11970 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233732
mozesz zatem uciac kaloryke z weglwoodanow na start

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1038
Czy jeśli zrobię deficyt 300 kcal, czyli odejmę z każdeego posiłku 120 (od tego co jem obecnie) to będzie ok?
Nie sądziłem że w tym czasie można zrzucić aż 4-8kg. Ja chcę tylko odsłonić brzuch (jak zaczynałem, to mogłem na nim ścierać ser, a teraz schował się pod niewielką warstwą tłuszczu). Mój bf to ok. 14-15% (liczony kalkulatorami i metodą porównywania do zdjęć z internetu). Chcę zbić do 12%.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11970 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233732
tak, mozna tak zrobic na start

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1038
Dzięki, ostatnie pytanie - co z uczuciem głodu? Czasem przed zaśnięciem jestem głodny nawet na masie, to co dopiero będzie się działo na redukcji...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11970 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233732
zerknij na blonnik glukomannan, dobrze zapycha

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1038
Dobra. Wielkie dzięki za pomoc, na to forum zawsze można liczyć :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Jest sporo opcji , czasem wystarczy pilnować np. ilości wody
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja swieżaka

Następny temat

Ciężar powtórzenia serie ...

Wiecej