sfd logo sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

Dodaj odpowiedź

Pierwsza redukcja

Wysłana -
Witam wszystkich forumowiczów :)
Mam 15 lat i od około 6 miesięcy robię masę. Przybyło około 15 kg (aktualna waga - 71 kg, ok. 180 cm wzrostu, obwód pasa ok. 83cm). Przez pierwsze 4 miesiące byłem zadowolony z efektów, ale na zdjęciach z ostatnich 2 miesięcy zauważyłem, że coraz bardziej mnie zalewa. Lato nadchodzi, więc chyba czas zrobić redukcję. Mam jednak kilka pytań:
1. Chciałem zrobić lekki deficyt kaloryczny, który jest przecież podstawą redukcji, ale tutaj: http://www.sfd.pl/Deficyt_kaloryczny__ile_powinien_wynosić_-t1134317.html napisano że w wieku 15 lat nie powinno się mieć żadnego deficytu.. więc jak mam redukować?
2. Czy powinienem robić jakieś zmiany w planie treningowym? Robię FBW 3xtyg, 3 serie na duże partie, 2 serie na małe. Zakres powtórzeń mam w niektórych ćwiczeniach bardzo duży (robię np. przysiady bez sztangi)
3. Ile jestem w stanie osiągnąć w czasie tego miesiąca/dwóch redukcji?
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogę Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
1. Jak obecnie się odzywiasz? Masz wyliczoną diete czy bardziej orientacyjnie? Ile kcal pochłaniasz obecnie?
2. Od początku lecisz FBW?
3. Nie ma odpowiedzi na to pytanie
Wysłana -
1. jak chcesz mozesz wyliczyc, bedzie bardziej PRO
2.pozostalbym przy klasycznym silowym FBW
3.roznie, od 4 do 8kg zalezy od poziomu BF-u
Wysłana -
Jeśli chodzi o dietę, sprawa wyglądała do tej pory bardzo prosto - jadłem ile się da w 5 posiłkach dziennie, pilnując, by zgadzało się 2g białka / kgmc. Kalorii wychodziło zawsze 3000+. Mam bardzo duży apetyt, i zawsze tyle wychodzi odkąd zacząłem trenować na siłce.
Wysłana -
mozesz zatem uciac kaloryke z weglwoodanow na start
Wysłana -
Czy jeśli zrobię deficyt 300 kcal, czyli odejmę z każdeego posiłku 120 (od tego co jem obecnie) to będzie ok?
Nie sądziłem że w tym czasie można zrzucić aż 4-8kg. Ja chcę tylko odsłonić brzuch (jak zaczynałem, to mogłem na nim ścierać ser, a teraz schował się pod niewielką warstwą tłuszczu). Mój bf to ok. 14-15% (liczony kalkulatorami i metodą porównywania do zdjęć z internetu). Chcę zbić do 12%.
Wysłana -
tak, mozna tak zrobic na start
Wysłana -
Dzięki, ostatnie pytanie - co z uczuciem głodu? Czasem przed zaśnięciem jestem głodny nawet na masie, to co dopiero będzie się działo na redukcji...
Wysłana -
zerknij na blonnik glukomannan, dobrze zapycha
Wysłana -
Dobra. Wielkie dzięki za pomoc, na to forum zawsze można liczyć :)
Wysłana -
Jest sporo opcji , czasem wystarczy pilnować np. ilości wody
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź