SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwsza redukcja!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 23423

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699669
Żadne urządzenie nie pokaże Ci dokładnego rozkładu ciała . Widzisz w lustrze ze brzuch jest słabo zarysowany to zaczynasz redukcje - to taki przykład .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 122 Wiek 33 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 32364
Zbliżają się święta, mam zaplanowyany wyjazd na 10 dni więc pomiary wstawię dziś.
wymiary na dzień 02.04.18 (zakładam, że się nic nie zmieni przez te 4 dni) W nawiasie poprzednie:
Klatka: 108 cm (109,5) - tutaj wydaje mi się, że więcej spadło fatu z klatki a z drugiej strony plecy się poszerzyły
Biceps: 37 cm (38) - no niestety - 1cm
Brzuch: 85,5 cm (88,5)
Tylek: 95 cm (96,5) - ten pomiar chyba powinienem wywalić. Wydaje mi się nie rzetelny.
Udo: 56,5 cm (58) - tu raczej nie zmniejszył się mięsień tylko tłuszcz, teraz jak siadam to nie rozlewa się noga na boki (nie tak bardzo)
Lydka: 38 cm (38)
Waga: 70,6 kg (73)

Krótkie podsumowanie: generalnie dieta weszła w krew. Lubię robiąc obiad poważyć, policzyć BWT - stało się to nawet moim zainteresowaniem.
No ale nie wszystko jest takie piękne. Niestety odnotowuję spadki siły co mnie powoli martwi. Bieganie to dla mnie już bardzo duży problem - 15 min ciężko mi wytrzymać. Co do siłowych - klatkę robiłem 5x5 teraz robię 5-5-5-4-2 to samo tyczy się pleców (podciąganie), nóg (przysiad na maszynie z tym ze tutaj robiłem 4x 10 a teraz 4x 8 nawet 7). Dodam, że w ciągu dnia mam pełno siły (znacznie więcej niż przed redukcją) i na siłowni również mam siłę na wiele tylko nie mam .... yyy mocy?

A więc pytania:
1. Czy zmniejszyć ciężar?
2. Zmienić trening (stale to samo FBW robię)?
3. Czy w dni treningowe zwiększyć ilość węgli lub ogólnie kalorii? (obecnie ~2700 kcal w tym B-140-160g, W-390-450g, T-80-90g) - węgle ciężko jest utrzymać stąd taka rozbieżność, bo czasem dla uzupełnienia na wieczór jem ser półtłusty twarożek, z którego robię taką papkę razem ze zmielonymi nesquikami i dżemem i od razu węgle windują do góry)
4. Może więcej jeść przed samym treningiem?
5. Czy dobrym pomysłem jest zamiast twarogu zjeść serek wiejski? (niestety ma więcej tłuszczy a mniej białka i mniej węgli)

Na koniec zdjęcia porównawcze:





...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Zmień przede wszystkim strategie treningową, gdyż robienie treningów stricte pod siłę w sytuacji gdy czujesz deficyt energii nie ma większego sensu, zresztą nie spinaj się aż tak na tym, że mniej weźmiesz na ławeczce. Daruj sobie tego typu produkty jak płatki nesquik czy dżemy wysoko przetworzone. Nie musisz robić rotacji, aczkolwiek jeśli pasowałby Ci ten system to jak najbardziej możesz wprowadzić rotację WĘGLOWODANAMI, białko i tłuszcze powinny zostać na tym samym poziomie. W DT może być wyższy pułap kalorii z prostych powodów: lepsza wrażliwość insulinowa po treningu, większy wydatek energetyczny , większy apetyt. Nie musisz biegać długich dystansów, możesz wprowadzić interwały lub treningi typu crossfit. Dieta powinna być urozmaicona, nie powinieneś wybierać między twarogiem, a serkiej wiejskim - to są źródła które nie są jakoś specjalnie bogate odżywczo.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 122 Wiek 33 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 32364
DUDEE czyli zwiększyć ilość powtórzeń ale mniej serii i mniejszym ciężarem?
Co do rotacji węglami to czytałem już o tym wcześniej - wydaje się trochę hardkorowe.
Interwały - no tak! Dzięki!


Zmieniony przez - KosoBobo w dniu 2018-03-29 11:35:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Co prawda nie jest to dział zajmujący się zakresem treningowym, ale pokaż ten plan.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 122 Wiek 33 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 32364
Treningi:
TRENING A
Przysiady na maszynie 4x10
Wyciskanie Leżąc 5x5
Wiosłowanie 5x5 - 10 zależy na jaki ciężar jestem danego dnia gotowy
Wznosy bokiem 3x8 - 10
Biceps+Triceps 3x8 biceps - hantle, triceps- na wyciągu, za sznurki ciągnę z góry na dół lub podnoszę się na poręczy
Deska do max możliwości lub kółko 4 serie po 10 powrórzeń
Łydki 3x8

TRENING B
Martwy Ciąg Klasyczny 5x5
Wyciskanie Żołnierskie 5x5 - 8
Podciąganie Wąsko 5x5 - 7
Wyciskanie Wąsko 3x8
Biceps 3x8 - 10

Każdy trening kończę bieganiem 15 min i zaczynam bieganiem 3 min (oczywiście po tym 3min bieganiu rozgrzewki jest ciąg dalszy)

Co do wyboru tego sera czy serka to mój taki ostateczny posiłek przed snem - kiedy go jem to już w zasadzie mam B W T zamknięte. To jest taki posiłek powiedzmy "extra". Ale nie mogę z niego całkiem zrezygnować bo ostatni posiłek przed nim jem o 20 a kładę się spać 23 a następny jest o 5:30. A tak serek wchodził koło 23:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699669
Nie wiem skąd masz ten plan ale jest kiepski . Całkowicie bym go wywalił i ułożył nowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 122 Wiek 33 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 32364
flex1976
Nie wiem skąd masz ten plan ale jest kiepski . Całkowicie bym go wywalił i ułożył nowy


Z youtube go zgarnąłem od jakiegoś zawodnika. Muszę przyznać, że o ile na dietę nałożyłem ostry nacisk o tyle treningi (plan, bo same treningi też na 100%) zaniedbałem - skopiowałem cudzy i poleciałem z nim.


Zmieniony przez - KosoBobo w dniu 2018-03-29 11:56:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Zapraszam więc do działu trening dla początkujących w celu ułożenia nowego planu: https://www.sfd.pl/Trening_dla_początkujących-f114.html 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 122 Wiek 33 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 32364
Słuchajcie, wpadłem na taki pomysł - do końca kwietnia pociągnąć redukcję od maja lekko przearanżować dietę na dodatni bilans kaloryczny ale +/- 100kcal więcej niż moje zero. I polecieć tak miesiąc tylko.
Nie chodzi mi, by od razu masować i pakować w siebie niezliczone pokłady jedzenia tylko raczej odpocząć od redukowania. Oceniam swoją sylwetkę na około 18%bf (moglibyście podpowiedzieć? Te z prawej, kilka postów wyżej to aktualne).
Generalnie ten pomysł wynika z ogólnego rozdrażnienia, oczywiście nie chodzę po domu i krzyczę tylko zaczynają mnie denerwować takie rzeczy jak regres w ćwiczeniach, duża ilość obowiązków w pracy (za duża, 10-11h pracy dziennie teraz i przez kolejne 3 tygodnie będzie standardem)... - nie potrafię tego dobrze opisać, ale w dwóch słowach - wewnętrzny nerw.
Czy praktykuje się takie manewry? Czy ma to sens? Czy zacisnąć zęby dojechać do końca (do tych powiedzmy 10-12%bf).

Dodam, że nie jestem przekonany czy to wina ujemnego kcal w diecie...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase - ocena

Następny temat

Dieta i posiłek potreningowy.

WHEY premium