SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierogi lepsze niż u mamy - z łososiem i dodatkami. xDxD

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10696

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
Siema,
dziś ciąg dalszy wydziwiania cudów z mąką pełnoziarnistą - tym razem pierogi. Wersja nr2 kozacka jako cheat meal na redukcji.





Ciasto na 15 pierogów:
250g mąki
3/4 szklanki wody
sól

Farsz na 10 pierogów:
Łosoś wędzony 150g
Mozzarella 125g
Parmezan 20g
Feta 20g
Koperek do smaku
sól, pieprz





Farsz drugi na 5 pierogów:

Duża gruszka
Ser gorgonzola ok50g
Parmezan 80g





Wykonanie:
1.Kroimy drobno składniki farszu(gruszkę trzemy), mieszamy ze sobą, przyprawiamy do smaku.
2.Mąkę mieszamy z odrobiną wody, stopniowo dodając kolejne porcje, tak by ciasto nie było zbyt lepiące.
3.Gotowe ciasto rozwałkowujemy dość cienko i wycinamy z niego krążki dużym kubkiem.
4.Powstałe krążki napełniamy farszem i zalepiamy boki.
5.Wrzucamy do gotującej wody, każdego pieroga trzymając przez chwilę na łyżce - nie powinny się wtedy lepić(można też dodać oliwy/oleju). Gotujemy ok 10-15 minut na wolnym ogniu.
6.Wersja z gruszką doskonale smakuje z jogurtem naturalnym(na talerzu wersja łososiowa).

Wałkowanie po studencku - butelką wódki.



Ciasto, farsz.





BTW 10 sztuk z łososiem:
B:64g
T:43g
W:105g
kcal:1060


Życzę smacznego,
jutro zrobię Wam...rekina.

https://www.sfd.pl/-t494045.html - resztę moich przepisów znajdziecie tutaj.

pzdr/


Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2010-11-06 17:25:19

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
Przepraszam bardzo, ale czy ja widze obok pierozkow moj mix brokulowy ?

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
nie,
brokuły + jogurt. Zawsze tak jem.


btw
pierożki serwowałem wczoraj na imprezie "niesportowemu" towarzystwu i każdy chciał więcej i więcej i więcej...


pzdr/

Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2010-11-07 17:40:48

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 446 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9148
Ciasto wałkowane oczywiście po studencku

Co wypijesz to wypocisz
Co Cię nie zabije to Cię wzmocni

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1
Ja ostatnio jadłam pierogi z wątróbką drobiową i ze szpinakiem i fetą w jednej z poznańskich pierogarni przy starym rynku, ale o pierogach z łososiem jeszcze nie słyszałam! Gratuluje pomysłu i przepisu:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
Robi ktoś na wigilię? Ja tak, więc odświeżę.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 2344 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17221
Ja zamawiam, p******e se ręce brudzić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 360 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10750
trzeba babci farsz podmienić :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 841 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 47621
W sumie nieźle to wygląda, aż zrobie na próbę na wigilię, tylko gdzie kupujesz parmezan?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
alma.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 841 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 47621
na sikorskiego?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Brokuły z feta i jogurtem by Malinowa

Następny temat

[low carb]Szpinakowo-mięsne placuszki.

WHEY premium