SFD.pl Kuchnia SFD

Dodaj odpowiedź

Pierś z kurczaka faszerowana szpinakiem i suszonymi pomidorami

Wysłana -
Żeby nie było, że tylko słodko;) Propozycja obiadowa właśnie wleciała -
http://www.sfd.pl/art/Fitkuchnia/Pierś_z_kurczaka_faszerowana_szpinakiem_i_suszonymi_pomidorami-a1387.html

Zmieniony przez - makrosięzgadza w dniu 2018-01-31 20:42:30
Wysłana -
Witam

Żeby uzupełnić ów świetny przepis dopiszę, jakie wartości odżywcze mają produkty w nim zawarte. Powinno to zachęcić użytkowników do próbowania podobnego dania.

O piersi z kurczaka nie trzeba tutaj za wiele pisać. To chyba najpopularniejsze źródło białka w diecie. Nie ma się co dziwić, gdyż ma bardzo dobry aminogram i w 100g zawiera około 20g pełnowartosciowych protein. Poza tym piersi z kurczaka są przystępne cenowo i łatwo z ich dostępnością. Na koniec możemy wymienić wysokie walory smakowe. Co jednak można napisać o szpinaku ? Szpinak podobnie jak inne warzywa powinien być elementem naszych diet, szczególnie redukcyjnych. Ma on duże ilości błonnika a także związków o działaniu antyoksydacyjnym. Można tutaj wymienić chociażby luteine, zeaksantyne i beta karoten, która mogą niwelować skutki działania wolnych rodników. Jak widać szpinak ma silne właściwości antyoksydacyjne. Naukowcy interesują się również potencjalnie korzystnym wpływem tej rośliny na zmniejszenie ryzyka występowania chorób nowotworowych.

W naszym daniu figurują jeszcze dobrze wszystkim znane pomidory. Bogate są one w witamine C i K oraz prowitaminy A i potasu. Zawierają również pewne ilości witamin: b6, kwasu foliowego, tiaminy i niacyny. Pomidory są również dobrym źródłem związku o nazwie likopen, który podobnie jak szpinak ma silne działanie antyoksydacyjne.

Pozdrawiam

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Noooo wygląda znakomicie Coś nowego
Wysłana -
Masterschef SFD brawo w końcu jakaś nowa odmiana chickena
Wysłana -
Amg27
Masterschef SFD brawo w końcu jakaś nowa odmiana chickena

Brawo Ja ? ;) nie oddam fartucha;)
Wysłana -
wygląda zacnie i pewnie tak też smakuje, trzeba będzie przetestować niebawem
Wysłana -
w weekend spróbuję na indyku
Wysłana -
DJ_DoDo
w weekend spróbuję na indyku

Będzie bogato ☺
Wysłana -
nie mogłem znaleźć samych pomidorów suszonych nigdzie, a te w oleju mi się nie podobały więc zrobiłem z fetą Wyszły mega dobre i przypomniałem sobie dzięki temu, że lubię bardzo szpinak

Wysłana -
DJ_DoDo
nie mogłem znaleźć samych pomidorów suszonych nigdzie, a te w oleju mi się nie podobały więc zrobiłem z fetą Wyszły mega dobre i przypomniałem sobie dzięki temu, że lubię bardzo szpinak

Brawo Ty!!! Super !
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź