SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierś na słodko. Polecam

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6866

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 261
1. Składniki:




2. Kroimy fileta:




3. Podsmażamy pierś:




4. Podsmażamy pokrojony czosnek:




5. Czosnek i pierś zalewamy sokiem:




6. W takim momencie dolewamy znów soku:




7. A tak wygląda jak jemy:




Zapewne wszyscy regularnie jadamy filet z kurczaka. Sam jestem szczęśliwym posiadaczem elektrycznego grilla, więc łatwo, szybko i smacznie mogę uszykować taką pierś, jednak to wszystko łatwo się nudzi.
Ten przepis znam od dawna i od czasu do czasu wykorzystuję. Lubię to przygotowywać dla wszelakich gości, bo jeszcze nie spotkałem nikogo, komu by przynajmniej bardzo nie smakowało. Dlatego, choć sam przepis może nie zachęca tak bardzo, ja gorąco polecam każdemu.

Co potrzebne:
- filet z kurczaka
- główka czosnku
- sok jabłkowy 100% (litr)

Piersi rozcinamy na dwa plastry (widać to na drugim zdjęciu) by nie były one zbyt grube. Po rozcięciu dodatkowo delikatnie rozbijamy - im grubsza pierś tym więcej czasu będzie potrzeba by ją przygotować i tym mniej nasiąknie słodkim smakiem soku.
Przyprawiamy wedle uznania - polecam szczególnie wszelakie zioła (pamiętajmy, że zioła z torebki przy posypywaniu rozcieramy w palcach). Nie przesadzamy z solą ani przyprawami słodkimi. Delikatnie nacieramy to wszystko sosem sojowym i odstawiamy do lodówki, by filet nabrał smaku i aromatu ziół - przynajmniej na 30 minut, a jeśli jest czas to najlepiej w granicach 2 godzin.
W tym czasie kilka ząbków czosnku obieramy i kroimy je w cienkie słupki, po czym odkładamy na później. Gdy pierś już będzie gotowa wrzucamy ją na patelnie i obsmażamy trochę z obu stron (3-4 minuty powinny wystarczyć), po czym zdejmujemy na talerz.
Teraz na patelni należy zeszklić pokrojony czosnek, trwa to z reguły kilka minut. Na to wrzucamy piersi i zalewamy częścią soku (ilość widać na piątym zdjęciu) i na średnim ogniu zostawiamy.
W momencie, gdy już prawie cały sok wyparuje (na kolejnym zdjęciu) dolewamy trochę. I tak aż do momentu, gdy skończy się sok, bądź uznamy, że już dość. Zwykle trwa to od 30 do 50 minut i prawie zawsze zużywam cały sok.
Wtedy można podać.
Nie wyrzucać usmażonego czosnku - jest pyszny :)

Kalorie w 100 gramach?


Pierś:
Białko: 23 g
Tłuszcz; 2g
Węgle: 0g

Ale nie wiem ile soku powinno się tu wliczyć...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wypas. Na pewno pyszne, wygląda super
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
na pewno smakuje tak samo jak wygląda musze wypróbować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 6776 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50487
Łatwy i pyszny przepis:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3168
To oliwy oleju nic ? Tylko soczek tak ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 261
Patelnie teflonową mam, więc delikatnie podsmażyc filet czy zeszklić czosnek mogę bez tłuszczu. A później jak gotuję w soku to tłuszcz mi niepotrzebny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3168
Okej
Dzieki narazie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 160 Wiek 31 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5727
Zawsze jakaś odmiana, w tym tyg. napewno spróbóję, ale bez czosnku. Pieprz, sól i oreegano i dam to z sokiem wiśniowym. Ciekawe co wyjdzie. Sog leci!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 815 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 40011
No i 1l soku czyli 100g cukru.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 6776 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50487
To ty pijesz ten sok po uduszeniu czy jak, że te węgle liczysz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1176 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17372
bardzo dobry przepis, smażenie na teflonie w sokach jest wspaniałą opcją bo nie trzeba używać tłuszczy i na redukcji jest to jak znalazł. Ja zawsze robiłem tak samo, tyle ze dodawałem soku wielowarzywnego.

sog jak wejdzie

"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
start : 131kg / obecnie : 119,4kg / cel : 105kg

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

CYCEK Z KURY W SOSIE Z CZERWONEJ CEBULI

Następny temat

Pierś z kurczaka po chińsku

WHEY premium