SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pięta - ból chyba w mało popularnym miejscu

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 30136

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10
Witam

Zaczne od konkretow. Bol w tylnej czesci piety, na lewo od miejsca, w ktorym konczy sie achilles lub dokladnie tam gdzie sie konczy, czyli teoretycznie nad pieta :) Ciezko mi to wyczuc dokladnie. Najgorsze, ze nie wiem od czego pojawil sie ten bol. Ani sie nie uderzylem, ani nic nie naciagnalem. Trenuje kosza, wiec roznego rodzaju kontuzje nie sa dla mnie nowoscia, ale z czyms takim spotkalem sie pierwszy raz.

Najsmieszniejsze jest to, ze cala stopa funkcjonuje prawidlowo. Zadnego bolu podczas ruszania, biegania, cwiczen... nic. Boli tylko, gdy mam na nodze but, a ruch powoduje jego ucisk na to miejsce. Bol wywoluje tylko ucisk, nic innego. Dodam, ze pieta nie jest spuchnieta ani jakos specjalnie zaczerwieniona.

Od cczwartku jest niby troche lepiej, bo smaruje reparilem, bralem tez wersje w tabletkach i przykladam lod. Niestety nie moge sie tego pozbyc. Podczas chodzenia, gdy lekko zwiaze but juz tak bardzo nie dokucza, praktycznie wcale. Jednak jako, ze czynnie uprawiam sport, a w piatek jade na deske to kazda najmniejsza taka dolegliwosc strasznie mi przeszkadza i jestem na to uczulony.

Spotkal sie ktos kiedys z takim problemem? Mozliwe, ze to cos ze sciegnem achillesa? Tylko dlaczego nie czuje zadnego bolu przy poruszaniu? Na stluczenia duzo bardziej powazniejsze, po ktorych nie moglem ruszac dana czescia ciala wystarczyly 3 dni z reparilem w tabletkach zeby odskyskac sprawnosc w 80%. A tu niby lepiej, ale cos nie do konca :(

Pozdrawiam

Zmieniony przez - Maliniak w dniu 2008-02-26 22:04:11

Zmieniony przez - Maliniak w dniu 2008-02-26 22:06:37
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 19 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 448
Miałem kiedys taki sam problem jednak byl on spowodowany niefortunnym skokiem. Polegało to na stłuczeniu/uszkodzeniu "guza pięty" (da się go wyczuc w tylniej czesci stopy).Też mogłem normalnie chodzic ale odczuwałemb ból zaraz nad stopą. Mnie osobiscie lekarz włożył noge w gips (choc moim zdaniem nie bylo takiej potrzeby) i dał zastrzyki antyzakrzepowe i kazał tak trwac przez 2tyg...., ale juz po dwóch dniach sam zdjołem gips a po tygodniu może dwóch ból minął Czasami jeszcze dawał o sobie znac niespodziewanie ale teraz juz wogóle...;). Myślę, że po czasie Ci przejdzie ale powinieneś to sprawdzic u lekarza. (Ale nie polecam gipsu :P)

"Dobry stan zdrowia jest lepszy niż największe bogactwo"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Taki efekt może dać np. podrażnienie mięśnia płaszczkowatego. Zacząłbym go rozciągać regularnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 53 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18
Hej, też mam coś takiego. Niestety ortopeda patrzy na mnie jak na symulantkę. Przypuszczam że tej "kontuzji" nabawiłam się przy ćwiczeniu na stepie, gdy rozciągaliśmy tylne mięśnie przez opuszczenie pięty. Zawsze uważam, ale widać coś przeoczyłam. Mam takie uczucie czasami jakby w środku coś piekło, szczególnie rano gdy wstaję i mięśnie są po nocy nierozciągnięte. Ból mam w prawej stopie od zewnętrznej strony pięty.

Czy mogę to jakoś sama wyleczyć czy potrzebna będzie rehabilitacja?
M
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2
ja mam podobny bol nad pieta około 2 lub 3 cm od piety z tyłu stopy podczas biegania i gry w kosza nie odczuwam bólu jednak po powrocie do domu ból sie pojawia. Przyłączam sie do prośby o jakiekolwiek porady bez udania sie do lekarza ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
Ścięgna w tym przypadku. Bez Lekarza to tylko maści. Pzdr..

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Mozliwe jest zapalenie sciegna achillesa badz poczatek zmiany zwyrodnieniowej zwanej ostroga piętowa. Dobrze by bylo zrobic rtg stopy aby wyeliminowac ewentualne podejrzenie ostrogii

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pasta do zebow wybielajaca

Następny temat

Shit S.O.S

WHEY premium