SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pewne i sprawdzone przepisy na przetwory bez cukru

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2135

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33028 Napisanych postów 23130 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277970
WItam- dysponuje ktoś naprawdę pewnymi oraz sprawdzonymi przepisami na soki , dżemy , powidła bez użycia klasycznego białego cukru? Jeśli tak to prosze o przepisy . Kiedyś robielm z minimalną ilością cukru i większość poszło w kosz po kilku miesiącach bo jednak cukier konserwuje dobrze , dlatego w tym roku przy ogromnych ilościach przetworów nie chcieliśmy z żoną ryzykować i szło standardowo według przepisów ( kilo na kilo)

Zależy nam aby przetwory wytrzymały nawet kilka lat w piwnicy . Cukru niby dużo ale później na szkalnkę wody wystarczy dać około 20ml soku i jest bardzo smaczne , jednak na następne zbiory chcialbym już używać dużo mniej cukru.
Dziękuje :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 148 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 52344
Poczytajcie o janginizowaniu.Jest to metoda polegająca na dodawaniu odrobiny soli, ktora wtrąca naturalna słodycz z owocow i jednoaczesnie konserwuje. Polecam
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33028 Napisanych postów 23130 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277970
Malwina198
Poczytajcie o janginizowaniu.Jest to metoda polegająca na dodawaniu odrobiny soli, ktora wtrąca naturalna słodycz z owocow i jednoaczesnie konserwuje. Polecam
sprawdzone ? Szkoda mi trochę 100kg owoców i wielu godzin pracy :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
dokładnie o tym samym chciałem napisać co koleżanka wyżej. Robiłem tak z truskawkowymi i rabarbarowymi dżemami, wszystko jest ok, ale minusem jest to, że po otwarciu już długo nie mogą stać, trzeba zjeść w ciągu kilku dni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33028 Napisanych postów 23130 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277970
DJ_DoDo
dokładnie o tym samym chciałem napisać co koleżanka wyżej. Robiłem tak z truskawkowymi i rabarbarowymi dżemami, wszystko jest ok, ale minusem jest to, że po otwarciu już długo nie mogą stać, trzeba zjeść w ciągu kilku dni
ma to sens jak robi się soki np w butelkach po Bobo frucie 300ml a dżemy w małych słoiczkach . Zresztą jak nie mają dodatkowego cukru to też więcej naraz można zjeść. Na przyszły rok wypróbuję napewno bo kilo cukru na kilo owoca trochę mnie przeraża :)


Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2018-07-13 08:07:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
ja wszystkie "swoje" robiłem w małym słoiczkach, specjalnie cały rok je zbierałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
a pektyn i ksylitolu nie mozesz dać.

Koleżanka ostatnio robiła to mówi ze długo gotuje, nawet i 5 godzin same owoce, potem w słoiki i wekuje.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33028 Napisanych postów 23130 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277970
anubis84
a pektyn i ksylitolu nie mozesz dać.

Koleżanka ostatnio robiła to mówi ze długo gotuje, nawet i 5 godzin same owoce, potem w słoiki i wekuje.
no i tu robi się lipa bo tak długie gotowanie pozabawia owoce chyba wszystkich wartości ? Ja jak robię dżem to max 10min gotuje a sok to leci na bieżącą z sokownika
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Risotto z groszkiem i łososiem

Następny temat

Pizza kebab 50cm kalorie

WHEY premium