SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Perfecting the Press by Kenneth Jay: program + wyniki

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4118

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Ciekawe na ile ten nowy projekt rozwija, a na ile zaprzecza ustaleniom z VWC.

Porób zdjęcia i pomiary, lepiej polegać na twardych danych niż pamięci isamopoczuciu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Wg recenzji na breakingmuscle - CARDIO CODE rozwija temat.

Pomiary robię regularnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Małe podsumowanie:
Przepracowałem pełne 3 cykle po 4tyg. każdy + ostatni cykl wydłużony do 8 tygodni (mieści się w koncepcji autora programu).
RM przed 36kg, po 42kg lewa i 40kg prawa. Przed programem lewa KB36 x2, prawa x3 po programie lewa x3, prawa x4, ale w drabinach (ukończone 5x (1,2,3).
Waga przed ok.84,5 po ok.87
Dieta LC - staram się nie przekraczać 50g węgli na dobę, a większość kalorii pozyskiwać z tłuszczy.
Dodatkowa aktywność - na początku regularnie VWC później interwały.
Uwagi:
Zaliczyłem dość specyficzny progres: mój cichy plan minimum to 42kg i weszło tylko na lewą (dokładnie 42,5kg) i tylko raz na miesiąc przed ukończeniem programu. Na prawą dość szybko wskoczyłem na poziom 40kg (dokładnie 40,5kg - już po pierwszym cyklu) i tak zostało... Jakoś w późniejszych testach nie udało mi się tego pobić, mimo że jest to moja silniejsza ręka.
Progres widać w objętości - przed programem miałem problemu, by swobodnie cisnąć KB36 (po kilku singlach mnie odcinało), teraz udało się zaliczyć 5 drabin do 3. Zaliczyłem również kilkukrotnie 5 pełnych drabin do 5 (5x 1,2,3,4,5) z KB32 w godzinę. KB40 też jestem w stanie wycisnąć kilkukrotnie w trakcie jednej sesji, choć nie zawsze.
Wraz z dość mocnym treningiem kondycyjnym udało się pokonać SSST (200 rwań w 10min) z KB24. Zrobiłem też rekord w TGU KB48 na lewą i prawą rękę.
Jest więc trochę plusów, ale odczuwam spory niedosyt, głównie za sprawą braku sukcesów prawej ręki.

Na pewno kilka rzeczy mógłbym zrobić lepiej: przede wszystkim po macoszemu potraktowałem "plateau breakers", z których korzystałem wyłącznie w pierwszych tygodniach planu i to w małych ilościach. Myślę, że większe zaangażowanie w "przełamywacze" w sesji ciężkiej (HS) dałoby lepszy efekt. Na pewnym etapie odpuściłem też kalkulowanie "współczynnika zmęczenia", co również mogło odbić się negatywnie na korzyściach. Dokładałem też w dni różności, zwłaszcza w ostatnich cyklach, może było za dużo...

Jak na prawie pół roku, to apetyt miałem większy, ale biorę to na siebie. Uważam, że plan ma potencjał i można z niego wycisnąć dużo więcej, na co mam nadzieję przy kolejnym podejściu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Odważysz się na drugie podejście?
4 i 6kg na pół roku to faktycznie niewiele - ale to maks, może tak to ma być??

Sporo za to innych aktywności było - rwania, tgu, no i liczba powtórzeń w serii - robiłeś pod koniec drabiny, a nie sety po X powtórzeń. Może trzeba było pilnować tych powtórzeń? może takie 1-3pwt nic nie dawały?
Kenneth niestety niezbyt ściśle wszystko opisał.

Tak czy siak - graty rekordu. Jeszcze większe gratulacje za wytrwałość!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
No niestety autor zostawia dużo miejsca na własne interpretacje, a w necie b.mało informacji. Jeśli się zdecyduję, to w trochę innej formie, bo robić jeszcze raz tak samo nie ma sensu. Zapominałem też wspomnieć o drabinach - słusznie zauważyłeś, iż z przykładu w książce wynika bardziej, że autor robi daną ilość powtórzeń np. 7 przez 10 serii a jak nie jest w stanie jej utrzymać to zaczynać skracać do 6 itd. Ja uwielbiam drabiny, bo nie są tak nudne jak równe serie a ilość powtórzeń się zgadza... Z rwania nie ma co rezygnować, skoro autor rekomenduje...

Plan ma potencjał, jeszcze kiedyś po niego sięgnę
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DHEA

Następny temat

Konkurs Listopad - Trójbój siłowy - tibes

WHEY premium