SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pediatra, specjalista rehabilitacji

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 824

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1205
Tak jak w temacie, byłem u lekarza na kontroli ( skrzywienie kręgosłupa, asymetryczne żebra, łopatki) ogólnie to nie jest tak widoczne, nie rzuca się w oczy itd.

Byłem na kontroli, ponieważ jakiś rok temu chodziłem na ćwiczenia korygujące i ogólnie miałem również ćwiczyć w domu. Chciałem zweryfikować to, co powiedział mi lekarz z waszą opinią.

Mianowicie dowiedziałem się, że mam za bardzo rozwinięte najszersze i "one mnie ściągają, bo mają takie przyczepy"* a "mieśnie między łopatkami i karku są rozwinięte słabiej"* i to jest przyczyną mojej złej postawy ciała, bólów kregosłupa. Co o tym myślicie ? Poza tym miałem skrzywienie w lewą stronę (bodajże) w odcinku piersiowym, a po chyba dokładnie 9 miesiącach mam skrzywienie w przeciwną stronę !

*dokładny cytat Pani Doktor, ogólnie zgadzam się z tym, że mięśnie czworoboczne są słabiej rozwinięte

*kolejna ciekawa sytacja, Pani Doktor wymachiwała mi rękoma przed torsem, twierdząc, że tu również rozwinąłem mięśnie i to mój błąd, bo "co z tego, że są, jak mają przyczepy głębiej i również mnie ściągają"

Miałem wrażenie, że albo a)wie o czym mówi, tylko ciężko jej to przekazać b)pieprzy głupoty

Zalecenia: nie "forsować się", basen, prostować sylwetkę itd

Kolejny ciekawy cytat : "ja wiem, że wam mężczyznom inaczej psychika podpowiada, ale Ty w tym wieku nie możesz mieć takich mięśni, sam sobie szkodzisz ! Nie możesz się tak forsować, musisz dać czas na regeneracje kości, bo zamkną się chrząstki i nie urośniesz dalej" - mam 183 cm

"Podaj mi nazwisko chociaż jednego dobrego ciężarowca, który jest wysoki!" - A ja brech totalny xD ale odpowiedziałem kulturalnie - "A Arnold to ile miał wzrostu, hmm ?"

"I was raised to be strong
And Mama told me be a Thug since the day I was born"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 523 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5451
no wiesz ja mam wade podstawy ale u mnie to jest wada plecy okroglo -wklesle wiec zuplenie co innego ale jak bylem u lekarza rehabilitanta to powiedzial: zero silowni bo juz mam pan i tak zdyformowana syl;wetke:/ mialem cwiczenia prady lasery itd i tak nic nie pomoglo narazie odpuszczam silownie chcociaz bardzo mnbie ciagnie z tego co wiem to moge niektore cwiczenai wykonywac ale nie ma tu dobrych lekarzy i nie mam do kogo sie zglosic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1205
Dokładnie, brakuje nam porządnych lekarzy, którzy naprawdę znają się na rzeczy i są w stanie pomóc.

Teraz nie wiem w końcu, czy i jak ćwiczyć aby sobie nie szkodzić i jeszcze coś z tego mieć.

"I was raised to be strong
And Mama told me be a Thug since the day I was born"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 523 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5451
dokladnie jak piszesz ja tak samo nie wiem na forum zdrowie jest pan piotr zeml widac ze zna sie cos na rzeczy ale do oswiecimia mam za daleko i trez lipa
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nowy cykl, Nowe połączenie, Nowe możliwości

Następny temat

Profesjonalny sprżet do siłowni

Wiecej