SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Paznokiec wrasta

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 15689

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 598 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6553
Czesc, na swieta otrzymalem prezencik, wrastajacy paznokiec. Jes to palec duzy u nogi ktory byl zlamany w wakacje. Wyraznie paznokiec na tym palcu jest inny ale teraz zaczal mi chyba wrastac w palec po prawej stronie bo jest zaczerwienienie i cholernie piekielnie boli. Probowalem wyrwac troche tego paznokcia z tamtej strony gdzie boli ale boli jak cholera. Zglaszam sie do was z prosba o pomoc gdyz boje sie dopuscic do nieprzyjemnych skutkow.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 187 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
hmmm, polecam wizyte u rodzinnnego, tam dostaniesz skierowanie do chirurga który najprawdopodobniej Ci go usunie. Watpliwe zeby samo doszło to do siebie. A sam to lepiej nie kombinuj z wyrywaniem Dostaniesz znieczulenie, jak bedziesz dbac to sie ładnie zagoi

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4418 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
paznokcie powinny być one obcinane bez zaokrąglania ich po bokach.

skuteczne leczenie - jedynie chirurgiczne.
jak wyżej: do rodzinnego, a dalej do chirurga.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 247 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1599
Oczywiście do chirurga marsz. W znieczuleniu miejscowym (Obersta) usunie ci wrastający paznokieć.Jezeli masz zanokcice to jeszcze powinnien obstawić cię antybiotykiem. Proponuję też od razu zaopatrzyć się w leki p/bólowe bo jak znieczulenie przestanie dzialac to trochę bedzie bolało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 187 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
a ja miałam własnie inaczej, tzn "smiesznie" koles za wczesnie mi zaczal rwac, zemdlałam i przestało bolec dopiero pare chwil po zabiegu, juz potem nie bolało wcale... ani wieczorem, ani w ogole, leki przeciwbolowe nie byly potrzebne, ale zycze ci zeby Ci za wczesnie nie zaczał rwac

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 496 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 38036
Zemsta smietnika ziaaa....

{Nie moglem sie powstrzymac}

Give a dog a bone
Leave a dog alone
Let a dog roam and he’ll find his way home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 245 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45617
W ktorym miejscu dokladnie wrasta?

Na poczatek proponuje miske z ciepla woda + szare mydlo. Moczyc 2-3 razy dziennie, a gdy skora zmieknie probowac podginac paznokiec w gore, zeby przelamal opor skory. W zadnym wypadku nie odrywac kawalkow paznokcia. Do tego mozesz kupic plyn firmy Scholl na wrastajace paznokcie (mala buteleczka + pedzelek) i smarowac te miejsce - dziala zmiekczajaco i przeciwbolowo. Ponadto wygodne buty i ograniczenie forsowania stopy.

Gdy nie pomoze - do chirurga. Najczesciej zabieg polega na splyceniu, tj. wycieciu czesci plytki paznokcia. Jest robiony na znieczuleniu.

Bokser

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 598 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6553
Ogolnie zrobilem wszystko na odwrot z tego co mi powiedzieliscie.. Nie poszedlem do chirurga i wyrwalem ten kawalek paznokcia ktory wrasta w skore.. Wyobrazam sobie nastepstwa jakie moga mnie spotkac teraz, ale ja po prostu nie lubie chirurgow.. Dziekuje tez za inne rady, pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 321 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6982
Ja też tak kiedyś zrobiłam Jak to teraz wygląda, ropieje dalej ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 598 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6553
Mniej boli. Wlasciwie to prawie juz nie boli. A jak to wyglada.. staram sie nie patrzec
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 1621 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17763
Mialem kilka razy usuwany. Bo trafilem najpierw na konowala. Przy stanie zapalnym zrobil zabieg. Znieczulenie w ogole mnie nie zlapalo. Teraz niestety czasem go odczuwam i musze wtedy uwazac. Mysle, ze to nieuniknione i kiedys znowu mi wrosnie. Coz...przyzwyczajam sie Ale boli jak cholera po usunieciu. Ketonal forte niewiele dawal...Wiecej zimne truskawki polozone na noge
Pozdrawiam.
1

Nie ma ludzi nieomylnych...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

bol kregoslupa

Następny temat

jakie badania przy oddawaniu krwi???

WHEY premium