SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Paulao Filho i Edson Draggo - wywiady

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2349

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 815 Wiek 48 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8488
Chłopcy z BTT grzeją silniki.
Źródło - http://tatame.com.br


Dwa krótkie wywiady z Paulao Filho i Edsonem Draggo. (według pisowni oryginalnej)

Uwaga ! - Tłumaczone z portugalskiego na angielski za pomocą translatorów - mogą być nieścisłości !

------------------------------------------------------------
Edson Draggo - Wracając na ring



Po prawie roku bez walki, striker z BTT, Edson Draggo ma w końcu wyznaczony termin powrotu na ring. Po pierwszej porażce w karierze z Pawełem Nastulą, na gali Pride 1 Lipca 2006, Draggo zamierza pokazać władzom Pride, w walce z Wes’em Sims’em, na gali Deep, że byli w błędzie trzymając go w zamrożeniu. "Odstawili mnie na rok, zamierzam wygrać tę walkę nokautem, bo chcę powrócić do Pride" - tak Draggo skomentował "karę", jaką dostał od Pride. Poniżej cały wywiad:

Wracasz do walk po prawie roku?
ED: Na szczęście Sakakibara zdecydował sie, by mnie wystawić do walki. Już wcześniej przed poprzednimi trzema edycjami Pride mówił, że będę walczył, ale gdy dochodziło co, do czego, to wycofywał mnie z rozpiski, bo nie zaprezentowałem się dobrze w swojej ostatniej walce. Zamierzam wygrać tę walkę nokautem, by przywrócił mnie do Pride.

Kiedy odbędzie się walka i dlaczego tak długo trzeba było czekać na twój powrót?
ED: Odbędzie się na gali Deep, na tej samej, na której będzie walczył Murilo Butamante. Z Pride mam kontrakt na jeden rok, opiewa on na cztery walki i jest na wyłączność, więc nie mogłem walczyć dla innych organizacji. Nie pozwolili mi walczyć gdzie indziej, a sami również nie wystawili do walki. W czerwcu minie rok. Pozostały mi w kontrakcie trzy walki, wystawili mnie na gali Deep i jeśli wygram, to następne dwie walki będę walczył w Pride. Będę walczył z Wes'em Sims'em, podopiecznym Mark'a Coleman'a 13 kwietnia. Mam nadzieję wrócić do Pride 2 czerwca, ale Deep jest również dużą galą w Japonii, chcą mnie zobaczyć w walce by zdecydować, czy awansować dalej do Pride.

Zawsze trenujesz z Rogerio Minotouro, jak skomentujesz jego ostatnią porażkę w Pride?
ED: Skomentuję ją w dwóch prostych słowach. Szczęście Sokoudjou i niefart Rogerio. To był nieszczęśliwy przypadek. Rogerio był znakomicie przygotowany, wiele razy z nim sparowałem, był bardzo dobrze przygotowany do tego pojedynku i myślałem, że wygra, nie znaliśmy przeciwnika, był nowym zawodnikiem, miał dwie walki. Poszczęściło mu się, wygrał, ale walka to walka, nigdy nie wiadomo, kto wygra, a kto przegra do momentu, gdy sędzia podniesie rękę jednego albo drugiego. Sokoudjou miał szczęście, wygrał, ale nie dorównuje Rogerio ani pod względem techniki ani doświadczenia.

Jak przebiegają treningi?
ED: Bardzo dobrze, szczególnie, że Rogerio wznowił treningi. Feijao pomaga mi w sparringach, Sergio Wedge w Muay Thai, mój trener boksu to Jailson. Oni przygotowują mnie do walki na Deep.

Co powiesz o ostatnim nabytku akademii BTT- Jefferson'ie Tank'u? Chce się zmierzyć z Thiago Silvą...
ED: Myślę, że to doskonały nabytek akademii. Jest dobrym uderzaczem. Nie miałem jeszcze okazji trenować z nim, bo dużo podróżował, ale myślę, że będzie doskonałym partnerem do treningów dla całej akademii. Przyszedł do nas głównie poprawić walkę na ziemi, co jest również moją słabą stroną. Jego stójka jest bez zarzutu. Myślę, że jego walka z Thiago Silvą będzie wspaniała.

A co z twoją walką z Asuerio Silvą?
ED: Walka została odwołana. Niczego bardziej nie chcę niż walki z nim, ale jestem związany z Pride ekskluzywnym kontraktem. Do czasu zakończenia kontraktu ta walka nie jest możliwa, ale później jak najbardziej. To dla mnie sprawa honoru i na pewno będzie to doskonały pojedynek. Uważam go za mocnego i doświadczonego zawodnika, ale zamierzam wygrać.


------------------------------------------------------------
Paulao Filho - Chcę Shoguna



Obecnie jest w trakcie rekonwalescencji po operacji kolana i trenuje z Oswaldo Alves'em. Zawodnik BTT udzielił ekskluzywnego wywiadu dla Tatame. W tym wywiadzie Paulao mówi o zawodzie galą w Japonii, chęci walki w USA, skomentował walki Minotouro, Wanderlei'a i ponownie wyraził chęć walki z Shogun'em.

Co powiesz o porażkach Minotouro i Wanderlei'a podczas gali Pride w Las Vegas?
PF: To był nietypowy wypadek. Wszyscy wiedzą, że Minotouro jest atletą wielkiego kalibru. Zabrakło mu szczęścia. Co do Wanderleia, to już mówiłem. Walka, to gra. Henderson jest bardziej kompletnym zawodnikiem, a sposób walki Wanderlei'a jest doskonale znany. Mówili, że miał dużo treningów walki na ziemi, ale nie było tego widać podczas walki.

Jak myślisz, gdzie popełnili błąd?
PF: Jedynym błędem Minotouro było samo wyjście do pojedynku z Sokoudjou. To się zdarzyło na początku pojedynku i jak wszyscy widzieliśmy, był tam jeden bardzo mocny cios w twarz. A podbródek, to podbródek. Jeśli Minotouro by walczył z nim 999 razy, to za każdym razem by wygrał. Jeśli chodzi o Wanderlei'a, to zawiódł, ale nie będę go osądzał, bo wyszedł na ring i walczył.

Co teraz z planami walki z Wanderleiem po tym jak przegrał z Hendersonem?
PF: Szczerze mówiąc, to porażka z Hendersonem nie jest żadnym wstydem. Jest znakomicie przygotowanym atletą, a Wanderlei właśnie przegrał poprzedni pojedynek po jednostronnym boju z CroCop'em. Jeśli myśli, że nie jestem godzien stawić mu czoła, to nic nie mogę zrobić, bo to jego opinia. On jest teraz na dole, a ja muszę patrzyć w górę.

Kto może wygrać z Hendersonem w wagach do 83 i do 93 kg?
PF: Myślę, że ja mam warunki do pokonania go. Misaki, Ninja, który moim zdaniem został okradziony ze zwycięstwa w walce z Hendersonem i Murilo Bustamante. Myślę, że oni mogą z nim wygrać.

Jeśli byś mógł wybrać najbliższego przeciwnika, to kto by nim był?
PF: Teraz chcę walczyć z Shogun'em. Chcę mu pokazać, że walką na ziemi mogę pokonać każdego.

Jak idą treningi?
PF: Trenuję z mistrzem Oswaldo Alves'em by dojść do formy po operacji. Inni trenują różne style, a ja intensyfikuję pracę nad tym, w czym jestem najlepszy. Ufam mu, wszystkim atletom, którzy z nim trenowali, wyszło to na dobre.

Czy następna walka już została wyznaczona?
PF: Bardzo lubię walczyć w Japonii i bardzo chcę zdobyć pas Pride, ale sprawa z Pride jest bardzo skomplikowana i trochę mi z nimi nie po drodze, bo bardzo chcę się pokazać w USA. Mój kolega powiedział mi, że jestem popularny w USA i chcę tam się pokazać.

Chciałbyś przejść do UFC? Czempionem w twojej kategorii jest Anderson Silva...
PF: Zaczekam na rozstrzygnięcie mojej sytuacji w Pride, ale może okazać się, że nie będzie im szło dobrze z galami w USA. Anderson jest moim wielkim przyjacielem. Nie chcę z nim walczyć.


Zmieniony przez - delly w dniu 2007-03-21 22:14:45

Memento mori

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 563 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6575
dzieki szlencze

"srali muchy bedzie wiosna" - moj stary

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1566 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13352
Delly dzieki

Moim zdaniem Filho jest obecnie jednym z lepszych zawodnikow i ma szanse zdobyc pas.Co do walki z Shogunem to nie mam pojecia jakby sie potoczyla i ktoby wygral
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1593 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12549
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2712 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30062
ale szalejesz z tymi wywiadami!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
Wie ktoś o co chodzi ze "sprawą honoru" pomiędzy Drago, a Assuerio?

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 123 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8503
Assuerio trenuje(ował) w Chute Boxe , wiec pewnie dlatego Drago tak bardzo chce z nim walczyc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 815 Wiek 48 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8488
Drago miał walczyć z Assuerio kilka lat tamu na jakiejś gali Storm, ale do walki nie doszło i ludzie go posądzili o to za stchórzył. Twierdzi, że nie stchórzył, tylko wtedy gdy miał odbyć się pojedynek nie był w formie i od roku nie walczył na żadnych imprezach.

Memento mori

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Diego "Nightmare" Sanchez- Profil

Następny temat

Mirko "Cro Cop" Filipovic - informacje i wywiady

Wiecej