SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Paula- dziennik ciążowy vol. 2

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 89877

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Wróciłam od mamy, zebrałam się w sobie żeby założyć dziennik typowo ciążowy. Na pewno będę pisać o objawach i samopoczuciu, bo to ważne tło do tego co się dzieje w kwestii diety i treningu.

Jeśli chodzi o dietę, to specjalnych założeń nie mam. Na pewno nie liczę i nie ograniczam ilości. Chciałabym, żeby jakość była jak najlepsza, a z tym bywa różnie.
Były jakieś pizze ostatnio w liczbie mnogiej. Ale tak się złożyło po prostu. Teraz mi żołądek płata figle i nie jestem w stanie zjeść normalnej porcji śniadania. Tzn. normalnej dla mnie a jadłam 3 posiłki dziennie, więc porcje były spore. Dzisiaj pierwszy raz Jerzyk zjadł więcej ode mnie i nie miałam miejsca na kawę. Będę się musiała przerzucić na mniejsze i częstsze posiłki.

Co do treningu to będę reagować na bieżąco. W zeszłym tygodniu siłowego nie było, bo mi się nie chciało jeździć u mamy. Joga jakoś 4 razy w tygodniu. Spacerów też mało, bo ok 4000 kroków dziennie. Wynika to ze słabego samopoczucia. Ciągle mam uczucie duszności i mdłości. Słabo i nie mam siły... Mam nadzieję, że to przejdzie, bo chciałabym się pocieszyć jeszcze póki nie mam brzucha :P

Waga na razie bez zmian. Brzuch mam wrażenie, że się pojawia ale to chyba bardziej wzdęcia :P

Obecnie dokładnie 8t4d wg OM (ostatniej miesiączki), ale ciągle jestem przed wizytą :P


Zmieniony przez - paula.cw w dniu 2018-06-12 10:50:10
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 732 Napisanych postów 1984 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 192631
Super, z racji takiego samego stanu będę tu często zaglądać :) ja założenia całkiem odwrotne bo mam zamiar bardzo pilnować jedzenia ale co z tego dalej wyjdzie to zobaczymy Ja bardziej panikuje bo to pierwsza ciąża a ty już doświadczona mamuśka. Kiedy masz pierwszą wizytę u lekarza?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3328 Napisanych postów 8555 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 321811
jestem, śledzę, choć mało się odzywam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 391 Napisanych postów 1573 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 28464
Z przyjemnością będę śledzić

Kto ma cierpliwość,będzie miał, co zechce

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12162 Napisanych postów 22001 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627371
Jestem. Powspominam sobie trochę czytając i pozazdroszczę, bo mimo kłopotów z donoszeniem fajnie wspominam ten czas.
No i lepiej się cieszyć z Wami, niż na depresji zakładać dziennik menopauzalny...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Kaka moje podejście nie wynika raczej z doświadczenia ciążowego tylko podejścia do jedzenia w ogóle. Przed pierwszą i przed tą ciążą już dość długo nie liczyłam, więc bez sensu żeby w ciąży nagle zacząć. Jedzenie na oko całkiem nieźle mi idzie o ile nie mam wpadek :P

A doświadczenie ciążowe to mi podpowiada raczej, żeby uważać, bo chciałabym przytyć mniej niż poprzednio. 23 kg to jednak dużo... Ale też jak się czuję beznadziejnie i wszystko mi podchodzi do gardła, to nie wybrzydzam, tylko jem na co aktualnie mam ochotę.

Będę robić wypiski mam nadzieję, to będzie widać jak to u mnie wygląda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Fajnie. Też będę zaglądać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1443 Napisanych postów 2141 Wiek 5 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 81408
I ja chętnie poczytam:)

Take your dreams seriously.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 22582 Napisanych postów 11135 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 356176
natalijka
jestem, śledzę, choć mało się odzywam :)


To tak jak ja.

Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Miło mi widzieć szanowne grono :D


Wtorek 12.06

Generalnie 3/4 dnia czułam się beznadziejnie. Ja się boję iść na siłownię, bo w takich codziennych czynnościach czuję, że straciłam siły. Serio nie radzę sobie z otwieraniem słoików :P

Z aktywności była joga na dobranoc i spacer. Kroków nie wiem ile bo mi sprzęt oszalał, że niby tylko 1500 bo nie liczył na spacerze.

Dieta:

1. Muffinki fasolowe z rabarbarem
2. Pierś z kurczaka z papryką i cebulą na ostro, chleb żytni
3. Bób
4. Jajecznica z chlebem żytnim
+ podjadałam naleśnika od synka
+ czereśnie i truskawki

Dostaliśmy pozytywną decyzję kredytową więc w przeciągu 2-3 tygodni powinny być klucze od mieszkania. Super wieści, ale wczoraj sobie zdałam sprawę, że przez dwa miesiące z siłownią będzie ciężko bo mąż będzie pewnie robił non stop w mieszkaniu. Muszę sobie trening w domu wymyślić i zastanowić się czy coś kupić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Środa 13.06

Byliśmy podpisać Umowę kredytową. Już jak szliśmy do banku to mi knajpa orientalna wpadła w oko a jak wracaliśmy to już byłam mega głodna więc spełniłam zachciankę na sajgonki. Ja w ogóle mam słabość do takich chińczyków :P

1. Jajecznica, Bob, pomidor
2. Muffinka fasolowa z masłem orzechowym
3. Zupa krem z pomidorów
4. Sajgonki z surówka
5. Naleśniki z twarogiem i truskawkami

Czwartek 14.06

Dzisiaj i jutro jestem cały dzień sama więc nie ma szans na siłownię, więc wymłodziłam sobie trening w domu z gumami. Nawet się spociłam solidnie chociaż czegoś mi brak.

1. Parówki z szynki, jajka na miękko, chleb żytni z serem żółtym
2. Koktajl truskawkowy, szarlotka
3. Kinder bueno (efekt zakupów na głodzie)
4. Sałata, indyk, feta, ogórek, ziemniaki
5. Budyń jaglany z kiwi i orzechami nerkowca


1. Przysiad z guma i podwójnym dnem 4x15
2. Przysiad bułgarski na piłce NIE
3. Wznosy bioder i prostowanie nóg na piłce 3x10
Uderzenia piętąmi w piłkę x 1000
4. Wiosłowanie w podporze z ekspanderem 3x12
5. Pompki damskie na poreczach 10/10/10
6. Superman z guma i unoszeniem nóg 3x12
7. Wznosy ramion z guma jednoracz 3x10
+15 minut joga

To były takie trochę próby co można fajnego zrobić.
1. Bardzo fajnie wchodziło i poczułam.
2. Bułgary na piłce porażka nie dokończyłam. Może w butach będzie lepiej? Bo miałam problem z tylną nogą. Jak piłka stoi w miejscu to mi się zakres ruchu robił jakiś mały. Może coś pokombinuję jeszcze.
3. To ledwo dałam radę. Ostatnia seria chyba bez wszystkich powtórzeń, bo młodemu się piłka spodobała i była mała przerwa techniczna na chichranie się przy ćwiczeniu numer 4.
4. To oczywiście żart i zabawy :P
5. W trzeciej serii ze dwie męskie zrobiłam. Ale damskie też pięknie wchodziły a dzięki poręczom większy zakres ruchu.
6. OK
7. OK
Joga na brzuch typowo i było ciężko szczerze mówiac.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Priorytet na masie

Następny temat

sprawdzenie diety

WHEY premium