SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Paula- mama wraca do formy str. 182

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 291587

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 260 Napisanych postów 9148 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 123838
Mi w ciąży co innego śniło mi się po nocach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5995 Napisanych postów 10060 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 214360
Paula wyglądasz pięknie, zdjęcia wyszły super i będą idealną pamiątką z tego okresu

""Doubt is enemy number one of progression"
Dziennik : http://www.sfd.pl/DT_MissInvincible-t1065640.html

Blog kulinarny: http://www.sfd.pl/[BLOG]_MissInvincible_w_kuchni-t1100371.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Kleine sny w ciąży są czasem odjechane. I nie wszystkie się nadają do publikacji :P

Miałam dwa dni słabszej formy. Wczoraj to był szczyt braku energii. Taka sinusoida ostatnio. :P

15.06 DT 38tc 11 dni do TP

Aktywność: Dzisiaj zamiast Forma w ciąży byłam na zajęciach Zdrowy Kręgosłup. Spodziewałam się jakiejś jogi czy pilatesa bo tak wynikało z opisu. Ale prowadził dzisiaj jakiś hardcore :P W sumie zajęcia ciekawe. Najpierw rozgrzewka, potem część dynamiczna przeplatana ćwiczeniami gimnastycznymi na brzuch i później część statyczna. Oczywiście nie wszystko dałam radę. Trochę nawet potruchtałam!!! Ale trzeba będzie zainwestować w porządny biustonosz bo teraz to masakra jest... No i myślałam, że mi wody odchodzą na początku od tego biegania Oczywiście planków i ćwiczeń na brzuchu nie robiłam ale i tak stwierdziłam, że nie jest ze mną źle i ładnie dawałam radę :P
Pogoda dzisiaj piękna i jak dla mnie idealna więc spacer planowany.
Samopoczucie: Bardzo fajnie. Trochę mnie męczy psychicznie brak jakichkolwiek objawów zapowiadających zbliżające się wydarzenie ale staram się nie przejmować :P
Suplementy: mama DHA,

Śniadanie: jajka na miękko, kanapki z chleba żytniego z pasztetem, mój jabłecznik z mąki pszennej razowej z ksylitolem
Przekąska: arbuz
Obiad: ziemniaki, pierś z kurczaka, młoda kapusta zasmażana (pyyyyyychhaaa)
Przekąska lody naturalne
Kolacja: omlet z płatkami owsianymi i owocami

Poprzednich dni nie uzupełniam bo jedzenie było analogiczne. A z aktywności tylko spacery.

Przygotowuje sobie prowiant do szpitala i pomysły co zabrać. Jakby można było zaplanować dzień to bym coś ugotowała/upiekła a tak muszę raczej z gotowych produktów skorzystać co by mieć po prostu w szafce/lodówce. Kupiłam w Biedronce fajny bidon z rurką, który umożliwia picie nawet w pozycji leżącej. Do picia planuję zabrać wodę z miodem i cytryną. Z przekąsek mam mus w saszetkach (jogurt, owoce, płatki), banany, kanapki i batony. W tym celu kupiłam dzisiaj batony z Warszawskiego Kredensu ale nie spodziewałam się, że mają taką krótką datę ważności. Jeden mam do 18.06 a drugi 20.06. Skład mają bardzo fajny, ale muszę się streszczać z porodem bo trzeba będzie kolejne kupić :P

W ramach tematu o którym wspominałam o wyzwaniu Jusielowym. Trochę pogadałam z dziewczyną, która prowadzi to wyzwanie. Co do aktywności po 4 tygodniach nawet sensownie napisała, że to oczywiście kwestia osobnicza kiedy ktoś może zacząć i na początku będą to ćwiczenia wzmacniająco-rehabilitacyjne. Na współpracę online typowo się nie zdecydowałam, bo to jednak co miesiąc konkretny wydatek a mam wątpliwości dt. realnej indywidualizacji planu oraz moich możliwości bo to jedna wielka niewiadoma. Ale załapałam się do darmowej grupy online więc najwyżej stracę kaucję. Zobaczymy co z tego wyniknie :)



Zmieniony przez - paula.cw w dniu 2017-06-15 12:46:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
16.06 DNT 38 tc

Aktywność: Spacer plus joga dla ciężarnych
Suplementy: mama DHA,

Śniadanie: owsianka z jaglanką. Kurcze płatki jaglane już mi nie smakują...
Przekąska: Baton legal Cakes. Ten co miał być do porodu, ale miał datę ważności do 18.06. Jak widać dobrze, że zjadłam :P Fajny ten baton. To było jaglane brownie. Nawet sycące ale przede wszystkim bardzo smaczne.
Obiad: Udko z kurczaka, ziemniaki przysmażane
Przekąska arbuz, Lód w herbatniku. Kupiłam w Lidlu takie opakowanie 6 szt. małych lodów. Były kiedyś takie dobre lody w herbatniku i mi się ten smak dzieciństwa przypomina,
Kolacja: pizza jalapeno i chili con corne- to jakiś tydzień hiszpiański w Lidlu, Jalapeno bardzo ostra ale obie miały super ciasto. Jak na mrożoną pizzę to w ogóle mega. Jakaś wypiekana w piecu, bla, bla, bla. Ale rzeczywiście fajnie cienka i chrupiąca.
Ciastki mój jabłecznik

Taka rozpusta :D

17.01 DNT 38 tc 9 dni do terminu

Aktywność: spacer
Samopoczucie: Bardzo dobrze. Miałam drugie spotkanie z doula. Bardzo mnie uspokoiło i czekam sobie spokojnie. Pokazywała nam różne techniki masażu i ucisku, których może używać razem z mężem więc mąż też przeszkolony :D

Po południu byłam na Królu Arturze. Po recenzji Miss bardzo chciałam obejrzeć. Ale po trailerze nie spodziewałam się, że AŻ TAK mi się spodoba. Świetnie zrobiony i nakręcony. Podobało mi się wszystko - muzyka, kostiumy oraz postacie. Jedyny minus to zbyt mała ilość scen bez koszuli... Chyba zacznę oglądać Sons of Anarchy :P
Suplementy: mama DHA,

Śniadanie: sok: rukola, szpinak, gruszka, jabłko , jajecznica z pieczarkami i pomidorem, chleb żytni
Przekąska: Lód z herbatniku
Obiad: Ziemniaki, karkówka, mizeria
Przekąska zupa pomidorowa z ciecierzyca
Kolacja: kasza jaglana z truskawkami i bananem

Przy rozdrabnianiu parmezanu padł mi mój robot kuchenny Monsieur Cousine :( Czarna rozpacz, bo to oznacza, że pewnie z 3 tygodnie go nie będę miała zanim go naprawią i odeślą z Niemiec. Będzie bieda w kuchni :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1794 Napisanych postów 2909 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 73474
Czekam z niecierpliwością na info , ze Jerzyk już tej stronie.
Wyglądasz pięknie, sesja rewelacyjna. Trzymam kciuki żeby szybko poszło, fajnie mieć taką doule

"Mówisz, że możesz – to możesz. Mówisz, że nie możesz – to nie możesz. Więc sobie wybierz". Mistrz Zen Seung Sahn

https://www.sfd.pl/Dziennik_biegowy_Nadine-t1196269.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 707 Napisanych postów 2315 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 481540
Życzę Paula wytrwałości na końcówce Mojemu synowi również się nie spieszyło na ten świat (w brzuszku było najlepiej ) i żadne wywoływanie nie pomagało, byłam nastawiona na cesarkę, ale okazało się, że można przebić wody płodowe i poszło od razu, więc w sumie cieszę się z perspektywy czasu, że tak to się skończyło :) Czas tak leci szybko co widać po dzieciach, mój syn w przyszłym miesiącu kończy już 7 lat, kiedy to zleciało...
Najważniejsze, aby synek był zdrowy i fajnie się chował, a potem celebrowanie każdej chwili, pierwszy uśmiech, pierwsze słowo "mama", pierwsze kroki i tak to leci z górki


Zmieniony przez - Nikki w dniu 2017-06-19 21:35:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wszystko będzie dobrze. Trzymamy kciuki tak jak Nikki napisała. Czas przy dzieciach leci bardzo szybko a pierwszy rok jest naprawdę przełomowy. Czeka Cię wiele przepięknych chwil.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 555 Napisanych postów 6412 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 57352
Ja też trzymam kciuki !

PB:
IM 140.6 Poznań 25.06.2017, 12:48:33 / IM 70.3 Gdynia 07.08.2016, 5h:23min:57s / JBL Triathlon Sieraków 28.05.2016 1/4 IM, 2h:33min:54s / Otyliada 12/13.03.2016 15km, 6h:28min / III PKO Maraton Rzeszowski 04.10.2015, 03h:55min:51s / Półmaraton Rzeszowski 06.04.2014, 1h:53min:03s / Trening 08.06.2017, 10km 47min:43s / Łańcucka Piątka 5km 11.06.2016, 22min:45s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 433 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6128
Powiedzenia Paula, ja co prawda tak z partyzanta cie podgladam,ale jesten na biezaco :) sesja piekna,cudownie wyglądasz. Mnie porodowka czeka na poczatku października i tez bedzie syn ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Dzięki za kciuki. Na pewno się przydadzą. Dobrze wiedzieć, że ktoś wirtualnie wspiera :D

Jeszcze nie rodzę i na razie się nie zanosi. Ale wiadomo, że wszystko może przyjść z zaskoczenia.

W poniedziałek i czwartek byłam standardowo na treningu. W czwartek był wyjątkowo fajny na prawdę poćwiczyłam i czułam się dumna z siebie, że kilka dni przed terminem daję radę :P

Jem ładnie i suplementuje się lodami :P

Dwa dni złapało mnie przeczyszczanie. Chyba reakcja na olej lniany- piję normalnie z kieliszka i popijam wodą. Więc chyba odstawię. Dzisiaj przez to i kiepską pogodę czuję się jak dętka. W sumie to od wczoraj popołudnia. Dosłownie leżę i nie mam na nic siły, na poród tym bardziej :P Więc leżę i zbieram siły :D

Oficjalnie mam 3 dni do terminu...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

upadki i wzloty... moja walka o idealną sylwetkę- podejście 109342293 ;)

Następny temat

Rekompozycja czteromiesięczna

WHEY premium