SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Parter w Kyokushin a BJJ

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3641

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zapisałem się na MMA prowadzone przez trenera wywodzącego się z kyokushin. Na treningu parteru część rzutów nazywa po japońsku, choć trenujemy całe BJJ.
Moje pytanie brzmi, czy podstawowe techniki kyokushin w parterze pokrywają się z tymi z BJJ? Domyślam się, że kyokushin w sposób okrojony traktuje parter, ale są jakieś poważniejsze działania i ucieczki z gardy w parterze?

Drugie pytanie dotyczy materiałów szkoleniowych do BJJ. Chodzi mi o jakieś usystematyzowanie technik, bo na razie mam bałagan w głowie. Możecie polecić książkę lub DVD? Może być po angielsku. Nie zapytam trenera, bo od rozciągania naciągnąłem mięsień i mam krótką przerwę na fizykoterapię.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
A w KK jest jakiś parter? Większość technik w BJJ pochodzi z japońskiego jj i judo, stąd nazwy po japońsku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
elduce
...Większość technik w BJJ pochodzi z japońskiego jj i judo, stąd nazwy po japońsku.

Podstawowych technik.
I wszystkie mają portugalskie/angielskie odpowiedniki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
elduce
A w KK jest jakiś parter? Większość technik w BJJ pochodzi z japońskiego jj i judo, stąd nazwy po japońsku.


Może większość technik w Kyokushin pochodzi z JJ i Judo. To by miało większy sens, bo w BJJ faktycznie japońskich nazw nie ma.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
O soto gari, kimura to nie japońskie nazwy? Nie siedzę na codzienń w bjj, ale parę lat temu trochę na sekcje pochodziłem i zdaje sie że jeszcze kilka nazw japońskich było. Ale fakt większość to chyba z portugalskiego, czy spolszczone nazwy.
Myslę że to może tez być kwestia trenera, jezeli trener miał przeszłość w judo, lub od takiego się uczył, to może używał więcej japońskich nazw technik? Z KK bym tego nie wiązał, tam chyba nie ma parteru, ja przynajmniej się nie spotkałem.


Zmieniony przez - elduce w dniu 2018-02-07 13:16:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ernesto_Mendoza
...czy podstawowe techniki kyokushin w parterze pokrywają się z tymi z BJJ?...
Powiedz że żartujesz.
Jeśli jest MMA prowadzone przez trenera wywodzącego się z kyokushin to musiał uczyć się parteru na BJJ, judo, sambo, itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
MMA
Ernesto_Mendoza
...czy podstawowe techniki kyokushin w parterze pokrywają się z tymi z BJJ?...
Powiedz że żartujesz.
Jeśli jest MMA prowadzone przez trenera wywodzącego się z kyokushin to musiał uczyć się parteru na BJJ, judo, sambo, itp.


Po prostu się nie znam kompletnie. To chyba będzie Judo jak na filmiku poniżej, bo nazwy te same. A Judo jak się ma do BJJ? Część technik na pewno się powiela, ale tak samo są wykonywane.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
plis Ernesto stary wyjadacz jesteś, a zachowujesz się jak ten co na boks sie zapisuje od miesiąca. Sprawdź w google historie bjj, czy definicje z jakiejś wikipedii. W skrócie i uproszczeniu japońskie jj -> judo (jj usportowione, bez niebezpiecznych technik). judo + zaspasy + catch wrestling + elementy z japońskiego jj = bjj. Tle że bjj jest wciąż bardzo rozwijającą się sztuka walki i z roku na rok przybywają nowe rozwiązania, myki, techniki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Ernesto_Mendoza
.... A Judo jak się ma do BJJ? Część technik na pewno się powiela, ale tak samo są wykonywane.

W teorii całe judo zawiera sie w bjj, w praktyce z uwagi na zasady sportowe w judo tłucze się cały czas stójkę i czasem parter, w bjj na odwrót.
Ponadto bjj zawiera mnóstwo ataków niedozwolonych w judo (na nogi np).
Na ogól Ci którzy uczyli się parteru na bjj nie stosują nazw japońskich tylko porto-angielsko-lokalne-wszystkojednojakie byle każdy wiedział o co chodzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2259 Napisanych postów 2195 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25570
Czytając temat postu aż się zdziwiłem w KK parter?? Trenując BJJ nie spotkałem się jeszcze z japońskimi nazwami technik. Chyba, że dotyczące rzutów ale to takimi nazwami posługują się chłopaki którzy przeszli z judo.

vivere militare est

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Teraz już lepiej Na wikipedii nie dowiem się dlaczego trener gada do mnie w niezrozumiałym języku. Karate i parter to dla mnie czarna magia. Dzięki za wyrozumiałość. Nie chciałem stać się trollem na stare lata, ale jakoś nie mogłem sobie tego poukładać w głowie

A jakiś fajny podręcznik do BJJ?


Zmieniony przez - Ernesto_Mendoza w dniu 2018-02-07 14:00:18
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

badania do wojska

Następny temat

BJJ + silownia

WHEY premium