SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pare słów o Iraku

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 31007

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 675 Napisanych postów 6770 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66738
Witam w związku z niedawną 5 rocznicą interwencji w Iraku pojawiło się wiele informacji na temat polskiej misji stabilizacyjnej w tym kraju niektóre nieścisłe ,nieaktualne a niektóre kompletnie wyssane z palca a jako że niedawno wróciłem z ciepłych krajów sprostuje te najbardziej mnie rażące :
-nieprawdą jest że Irak jest zacofany ich styl życia jest odmienny od europejskiego ale nawet na najgorszej glinianej chatce był talerz satelity nie było problemu z naprawą komórki czy laptopa a wielu miało internet od araba
-wbrew temu co niektórzy myślą z misji można w każdej chwili wrócić( z tego co wiem najszybszy przypadek był po 16 dniach)
-najbardziej mnie bawią opowieści typu "dziś się dowiedział że jutro leci" co jest kompletną bzdurą bo aby wejść na pokład samolotu trzeba mieć certyfikat zdrowi a załatwienie tego troche trwa pomijając że zmiana składa się z ochotników (na rozkaz tylko GROM)
-opowiadani kolesi jak to on poszedł do wojska na zasadniczą i poleciał do Iraku od razu można między bajki włożyć tylko zawodowi nadterminowi i pracownicy wojska
-historie o tym że polacy brali amunicje od amerykanów też są nieprawdziwe czego jak czego ale amunicji nie brakowało
-Polscy żołnierze wyjechali za baze po gorzałę -sam w to nie wierzyłem ale polak potrafi :)
-patrole polskimi samochodami - owszem był do VI zmiany potem w związku ze zwiększonym zagrożeniem tylko na samochodach typu Hammer a od tragicznej śmierci sierż.Filipka na H typu 5
-miny pułapki- tu jest najwięcej nieporozumień nie są to typowe miny jakie znamy tylko improwizowane ładunki wybuchowe często robione w domowych warunkach z pocisków altyleryjskich moździerzowych itp często ukrywanych w krawężnikach martwych zwierzętach itp http://www.liveleak.com/view?i=af9_1206205405 
-amerykanie nie dowodzili polakami w prowincji Qadisija (polskiej strefie odpowiedzialności) dowodzenie było w rękach d-cy Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe na IX gen.dyw. Buka
-nie prawdą jest że amerykanie nie chcieli współpracować z naszymi
szczególnie ODA (5.grupa sił specjalnych usa) dorze się wypowiadała o naszych specjalsach
-Niektórzy myślą że w Iraku zaangarzowani są tylko polacy amerykanie i anglicy oto lista tych których pamiętam:ukraińcy, gruzini,salwadorczycy,mongolowie,armeńcy,litwini, rumuni,łotysze,armeńcy,austalijczycy
bośniacy,spotkałem też jednego żołnierza z Gwatemali!!!! hiszpanie włosi, słowacy i japończycy wycofali się wcześniej
Na koniec dodam że spokuj w regionie zależy od samych Irakijczyów
pamiętam jak do Diwaniji weszli żołnierze z 7diwizji z Bagdadu był spokój jak makiem zasiał co prawda po wielu wysiłkach naszych i jankesów a z tego co wiem jak wyjechali znowu zaczeło być ciepło.
Nie oceniam zasadności tego czy powinniśmy być tam i co z tego mamy to nie moja kwestja ja jestem od wykonywania rozkazów.

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 559 Wiek 12 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8409
Jak dostane na komisji lekarskiej kat.A to jak mam delej postępować aby dostać się do wojska na etat/kontrakt ???

Jaki jest najlepszy sposób ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 2687 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 52673
Jak rozumiem byłeś. Dobrze że w jednym kawałku wróciłeś - wesołych świąt w Kraju.

Ja od siebie dodam tylko że amerykanie i brytyjczycy od lat wypowiadają się w samych superlatywach o Naszych żołnierzach, z bardzo prostego powodu - pomimo niedofinansowania armii i chronicznych problemów z jej ogólnym konceptem Polacy wojaczkę mają po prostu we krwi i to widać - w przeciwieństwie do np. włochów czy francuzów.

Z tym większym wkurvieniem obserwuję jak od lat nasza narodowa bitność jest przez różne opcje polityczne traktowana w różnych dyskusjach na szczeblu międzynarodowym - np. z amerykanami. Bo to jest as, a grają tym jak byle blotką.

Edit: Na metody zwalczania IED'ów ( te miny-pułapki ) amerykanie wydali już ogromne pieniądze - wszystko bez rezultatu. Jeszcze raz okazuje się że prowadzona prostymi metodami partyzantka może być skuteczna wobec przewagi technologicznej.

Zmieniony przez - mlkv w dniu 2008-03-22 20:26:43

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 675 Napisanych postów 6770 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66738
Owszem amerykanie wydają krocie ale szuszfole nie śpia ostatnio pojawiło się coś takiego jak IFP jest to kierunkowy typ miny-pułapki działający na zasadzie ppk jest to wstanie spenetrować pancerz nawet abramsa od tego poległ śp. sierż.Filipek

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 675 Napisanych postów 6770 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66738


Widzę że nie wszystkich temat zainteresował postaram się go uatrakcyjnić wrzucając pare fotek.
Hammer typu 5 na wieży NSW kal.12,7 mm i km PK kal.7.62mm

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 675 Napisanych postów 6770 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66738


40 mm granatnik automatyczny mk-19 montowany na wieży wymiennie z NSW (PK miał każdy zawsze)

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 2687 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 52673
Za***iście to bydle na drugiej fotce wygląda.

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 675 Napisanych postów 6770 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66738


Amunicja do NSW (macie skale porównawczą) może zrobić naprawde duże kuku ('');

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 675 Napisanych postów 6770 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66738


niestety nawet H5 niezapewnia całkowitej ochrony przed minami-pułapkami.Tu auto chłopaków z plutonu specjalnego MP (amerykanie) na szczęście nikt nie zginął ale dwóch kumpli odniosło bardzo ciężkie obrarzenia

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 118 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3755
Kurcze, ja bym powiedzil, ze jak na mine to i tak sporo z tego auta zostalo w kupie, no i wszyscy zyja.
No chyba ze mina byla slaba, ale ja nie wiem bo na minach sie nie znam.

Miesnie to nie wszystko.
Liczy sie jeszcze fajna fryzura.
-Johny Bravo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 2687 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 52673
To nie była mina.

IED to ładunek domowej produkcji, który trójka dzieci ( no specjalnie przesadzam ) może sobie wyskrobać na zapleczu glinianej chatki a potem odpalić przy pomocy np. telefonu komórkowego.

I w tym cały problem ze zwalczaniem tego draństwa.

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 675 Napisanych postów 6770 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66738
Z tym jest cały czas problem bo "technika" w tej materii cały czas idzie do przodu. Były IED odpalające na ciepło silnika to wymyślili "rino" czyli najprościej mówiąc świece żarowe w pudelku na 2 metrowym "kiju" teleskopowym potem były odpalane drogą radiową to zamontowliśmy zagłuszarki (WARLOC/EGAB) to teraz sku...syny odpalają drogą kablową i to najczęściej przez kobiety lub dzieci

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na worku, prosze o ocene.

Następny temat

ALKOHOL

WHEY premium