SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pare pytań

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1528

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez kejt z działu Odżywianie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 410
Tak jak wspominalem w wczesniejszym poscie interesowal mnie zakup roweru stacjonarnego. Wczoraj kupilem taki rower i mam pare pytań. Pytania sa rózne wiec wkleje je do kilu działów. Więc tak:
1. Jazdze narazie 50 minut na najnizszym obciażenie (chce jedynie spalić tłuszcz) nie czuje jednak przy tym zmeczenia czy ma jakikolwiek sens taka jazda czy mam zwiekrzyc obciazenie?
2. Jak to jest z kawa mam ja pic przed jazda na rowerze czy po?
3. Czy moge pic wode w trakcie pedałowania czy dopiero po?
4. Pije dodatkowo czerwona badz zielona herbate. Pytanie czy jest istotne kiedy po treningu przed popołudniu?
5. Mam dylemat czy kupic l-karnityne czy moze poczekac troche i oswoic organizm.
6. Zastanawiam sie czy cwiczyc dodatkowo 50 minut wieczorem. Wiem ze sport to zdrowie ale niechce przesadzac z drugoej strony jesli bede wiecej cwiczyl szybciej schudne.
7. Jesli bede cwiczyl wieczorem 22:00 mam jesc wczesniej jakis posilek czy wystarczy troche bialka po treningu (najlepiej nie jadł bym ani po ani przed?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 12853 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 43234
do fitnesu z tym

jeżeli pomogłem , Ty pomósz mi wejdz w link i się zarejestruj http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=krzakzak 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witaj,

Oto moje odpowiedzi:

1. Jazdze narazie 50 minut na najnizszym obciażenie (chce jedynie spalić tłuszcz) nie czuje jednak przy tym zmeczenia czy ma jakikolwiek sens taka jazda czy mam zwiekrzyc obciazenie?

Moim zdaniem powinienneś zacząć od krórszych aerobów 30 min i stopniowo je wydłużać. Powinieneś mieć tak dobrany opór, aby ćwiczyć odpowiednio intensywnie. Musisz w tym momencie sprawdzać puls. W celu optymalnego spalania tkanki tłuszczowej podczas aerobów Twój puls powinien wynosić ok. 60% z wartości 220-Twój wiek (mierzysz puls podczas jazdy przez 15s i wynik pomnóż przez 4). A może Twój rower ma możliwość mierzenia pulsu? Wtedy sprawa jest prostsza.

2. Jak to jest z kawa mam ja pic przed jazda na rowerze czy po?

Możesz pić przed, bo kofeina pobudza, bęziesz miał większego powera podczas ćwiczeń.

3. Czy moge pic wode w trakcie pedałowania czy dopiero po?

Przy długotrwałym wysiłku konieczne jest uzupełnianie wody - pij w trakcie i po.

4. Pije dodatkowo czerwona badz zielona herbate. Pytanie czy jest istotne kiedy po treningu przed popołudniu?

Bez znaczenia (moim zdaniem)

5. Mam dylemat czy kupic l-karnityne czy moze poczekac troche i oswoic organizm.

Moim zdaniem możesz sobie podarować

6. Zastanawiam sie czy cwiczyc dodatkowo 50 minut wieczorem. Wiem ze sport to zdrowie ale niechce przesadzac z drugoej strony jesli bede wiecej cwiczyl szybciej schudne.

Nie przesadzaj. Pamiętaj, że stopniowe "odchudzanie" da trwalsze efekty. Nagłe wprowadzenie zmian (rygorystyczna dieta, dużo aerobów sprawi, że organizm zacznie się bronić)

7. Jesli bede cwiczyl wieczorem 22:00 mam jesc wczesniej jakis posilek czy wystarczy troche bialka po treningu (najlepiej nie jadł bym ani po ani przed?

Trochę późno ten trening. Po tylko białko.

Pozdro
Dareckyy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 606 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9425
hmm zaczynaj stopniowo nie rzucaj sie od razu na dlugie dystanse,ale minimum 20 min bo dopiero po takim czasie spala sie tkanka tluszczowa.jesli chodzi o pore to pedałuj najlepjej rano na czczo,bo wtedy najwiecej spalisz,ale moim zdaniem 2 razy dzienie nie zaszkodzi,wieczorem mysle ze tez wskazane ale oczywiscie bialeczko(tunczyk) po rowerku.powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 410
1. wiec tak moj rower ma mozliwosc mierzenia pulsu. Mam 20 lat czyli puls powinien wynosic z jakies 120-140. Jest tylko taka sprawa. Nie wiem jak to wyglada u innych osob ale ostatnio lekarz chcial mnie wyslac do szpitala poniewaz moj puls wynosil 48:) Nie wnikam czy to duzo czy nie nawet mnie to nie interesuje. Chodzi o to ze aby osiagnac puls 120 musialem utrzymywac predkosc 45km/h wedlug licznika i 30minut przejechalem ok 20km. Pisze to poniewaz wydaje mi sie to troche nie normalne. Moze ktos z was tez szaleje na rowerze stacjonarnym i moze zrobic jakeis porównanie bo moze to jest normalne. Jesli chodzi o czas to mam zamiar skorzystac z waszej rady i zaczac od 30 minut
5. podaruje sobie:)
6. Nie bede przesadzal czasami pozwole sobie na wieczorny maraton:) po oczywiscie posilek z samego bialka

Acha jesli chodzi o jazde na rowerze to zawsze cwicze rano na czczo wieczorem to byl tylko taki pomysł (chyba za szybko chce schudnac)

Dziekówa:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 9203 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 29034
zielona herbata lepsza w pierwszwej polowie dnia

http://www.smoczyjezdzcy.pl - Smoczy Jeźdźcy - darmowa gra MMORPG w przeglądarce - polecam!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pewny duzy przyrost...?!

Następny temat

pare pytan o rower stacjonarny

WHEY premium