SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Panimecenas - niedoczynność, hashimoto, problematyczne kolano [redukcja]

temat działu:

Ladies SFD

Ilość wyświetleń tematu: 95325

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 79 Napisanych postów 284 Wiek 40 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 20608
Witam,
w ciągu ostatnich lat próbowałam dojśc do właściwej sylwetki niewłaściwymi metodami. Po drodze bardzo stresujące wydarzenia, co rozchwiało moją gospodarkę hormonalną i zdiagnowowano u mnie niedoczynność oraz Hashimoto. Z wagi ok.60kg przy wzroście 158cm doszłam ponownie obecnie do 92,7kg (już po stracie ostatnio 5,6kg).
Do tego odnowiła mi się kontuzja kolana lewego (mam się spodziewać endoprotezy stawu). Zalecenia ortopedy: zrzucić wagę, ćwiczenia bez obciążeń (czyli obecnie ograniczone)
Wszystko powyższe to skutek zaprzestania treningów, zupełny brak pilnowania diety.

wiek: 34 lata
wzrost:158cm
waga: 92,7kg
(jutro wrzucę pełne wymiary i może fotę)

cele:
1) redukcja (pierwszy etap 10 tygodni do 6 maja 2018r)- nie zakładam ilości kg do zrzucenia, ogólnie chcę się zredukować: lustro będzie wyznacznikiem, póki co: badam moje możliwości ze względu na kolano, wolniej a trwale (wstępnie docelowo: 57-59kg)
2) odzyskanie ogólnej sprawności, odwleczenie operacji kolana
3) odbudowanie pewności siebie

trening:
1) trening z trenerem personalnym 2x w tygodniu (teraz 3 tydzień treningów, na początek ćwiczenia wzmacniające kolano plus ogólnorozwojowe na macie, z taśmami, trx'em)
2) aeroby min.3 razy w tygodniu (spokojne bo wiele nie mogę z kolanem)

dieta
ostatnio po prostu zdrowa, bezglutenowa i bez nabiału oraz bez cukru (z uwagi na hashimoto)- wrzucę na bieżąco, pewnie do dopracowania

Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Zamierzam być cholernie szczęśliwa.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 39
Hej! Kibicuję mocno i czuje się zmobilizowana do działania na rzecz swojego zdrowia. Też mam Hashimoto, ale na szczęście w miarę spokojne.
Czekam na pomiary :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Aeroby w jakiej postaci robisz ?

W treningu silownym nie tylko wzmacniaj kolano ale też pamiętaj żeby ćwiczyć górę - klatle, plecy, barki, biceps i triceps etc.

Dieta w redukcji to podstawa - właściwie to we wszystkim czekam na dzisiejszą wypiske
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 79 Napisanych postów 284 Wiek 40 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 20608
Na diecie zupełnie się nie znam (o czym pewnie świadczy mój obecny stan), miałam jakiś czas temu opracowaną taką jak poniżej:
dieta1
dieta...

Moja obecna dieta krąży wokół tej rozpiski.
Rano: jajka plus pomidor i dwie (bo małe) kromki chleba czystoziarnistego (ze względu na tarczycę-takie wskazanie lekarza)
do pracy: 1) koktajl warzywno-owocowy lub ryż z jabłkiem, cynamonem, kurkumą, pieprzem, imbirem (rozgrzewające na Hashi)
2) jakieś mięso (kura, łosoś, dorsz), makaron bezglutenowy, warzywa (na parze, surowe, kiszonki)
wieczorem: często również jaja w jakiejś postaci lub sardynki na waflu ryżowym (białko wyłączyłam z uwagi na Hashimoto)


Czekam na wskazówki dotyczące diety. Tak jak wspominałam- zupełnie się na tym nie znam i liczę na wsparcie.



Aeroby to rowerek wyłącznie. W planach mam włączenie spacerów.
Mam taki rodzaj pracy, że albo siedzę przed kompem, albo za kółkiem, minimum dwa razy w tygodniu w trasie.
Trening z trenerem w poniedziałki i czwartki, wtorek i piątek w trasie (wtorek z szansą na zrobienie treningu po powrocie, piątek niestety już nie).
Treningi na macie ale również na wszystkie partie mięśni (nie są wyłącznie na kolano, choć to jest priorytetem). Dlatego wspomagamy się trx'em.


Zmieniony przez - panimecenas w dniu 2018-02-25 07:57:29

Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Zamierzam być cholernie szczęśliwa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
80g prochu w ciągu dnia żeby mieć 160g białka? To chyba jakieś nieporozumienie odpuść proch jeżeli wyrabiasz białko z jedzenia.
Za to podwyzszylabym ilość węglowodanów co najmniej dwukrotnie i ilość tłuszczy do 60g.

Tak bym to widziała
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 79 Napisanych postów 284 Wiek 40 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 20608
Tak jak napisałam: białko w proszku zupełnie odstawiłam, przesłane rozpiski są jakimś wyznacznikiem dla mnie (bo nie znam się na dietach) do stosowania z modyfikacjami.
Postaram się zmodyfikować dietę według wskazówek.
Dziękuję.



Zmieniony przez - panimecenas w dniu 2018-02-25 08:34:29
2

Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Zamierzam być cholernie szczęśliwa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 79 Napisanych postów 284 Wiek 40 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 20608
Znalazłam swój stary dziennik dla zobrazowania wrzucam co było, jak było (bo wiem,że bywało źle):

stare czasy



Zmieniony przez - panimecenas w dniu 2018-02-25 08:46:26


Ile powinnam mieć białka w ciągu dnia w diecie?

Zmieniony przez - panimecenas w dniu 2018-02-25 09:07:43

Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Zamierzam być cholernie szczęśliwa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 79 Napisanych postów 284 Wiek 40 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 20608
Ok, opracowałam coś takiego. Nie dam rady zjeść więcej białka w mięsie czy w jajach. To będzie mój poglądowy plan, przewiduję zamiany kurczaka na łososia, modyfikacje w zakresie węgli (produkty). Proszę o uwagi.

dieta


Zmieniony przez - panimecenas w dniu 2018-02-25 09:42:10

Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Zamierzam być cholernie szczęśliwa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
100-120g białka wg mnie w diecie to całkiem dobre ilości . Nie wiem dlaczego na siłę dążysz do kosmicznych ilości

150g węglowodanów to minimumwg mnie

ilość tłuszczy jest ok :)

Ekspertem nie jestem więc o dokładniejsze wytyczne może ktoś inny podpowie
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 79 Napisanych postów 284 Wiek 40 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 20608
Myraen: dziękuję. Nie dążę, nie wiem ile powinno być :)

Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Zamierzam być cholernie szczęśliwa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Przede wszystkim tragicznie mała ilość kalorii. Nie wzoruj się na tej diecie, bo tylko krzywdę sobie zrobisz.

Zgodnie z regulaminem proszę o wypełnienie ankiety. Tu masz link:
https://www.sfd.pl/REGULAMIN,_OBOWIĄZKOWA_ANKIETA-t1066636.html

Spokojnie mogłabyś zacząć od 2000 kcal, np. BTW 115/70/250
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 79 Napisanych postów 284 Wiek 40 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 20608
Trochę poprawiłam. Chyba nie dam rady jeść więcej. Może z czasem jak się przyzwyczaję.

dieta

Zaraz uzupełnię ankietę


Zmieniony przez - panimecenas w dniu 2018-02-25 21:33:04

Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Zamierzam być cholernie szczęśliwa.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mamuśka w opałach :D

Następny temat

Jak oceniacie figurę top modelki?

WHEY premium