SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Paella z owocami morza

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 22866

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 6776 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50488
Składniki:
Owoce morza 200 g (w tym przypadku ośmiorniczki, kalmary, krewetki, małże)
Ryż 100g
Chudy bulion 200ml
Papryka czerwona 50g
Papryka zielona 50g
Papryczka ostra 10g
Pomidory 100g
Oliwa
Czosnek - duży ząbek
Mała cebulka
Przyprawy, sól, pieprz, bazylia, oregano, estragon

Najpierw na gorącej oliwie podsmażamy cebulę. Aby się nie spaliła możemy posolić. Następnie dodajemy paprykę. Podsmażamy 2-3 minuty i dodajemy pomidory. Pichcimy około 5 minut, aż staną się miękkie i wtedy rozbijamy łyżką. Będzie to nasz sosik. Dodajemy ryż (teraz jaśminowy), owoce morza oraz bulion. Im więcej ryżu tym więcej bulionu. Dodajemy przyprawy i pichcimy, aż odparuje.
Wartości:
Kcal:569
B:50,2
W:80,7
T:18 (oliwa i bulion)

Posmażamy cebulkę:



Dodajemy paprykę:



Dodajemy pomidory oraz czosnek:



Dodajemy owoce morza:



Dodajemy ryż:



Dodajemy bulion



Jemy




Zmieniony przez - Martainn w dniu 2008-11-11 19:12:42
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 17026 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 105050


Włala

ja gotowe polewam świeżym sokiem z cytryny Smacznego

w poście wyżej zrobiłem ortografa , napisałem moża zamiast morza zdarza się

Zmieniony przez - strefab4 w dniu 2009-01-17 12:24:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 6889 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100566
ja by nie dął rady zjeść tych owoców morza :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19
Jedna z moich ulubionych potraw Robie jednak troche inaczej niż Ty, dodaje więcej warzyw (fasolke, marchewke, groszek, pora), ryż najpierw zasmażam ma kilku łyżkach oliwy aż się zeszkli potem wlewam do niego bulion porcjami, dodaje kurkumę (wychodzi fajny żółty ryż jak w oryginalnej paelli) i dopiero potem mieszam go z duszonymi warzywami i owocami morza. pzdr

Zmieniony przez - lastminute w dniu 2008-11-11 23:00:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 6776 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50488
Paela to to tak nazwałem, bo troszkę podobne, ale pomysł generalnie moj. Lubię eksperymentować w kuchni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 17026 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 105050
też jedno z moich ulubionych tylko j.w ryż wcześniej z dodatkiem kurkumy lub Curry które dodaje jeszcze lepszego smaku

a jak juz masz gotowe polewasz sokiem z świeżej cytrynki, jada się z dodatkiem pieczywa lub jak kto woli bez


Zmieniony przez - strefab4 w dniu 2008-11-12 12:18:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 150 Napisanych postów 15480 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 90607
jak smakuje osmiornica ??

maly duzy gruby czy chudy kazdemu nalezy sie taki sam szacunek
pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
w0jt Dana White
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 13762 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 93464
ciężko do czegoś porównać, ale jak lubisz krewetki to będzie Ci smakować

co do przepisu to dzisiaj przetestuje

Zmieniony przez - w0jt w dniu 2008-11-12 13:14:18

Business as usual

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 6776 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50488
Hmm, trudno to określić jak smakuje, ale jest smaczna. Trzeba jednak uważać przy przygotowywaniu, bo jak źle się zrobi to jest gumowata i nie do zjedzenia. Za to lubię całkiem kalmary i małże. Mają masę białka przy praktycznie 0 tłuszczu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 17026 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 105050
B trudno porównywać ośmiornica ma smak zależnie od tego jak ją przyrządzisz, taka troche lekko gumowata
Spróbuj to sie przekonasz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 6776 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50488
Generalnie przy owocach morza trzeba uważać z ich podsmażaniem. Zbyt długie smażenie powoduje wydzielanie się rtęci. Mam jeszcze trochę owoców morza to może jakieś przepisy wrzucę jak będzie mi się chciało robić. Ostatnio była w Tesco promocja mieszanki 12 zł za kg. To zapasy zrobiłem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 150 Napisanych postów 15480 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 90607
no za 12 zl to masz chyba ale owoce z wisly

maly duzy gruby czy chudy kazdemu nalezy sie taki sam szacunek
pozdrawiam

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rolada z piersi

Następny temat

MUFFINS JABLKOWO CYNAMONOWY LOW CARB

WHEY premium