SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Po 35 roku życia

Dodaj odpowiedź

Paatik – Bikini bez wstydu vs. Krata na lato

Wysłana -
Mostek przy wyciskaniu to robią ciężarowcy żeby skrócić ruch i więcej wycisnąć a żeby mostkowanie w jakiś sposób oszczędzało barki to pierwsze słyszę a na pewno nie przyczynia się do rozbudowy ładnych mięśni piersiowych.
Chcesz oszczędzać barki przy klatce to przestań robić wyciskanie sztangi i całą klatkę ćwicz hantlami w ten sposób na pewno oszczędzasz stawy barkowe gdyż każdą ręką jest niezależna wtedy a nie prowadzona (czyt. wymuszana) przez sztangę.
Wysłana -
Łopatki ściągam do tylu i w dół. Ale tego przecież kolega dobrze zbudowany nie mógł widzieć- bo leżałam z plecami na ławce.
Dziękuje wszystkim - czyli póki co robię jak robiłam - bez mostku, na zmianę raz hantelki raz sztanga.
Wysłana -
Mostek ciężarowcy stosują z kilku powodów. Po pierwsze skraca ruch, po drugie zabezpiecza barki, po trzecie sztanga idzie po optymalnym torze. Dlatego mostek się stosuje wyciskając na płaskiej i jak najbardziej jest zalecany. Co innego trening kulturystyczny, gdzie nie chodzi o to by wycisnąć duży ciężar, ale o to by było czucie mięśnia
Pewnie zresztą zauważyłaś, że jak ściągniesz łopatki w dół i je zepniesz, to mimowolnie robisz delikatny mostek
Wysłana -
Nie mnie dyskutować z kimś, kto ma 10 razy więcej mięśni i jest 3 x silniejszy, ale Paatik...nie będę cytował Dave Tate'a (trójbój, chociaż także bb), Layna Nortona (trójbój, chociaż także BB), ale już Christian Thibaudeau to raczej bb niż TS. Chcesz mieć zdrowe barki wyciskając na płaskiej - mostkuj (niekoniecznie jak na zawodach w ts,ale mostkuj). Sztanga poniżej sutków, ramiona pod kątem 45-75%. I widać, czy masz ściągnięte łopatki, gdy leżysz na ławce. Popatrz na Kitkę, czasem jej się rozjedzie, i jak wtedy ładnie spina wszystko. Z drugiej strony to prawda, co kolega napisał, nie musisz wyciskać sztangi...wyciskaj hantle, rób pompki na poręczach, ściągaj linki, przenoś hantle za głowę czy co tam Ci poradzą. Ale jak chcesz wyciskać na płaskiej sztangę - mostkuj, spinaj łopatki, barki w dół i dociśnięte do ławki..a będziesz mieć barki zdrowe .
Strona 119 z 119
Dodaj odpowiedź