SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Paatik – Bikini bez wstydu vs. Krata na lato

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 421016

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12128 Napisanych postów 21946 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627073
@ajazy - masz rację. Jak PT mi to tłumaczył z tym "celuj na palce u nóg" - to podszedł do nas fizjoterapeuta (jak sie potem okazało) i wdali się w dyskusję o długości dźwigni i tym jaki mam zakres ruchu itd. Na koniec każdy powiedział że ma rację i tyle. Sprawdziłam w "lamparcie" i tam też wyraźnie napisane że po legginsie ciągnąć. Więc tak robię. Ale się chciałam upewnić na 100% po tym jak zobaczyłam jeszcze dzisiejsze filmiki. Ok, żadnych skosów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12128 Napisanych postów 21946 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627073
Niedziela, 25.06. DT
Po raz pierwszy bolał mnie tyłek od połowy treningu. Uznaję do za dobry znak - że w końcu się z nim porozumiałam i zrozumiał, ze ma się ruszyć:)
Do tego stopnia mnie bolał na końcu, ze zamiast robić brzuchy poszłam go rolować i rozciągać. Boli cały czas.
5x5 daje mi czas na pomyślenie o prawidłowym wykonaniu - i mimo mniejszej czasami łącznej ilości powtórzeń, bardziej dociera tam gdzie ma.

TRENING DÓŁ (A/B na zmianę na kolejnych treningach)

ROZGRZEWKA 10 min
Cardio Wave "łyżwiarz"

PRZYSIAD GOBLET + PRZYSIAD ZE SZTANGĄ
Goblet: bez obciążenia x12, 10kg kettle 5x5 cięzko ostatnie
Sztanga 15kgx12; Sztanga 20 kg 5x5 dodać

SINGLE LEG DEADLIFT, na każdą nogę
8kgx12, 10kg 5x5 nie mam czym progresować, następny ciężar to 12,5kg, jeszcze się bujam z 10kg

ODWODZENIE NOGI W TYŁ NA WYCIĄGU

Guma Reebok panczeny 5x25 szybko

A-WYKOROKI BUŁGARSKIE na każdą nogę/ B-WYKROKI CHODZONE
A, bez obciążenia x 12, z kettlem 8kg 5x5, ostatnie 2 serie bez obciążenia, ciężko mi było z obciążeniem - nie wiedziałam czy wygodniej robić z jednym ketlem czy z 2? Następnym razem spróbuję z hantelkami. traciłam równowagę.

RDL z kettlami/ze sztangą
Sztanga 15kg plus 20kg (35kg) x 10, (47,5kg) 5x5, po 2 seriach wróciłam do 45kg - nie mogłam kontrolować ruchu, w 2 ostatnich powtórzeniach w ostatnich seriach puszczały ręce

HIP THRUST
5x5, 15kg plus 42,5kg (57,5kg)

ŁAWKA RZYMSKA UNOSZENIE TUŁOWIA/UNOSZENIE NÓG

3 x 20 unoszenie tułowia





...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421






Alan jest dobry dzik w prosty znaczy lopatologiczny sposób tlumaczy co i jak
ps . chyba PT zaliczyl WTOPE











Zmieniony przez - KEBUL74 w dniu 2017-06-25 21:28:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12128 Napisanych postów 21946 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627073
@kebul - dzięki. Jak tylko się uporam z robotą to przeanalizuję:)
Tak na marginesie (będąc w nastroju podsumowywującym ten dziennik) - to pzrze czas prowadzenia dziennika z Wami nauczyłam się jeszcze tego, ze nie każdy filmik na yt pt. "jak zrobić przysiad" warto oglądać. Kiedyś wydawało mi się, ze przysiad to przysiad. Żadna sztuka. Teraz znacznie wybredniej podchodzę do yt instruktorów.
Co do mojego PT - to też sobie myslę, ze zaliczył wtopę - ale póki co pierwsza. Mam na oku innego trenera na siłowni (i nie w tym sensie na oku co mój małż pomyślał), który widziałam jak pracuje z dziewczynami i zaczynam się zastanawiać jak po urlopie/wakacjach do niego uderzyć, co by nie obraził się ten mój... Inna sprawa, ze mój "trenował" ze mną za frico bo się znamy, a ten byłby w pełni płatny:(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 30493 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130566
To może i ja po 100-ce skuszę się na PT?
Na razie fundusze wydaję na promocje mięsne w supermarketach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12128 Napisanych postów 21946 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627073
Panie Janie - 90 zł za godz. I nie chce być mniej. Ale może godzina by wystarczyła aby poprawić te ćwiczenia w których ciężar jest "stosunkowo duży" - jak dla mnie. Albo w których bym dokładała - ale się boję, czy sobie krzywdy nie zrobię.
Inna sprawa, że ciągle jak mi się wydaje, że już jest ok - to pojawia się nowy element. Im głębiej w las - tym więcej drzew. Ale chyba tak już bedzie.


Zmieniony przez - Paatik w dniu 2017-06-26 10:16:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 30493 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130566
To prawda.
Wiem, że nic nie wiem

Jestem na etapie: jest ciężar i go podnoszę. Na razie takie podejście mi wystarcza. Jedyną zasadą jest utrzymywanie tzw. naturalnych krzywizn kręgosłupa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12128 Napisanych postów 21946 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627073
Wtorek, 27.08. DT
Wczoraj odpoczywałam, dzisiaj próbowałam połączyć rosyjski z treningiem - co oznacza ze na siłownię dotarłam późno. Koniecznie chciałam jeszcze przed wyjazdem zrobić 1 x góra i dół w tym tygodniu. Ale już widzę, ze ciężko będzie. W trakcie treningu okazało się, ze muszę wszystko rzucać i pędzić po Młodego...
Tam gdzie adnotacja "nie zwiększać" - znaczy,ze nowo dołożony ciężar i jeszcze 1-2 razy chciałabym powtórzyć, bo technicznie kiepsko kontroluję ten ciężar.

TRENING GÓRA (A/B na zmianę na kolejnych treningach)

ROZGRZEWKA 10 min
Wioślarz

WYCISKANIE HANTLI/SZTANGI NA SKOSIE DODATNIM
Sama sztanga 12kgx15, 5x5 (24,5kg) nie zwiększać
Hantle 6kgx12, 5x5 10kg nie zwiększać

ROZPIĘTKI NA SKOSIE DODATNIM
6kgx12, 5x5 7kg próbować dodać

PRZENOSZENIE HANTLI ZA GŁOWĘ
10kgx12, 5x5 14kg nie zwiększać


A -PRZYCIĄGANIE LINKI WYCIĄGU GÓRNEGO W SIADZIE/ B-PRZYCIĄGANIE LINKI WYCIĄGU DOLNEGO W SIADZIE PŁASKIM

B- 30kgx12, 5x5 40kg nie zwiększać

OHP
10kgx12; 17,5kgx3; 15kg 5x5 robić 6 x3 z 17,5kg czy czekać aż dam radę 5x5?

PODCIĄGANIE KETTLA WZDŁUŻ TUŁOWIA
10kg x 12, 5x5 16 kg robić ze sztangą Reeboka, bo nie ma kettli pomiędzy 10-16, a to 16 czuję w lędźwiach..



Zmieniony przez - Paatik w dniu 2017-06-27 22:18:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12128 Napisanych postów 21946 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627073
Poprawcie jeśli nie mam racji - jeśli nie daję rady z kolejnym obciążeniem zrobić 5x5 po 1-2 treningach to powinnam kontynuować czy robić np. 3 x8 - skoro 3 razy z większym obciążeniem daję radę?? I próbować wrócić do 5x5 jak dam radę - czy nie mieszać tych systemów??? Tak miałam z OHP - dałam radę zrobić 17,5 kg 3x. A nie mam jak dołożyć mniej pomiędzy 15 kg a 17,5kg....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9953 Napisanych postów 30298 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728269
Paatik -tak przy okazji-zapraszam kiedyś na Ustawkę Treningową SFD,można się bardzo dużo dowiedzieć i stprawdzić to w praktyce,zobaczyć jak ćwiczą mistrzowie,trenerzy,zrobić z nimi trening-i wszystko gratis.
Do twgo dostaniesz fajną koszulke i suple :)

Teraz najbliższa taka super impreza 12 sierpnia w Jeleniej Górze.
W planie miedzy innymi :) trening nóg i posladków z Gabrielą Bregin

https://www.sfd.pl/VII_Ustawka_SFD_Jelenia_Góra_,Fitness_World_12_sierpień_2017-t1150248.html 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

Początkujący 39l 168cm i 102kg

Wiecej