SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Paatik – Bikini bez wstydu vs. Krata na lato

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 421017

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6701 Napisanych postów 16650 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 102340
Mostek przy wyciskaniu to robią ciężarowcy żeby skrócić ruch i więcej wycisnąć a żeby mostkowanie w jakiś sposób oszczędzało barki to pierwsze słyszę a na pewno nie przyczynia się do rozbudowy ładnych mięśni piersiowych.
Chcesz oszczędzać barki przy klatce to przestań robić wyciskanie sztangi i całą klatkę ćwicz hantlami w ten sposób na pewno oszczędzasz stawy barkowe gdyż każdą ręką jest niezależna wtedy a nie prowadzona (czyt. wymuszana) przez sztangę.

Aktualny BLOG http://www.sfd.pl/[BLOG]_Natan33_Living_the_dream...-t1126442.html
http://www.sfd.pl/temat215501/ stary temat i zdjęcia z przed lat
http://www.sfd.pl/temat229096/  z czasów jak jadałem owsiankę

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12128 Napisanych postów 21946 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627073
Łopatki ściągam do tylu i w dół. Ale tego przecież kolega dobrze zbudowany nie mógł widzieć- bo leżałam z plecami na ławce.
Dziękuje wszystkim - czyli póki co robię jak robiłam - bez mostku, na zmianę raz hantelki raz sztanga.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Mostek ciężarowcy stosują z kilku powodów. Po pierwsze skraca ruch, po drugie zabezpiecza barki, po trzecie sztanga idzie po optymalnym torze. Dlatego mostek się stosuje wyciskając na płaskiej i jak najbardziej jest zalecany. Co innego trening kulturystyczny, gdzie nie chodzi o to by wycisnąć duży ciężar, ale o to by było czucie mięśnia
Pewnie zresztą zauważyłaś, że jak ściągniesz łopatki w dół i je zepniesz, to mimowolnie robisz delikatny mostek

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2181 Napisanych postów 6161 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311111
Nie mnie dyskutować z kimś, kto ma 10 razy więcej mięśni i jest 3 x silniejszy, ale Paatik...nie będę cytował Dave Tate'a (trójbój, chociaż także bb), Layna Nortona (trójbój, chociaż także BB), ale już Christian Thibaudeau to raczej bb niż TS. Chcesz mieć zdrowe barki wyciskając na płaskiej - mostkuj (niekoniecznie jak na zawodach w ts,ale mostkuj). Sztanga poniżej sutków, ramiona pod kątem 45-75%. I widać, czy masz ściągnięte łopatki, gdy leżysz na ławce. Popatrz na Kitkę, czasem jej się rozjedzie, i jak wtedy ładnie spina wszystko. Z drugiej strony to prawda, co kolega napisał, nie musisz wyciskać sztangi...wyciskaj hantle, rób pompki na poręczach, ściągaj linki, przenoś hantle za głowę czy co tam Ci poradzą. Ale jak chcesz wyciskać na płaskiej sztangę - mostkuj, spinaj łopatki, barki w dół i dociśnięte do ławki..a będziesz mieć barki zdrowe .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12128 Napisanych postów 21946 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627073
Ja się z tej dyskusji dużo uczę i bardzo sobie cenię każdą Waszą rade - ale ciagle nie wiem czy mostkowanie wyciskając na płaskiej a wyciskając na skosie dodatnim czymś się od siebie różni? Szajba coś wspomniał ze nie ma sensu mostek na skosie - a mi chodzi o górną cześć piersiowych stąd ten skos - z przyczyn chyba oczywistych:)
Lubię sztangę bardziej niż hantelki - ale i tak już dzielę na pół treningi - nie chciałabym rezygnować w ogóle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2181 Napisanych postów 6161 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311111




Tu masz art o skosie. Naturalna krzywizna kręgosłupa, czyli i tak lekki mostek będzie, ale nie wymuszony. Poza tym jak zepniesz łopatki, jak wspominał Szajba, to i tak lekko zamostkujesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2181 Napisanych postów 6161 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311111
Aha..odnośnie "Lubię sztangę bardziej niż hantelki - ale i tak już dzielę na pół treningi - nie chciałabym rezygnować w ogóle.". To rób sztangę na płaskiej ciężko (5 powt), a potem na skosie hantle 8-12 powtórzeń, i masz dwa w jednym
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1763 Napisanych postów 2895 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 73364
ajazy
. To rób sztangę na płaskiej ciężko (5 powt), a potem na skosie hantle 8-12 powtórzeń, i masz dwa w jednym


o bardzo fajny pomysł, może wykorzystam u siebie :)

"Mówisz, że możesz – to możesz. Mówisz, że nie możesz – to nie możesz. Więc sobie wybierz". Mistrz Zen Seung Sahn

https://www.sfd.pl/Dziennik_biegowy_Nadine-t1196269.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2181 Napisanych postów 6161 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311111
Można zastosować, i to się sprawdza, następujący przedział powtórzeń:
ćwiczenie główne - 85-100% maksa treningowego - 10-15 powtórzeń (płaska 3x3, 3 x 5)
ćwiczenie akcesoryjne - 65-85% maksa treningowego - 20-30 powtórzeń (hantle skos 3 x 10)
ćwiczenie suplementacyjne -ok 65% maksa - 30-50 powtórzeń (ściąganie linek, rozpiętki 3 x 15, 4 x 12, 5 x 10)

Siady tył
siady bułgarskie
dzień dobry, revers hyper, wspięcia na palce

OHP
hantle siedząc
unoszenia bokiem, tyłem

MC
siady przód
hip thrust, mostki, brzuch

Zresztą możliwości jest milion

Jeden z lepiej rozpisanych treningów ma Kitka, naprawdę warto się wczytywać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12128 Napisanych postów 21946 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627073
@ajazy - dzięki! Do Kitki zaglądam póki co na sesje filmowe i podglądanie techniki. Na analizę rozpiski tez przyjdzie czas:) Chociaz cele mamy trochę inne.
To powiedz mi jeszcze co mi daje płaska czego nie da mi skos? Toż mi tylko o uniesienie cycków chodzi a nie o rekordy siłowe...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

Początkujący 39l 168cm i 102kg

Wiecej