SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PUCHAR POLSKI w WYCISKANIU WIELOKROTNYM

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 30987

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gregorterm Moderator
Ekspert
Szacuny 759 Napisanych postów 16165 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 292812
Adam QB
Filmik z moją próbą do analizy.




Tu do Twojej próby nie ma się do czego przyczepić. Elegancko.

gregorterm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gregorterm Moderator
Ekspert
Szacuny 759 Napisanych postów 16165 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 292812
Adam QB
A teraz Paweł i żeby nie było, że bronię swojego, sam bym mu wielu nie zaliczył




Tu faktycznie u Pawła był widoczny ten wyprost, tylko było widać jakby dwie fazy wyciskania raz szybko, raz wolniej, no cóż.

gregorterm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gregorterm Moderator
Ekspert
Szacuny 759 Napisanych postów 16165 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 292812
W Z O R EK
Ciekawą technikę zauważyłem...nogi podciągnięte do góry,ale w momencie wyciskania równoczesny kick do przodu dwoma nogami

No właśnie na temat tej pozycji wiele było polemiki. na ale do pozycji klasy także. Twoim zdaniem WZOREK kick do przodu pomaga.

gregorterm

...
Napisał(a)
Usunięty przez gregorterm za pkt 1 regulaminu
gregorterm Moderator
Ekspert
Szacuny 759 Napisanych postów 16165 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 292812

gregorterm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gregorterm Moderator
Ekspert
Szacuny 759 Napisanych postów 16165 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 292812
iti706
gregorterm PP w WW w Kołobrzegu Mega Miejsce i Impreza
(lecz nie dla mnie pokazały się kamienie nerkowe, w tydzień 7,5 kg do dnia zawodów zgubiłem i Szok... nie poszalałem (
Ale do sedna nagle rok bez kontynuacji -szkoda- i sędziowie słabo Ale nie wszyscy...
I tak się dzieje że z wycwiel-em walczymy o jeden regulamin a dup..yi daje młodzież "zatrudniona" Przeszkolona!!! do sędziowania która gra kozaków a jak ma zawodnika np zdyskfalikowac to szuka "węźem" jak się usprawiedliwić przed innymi i tego nie zrobić.
Sędzia Musi Mieć Jajaa ...

To fakt, musimy pomyśleć o kursie certyfikowanym dla sędziów w WW..


Zmieniony przez - iti706 w dniu 2017-06-13 23:57:01

gregorterm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 88 Wiek 40 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2938
Wydaje mi się że oddzielnego kursu nie ma co robić, a jedynie to tematyki już obecnych wprowadzić WW. Na wprowadzenie każdej innowacji potrzeba trochę czasu, ale z czasem wejdzie to w nawyk.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gregorterm Moderator
Ekspert
Szacuny 759 Napisanych postów 16165 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 292812
Zgadza się, ale jednak nie wszyscy organizatorzy tego przestrzegają.

gregorterm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7287 Napisanych postów 12489 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87749
To wierzganie nogami wygląda fatalnie i tak właściwie nie jest pomocne szczególnie u kobiet które wiadomo nie odbijają tak sztangi od klaty jak my.Zwracałem już kilka razy uwagę i raz do niej dociera a raz nie .Będę musiał użyć bardziej dosadnego tłumaczenia Bo właściwie tylko jedna osoba psuje wizerunek pozycji górnej.
Po za tym na takich imprezach jak MP czy PP no musi to wyglądać i decydując się na start trzeba być przygotowanym że będzie się więcej wymagać od zawodnika.
No wielka szkoda że nie potrafimy się zorganizować na poziomie krajowym i wprowadzić prawdziwie ostrych wymogów przynajmniej na poziomie imprez mistrzowskich.Choć z drugiej strony i tak to już lepiej wygląda nawet na małych lokalnych zawodach w porównaniu do ubiegłych lat.Ale wciąż za wolno zachodzą zmiany.
Co do kursów sędziowskich jeżeli się nie zorganizujemy to możemy o nich zapomnieć każdy organizator kursu będzie je robił po swojemu.
Jeszcze o tempie przy akcencie .Pisząc tyle o nim nie miałem na myśli wolnego tempa wykonywania powtórzeń a sposób w jaki to robimy to może być naprawdę szybkie tempo ale na tyle że jest widoczne zakończenie ruchu .Przy ruchach ciągiem występuje bardzo szybkie ściągnięcie sztangi do klatki że nie jednokrotnie nie jesteśmy w stanie zobaczyć momentu wyprostu .Są zawodnicy którzy potrafią wykonać 80 i więcej powt.na min.przy takim tempie łatwo zamaskować różne rzeczy Więc nadal będę się upierał że akcent jest rozwiązaniem przy założeniu że sędzia to rozumie i czuje.Trudno go inaczej opisać jak "chwilowe zatrzymanie sztangi przed opuszczeniem do klatki"no chyba że ktoś to lepiej ujmie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gregorterm Moderator
Ekspert
Szacuny 759 Napisanych postów 16165 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 292812
Ja mam jeszcze jedno pytanko, odnośnie sztangi o obciążeń oraz zacisków, czy były ważone, bo nie są to certyfikowane obciążenia, skoro chcecie notować jakieś rekordy Polski.

gregorterm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7287 Napisanych postów 12489 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87749
Same gryfy to Eleiko ( niestety twarde) mają po 20kg gorzej z zaciskami (plastiki po 400g)więc tak na prawdę było więcej o 800g.
Obciążenia były ważone miały ciężar ten sam co podał producent.


Zmieniony przez - wycwiel w dniu 2017-06-14 15:41:46
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ładowanie, Dieta, trening - Trójbój siłowy

Następny temat

Ranking 2017 w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym RAW - IPF

WHEY premium