SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PSYCHOLOGIA SPORTU - SKONCENTRUJ się! … ALE CO TO ZNACZY?

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 875

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
„Byłem niewłaściwie skoncentrowany”, „uciekła mi koncentracja”, „zawodnik zdekoncentrował się” czy też „skoncentruj się!”.
Te sformułowania słyszymy dość często, ale co one tak naprawdę znaczą?

Skąd możemy wiedzieć, czym jest „uwaga” czy też „koncentracja uwagi”? Otaczający świat jest źródłem niezliczonej ilości informacji. Ludzki „system komputerowy” nie jest w stanie przyjąć, przetworzyć i przeanalizować natłoku tych danych. Stąd, dla uniknięcia przeciążenia, musimy czasem zakładać swoiste „reduktory” na poziomie każdego podsystemu (pamięć, myślenie, działanie), który pośredniczy w przekazywaniu informacji na drodze: „BODZIEC ? REAKCJA”.

Kontroluje to wszystko:
• proces neuropsychiczny,
• stan

(...)

Zaproponuję teraz płynne przejście do analizy procesu nauczania, który być może nie łączy się bezpośrednio z kwestią koncentracji uwagi, ale ma istotny wpływ na to zjawisko.

Cztery etapy uczenia się:
1. nieświadoma niekompetencja
2.

(...)

ZDEKONCENTROWAŁEM SIĘ CZY TEŻ KONCENTROWAŁEM NA NIEPOTRZEBNYCH RZECZACH?

Możemy zatem spojrzeć na koncentrację jako na pewien proces, który ma swój przebieg, określone charakterystyki (opisane we wcześniejszych fragmentach tekstu) i jest podatny na ewentualne „zakłócenia”.

Analizując przyczyny ewentualnych „zakłóceń” koncentracji – możemy to zrobić w sposób mniej lub bardziej dogłębny/banalny.

Analiza prostsza – zawodnik
(...)

JAK TRENOWAĆ UWAGĘ

Można rozpocząć od rzeczy bardzo prostych. Od tego, by móc

(...)

całość
http://www.perfectbody.pl/TRENING/3/837/PSACHOLOGIA-SPORTU---SKONCENTRUJ-sie-ALE-CO-TO-ZNACZA.html 
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sukces premiery Fit Life Expo 2017

Następny temat

SPALACZE NA MASĘ ?!

WHEY premium