SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

PRZERWA

Wysłana -
Przychodzę z kilkoma pytaniami na temat przerwy od siłowni. Aktualnie jestem na redukcji, bf już koło 13% także nie jest źle, ale w lipcu wyjeżdżam na 5 tygodni za granice do pracy, w pobliżu nie będzie siłowni a niemożliwe jest zabranie ze sobą sprzętu, więc w gre wchodzi jedynie trening kalisteniczny, pod warunkiem że dam rade go zrobić po 10-12 godzinach pracy. Będę starał się trzymać dietę jak na te warunki.

1. Jeśli będę utrzymywał zero kaloryczne i odpowiedni poziom białka to spadki mięśni mogą być jakieś znaczne w tym czasie?
2. Czy treningiem kalistenicznym będę w stanie je ograniczyć?
3. Lepiej ciągnąć teraz redukcje do ~10% bf co wiąże się ogólnie ze spadkiem kilku kg czy wejść na lekką nadwyżkę skoro na wyjeździe na pewno coś poleci ?
4. Czy po powrocie jeśli utrzymam dosyć niski bf a doświadczę spadków mięśni to możliwa jest dosyć szybka odbudowa? czytałem trochę o "pamięci mięśniowej"

Myślałem pociągnąć redukcje do końca maja i w czerwcu zrobić rebound tak że od razu wróce na zero żeby organizm odżył i przez czerwiec pobyć trochę na zerze/nadwyżce oczywiście nie zalewając się.
Mam świadomość że nikt mi tego nie powie bo każdy jest inny i wszystko zależy od wielu czynników, ale chodzi mi o takie optymalne określenie takich sytuacji, może ktoś zna temat z autopsji :)
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Ogólnie trening siłowy jest bodźcem do zachowania masy mięśniowej dla organizmu, zależy też jaki masz staż i jak dużą masę mięśniową. Wiadomo, że skoro nie będzie żadnej siłowni to trening z masą własnego ciała będzie pomocny i na pewno lepiej na tym wyjdziesz niż jakbyś nie robił nic. Ja bym przez ten czas trzymał okolice zera kcal albo przynajmniej jakiś czas. Lub przeplatał z lekkim deficytem. Po powrocie dość szybko wrócisz do tego co wypracowałeś teraz, ogólnie średnio powrót zajmuje połowę mniej czasu niż przerwa więc nie martwiłbym się tym. A co do tego co zrobisz teraz to już zależy czy satysfakcjonuje Cię taka sylwetka jaką już masz. 13% jeśli faktycznie tyle masz to już i tak mało więc pewnie forma spoko. Ja bym ciągnął dalej redu do wyjazdu jakbym był niezadowolony albo już starał się utrzymać to co mam.
Wysłana -
Dziękuje za szybką odpowiedź, co do czasu powrotu do formy, to że zajmuje około połowe czasu to wróciłbym w ciągu 3-4 tygodni do formy więc nie będę rozpaczał ;) a co do treningu z własną masą ciała to chyba już w innym dziale muszę pytać?
Wysłana -
Neutralny bilans wydaje się rozsądnym rozwiązaniem. Podczas wyjazdu nie będziesz w stanie trzymać odpowiednio restrykcyjnej diety, jeśli nie masz innej możliwości to trening z własną masą ciała będzie jak najbardziej korzystny dla Twojej sylwetki.

Zmieniony przez - dudee w dniu 2018-05-13 13:44:22
Wysłana -
polecam pociagnąć redukcjie do wyjazdu. W trakie pobytu za granicą dieta na zero i około 2g/kg białka i nie będzie żadnych spadków 5 tyg to nie jest jakiś długi okres. Najwyżej siła może delikatnie spaść.
Wysłana -
dziękuje za pomoc :)
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź