SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PRZEPUKLINA PACHWINOWA - powrót po operacji do treningu na siłowni.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

Ilość wyświetleń tematu: 43891

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728634
czym silniejsze miesnie brzucha tym wieksza sila tzw tloczni brzucha...czyli parcia takze na jame brzuszna.....

poza tym polecam male doswiadczenie:wloz gume do zucia miedzy dwie monety i je scisnij.....ktoredy wyjdzie guma?

mozna tez monety pozniej zastapis grubszymi metalowymi krazkami(albo bilonem angielskim-jest grubszy)(czyli wzmocnic miesnie brzucha) i tez scisnac-ktoredy wyjdzie guma?

latwo zauwazyc-nie ma zadnej roznicy..

sa slabe miejsca-gdzie znajduja sie kanaly przepuklinowe-jednemu wyjdzie innym sie uda obejsc bez przepukliny...

Zmieniony przez - masti w dniu 2010-08-01 21:57:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 573 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5794
"Ale z SW to bym się nie zgodził, mam kupla który nieszczęśliwie dostał mocny cios w podbrzusze podczas sparingu (trenował właśnie boks), także miał siatkę i co? Nawrót przepukliny - naderwanie siatki pod wpływem mocnego uderzenia - tak stwierdził chirurg. Dla porządku dodam że było to po 8 miesiącach od operacji, przepuklina była nabyta. Po drugiej operacji nawet nie myśli o powrocie....." - o ciosach nie pomyślałem :( kurde faktycznie...jeśli będę chciał ćwiczyć boks to bez sparingów, a to trochę lipa, bo sparingi naprawdę dużo dają...ale poduczę się trochę technicznie na worku i z trenerem pouderzam w te jego rękawice większe, to też dużo daje :) tylko teraz widzę, że na sparingach ulicznych będę musiał uważać na to miejsce...mój chirurg mi mówił, żeby mnie nikt nie uderzył w to jak się będzie goić, ale nie wspomniał nic o tym po okresie gojenia się...może nie można tak łatwo uszkodzić tej siatki, a ten Twój kolega po prostu dostał naprawdę silnego strzała i w nieciekawe miejsce...szkoda że dla osób które miały przepuklinę droga na SW się kończy...smutne to trochę dla mnie, bo jestem dość młody :(

"Z siatką jest tylko 0,03% szans na nawrót, ale życie jest nieprzewidywalne, ja dmucham na zimne" - tak, masz rację, ale jeśli mówimy o tej samej stronie co była poprzednio...ja myślę o drugiej stronie...

"A teraz z innej beczki: po co stosujesz pas w innych ćwiczeniach niż siady i ciągi?
On pomaga tylko się usztywnić, a częste stosowanie może tylko przyspieszyć przepuklinę, bo parcie na brzuch i pachwiny jest jeszcze większe."
- uważałem, że właśnie usztywnia cały brzuch itd i zamiast na flakach w środku to bardziej opiera się na pasie te parcie...myślisz że jest inaczej? bo mi i lekarz i kolega który ćwiczy 20 lat powiedzieli, żebym lepiej używał pasa i kolega nic nie mówił że używam go do każdego ćwiczenia, mimo że widział i jakby uważał to za złe to by mi coś powiedział...

soltys88 - nie musi boleć, mnie nie bolala, lecz w ostatnim miesiącu czy dwóch, jak wyskakiwała to czułem dyskomfort...

"Lepiej rób siady z wolnym ciężarem, na suwnicy szybko niszczą się kolana." - siady wydają mi się bardziej niebezpieczne niż sztanga (chyba że na małych ciężarach), lecz też jest mankament że kolana to troche moja bolączka i są u mnie podatne na bóle itp...

masti
- nawet mnie nie denerwuj tym pisaniem...wystarczy mi że już o SW mogę zapomnieć, jeśli chodzi o sparingi bynajmniej... teraz mi piszesz, że jak wzmocnię brzuch to to nic nie da? może masz racje w tym co piszesz, ale na pewno lepiej gdy brzuch jest mocny, bo na nim się też opiera ta siła, która rozrywa w środku wszystko...

Niedługo będę szukał ćwiczeń na skośne mięśnie brzucha.



Zmieniony przez - DaRK666 w dniu 2010-08-02 11:55:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Co do pasa:

1. Pas nie chroni przed przepukliną brzuszną. Nieodpowiednio stosowany może nawet przyspieszyć jej powstanie u osoby Z WADĄ OTRZEWNEJ. Tj, jeśli ktoś jest zagrożony powstaniem przepukliny (teoretycznie mówimy), to pas zwiększy jeszcze tłocznię brzuszną > zwiększy ciśnienie w jamie brzusznej > przyspieszy powstanie przepukliny.

2. Pas pomaga usztywnić dolny odcinek kręgosłupa i pomóc kontrolować prawidłową postawę (proste plecy). Tyle. U osób doświadczonych pomaga osiągnąć nieco lepszy wynik w przysiadzie. Sam osobiście stosuję pas w kończowych seriach siadów, gdyż pomaga mi się usztywnić.


I tyle w tym temacie, napisane przez Mawashiego, jednego z moderatorów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 573 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5794
"1. Pas nie chroni przed przepukliną brzuszną. Nieodpowiednio stosowany może nawet przyspieszyć jej powstanie u osoby Z WADĄ OTRZEWNEJ. Tj, jeśli ktoś jest zagrożony powstaniem przepukliny (teoretycznie mówimy), to pas zwiększy jeszcze tłocznię brzuszną > zwiększy ciśnienie w jamie brzusznej > przyspieszy powstanie przepukliny." - nie przeczę że to prawda, jednak przed przepukliną pachwinową w mojej opinii raczej chroni, chociaż trochę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Na jakiej podstawie tak uważasz? Pachwin nie chroni właśnie nic!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 573 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5794
no tylko na podstawie tego że mi lekarz powiedział żebym profilaktycznie nosił pas kulturystyczny na treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728634
obwiaz te dwie monety z guma do zucia w srodku tasma proporcjonalna do szerokosci pasa i scisnij....:)

swoja droga to niesamowite jak ludzie potrafia sobie wybiorczo,subiektywnie(do tego co im pasuje) absorbowac wiedze.....:).

ja nigdy nie uzywalem zadnych pasow i wszystko jest ok...(moze wlasnie dzieki temu? )

trzeba po prostu 2-3 lata bardzo uwazac,pozniej to juz loteria...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
DaRK a może chodziło mu o pas przepuklinowy?

http://allegro.pl/item1158480409_pas_przepuklinowy_prawo_lub_lewostronny.html

Chyba się w niego zaopatrze, bo to jest jakaś ochrona

Poza tym, lekarze mają chyba mniejszą wiedzę na temat nacisków na tłocznię brzucha podczas poszczególnych ćwiczeń niż trenerzy indywidualni.

Zmieniony przez - Cokta w dniu 2010-08-03 13:11:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 573 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5794
"ja nigdy nie uzywalem zadnych pasow i wszystko jest ok...(moze wlasnie dzieki temu? )" - ostatnie pare dni zastanawiałem się że może włąśnie dlatego nigdy nie miałęś z tym problemów bo wszystko sie naturalnie wzmacniało, a nie było sztucznie podtrzymywane w dużym stopniu przez pas

Trochę się boję, ale chyba właśnie nie bede używał pasa do wszystkich ćwiczeń.


I lekarzowi chodziło o pas kulturystyczny bo mu mówiłem że własnie o taki chodzi.

Założyłem temat w którym poruszyłem sprawę tego, do ktorych ćwiczeń używać pas a do którego nie. Jest on w dziale "trening dla początkujących". Nie wiem jeszcze co ktoś tam napisał, ale jeśli ktoś ma coś mądrego i sprawdzonego odnośnie tego tematu z działu "trening dla początkujących" to piszcie
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 573 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5794
czy wizyta u lekarza sportowego jest płatna?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bieganie z rana

Następny temat

klatka lejkowata , zdjecia , potrzebna pomoc

WHEY premium