SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PRZECZYTAJ TO ! prężenie się, pozerstwo, pseudokulturyści

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

Ilość wyświetleń tematu: 5017

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 546 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3691
Witam
Ostatnio znajomy w pewnej sytuacji powiedział do mnie słowa, które dały mi sporo do myślenia. Otóż wyglądało to mniej-więcej tak:

Stalismy z grupką znajomych na uczeli, kiedy 'przechodził' obok nas jakiś student. Zastanawiacie się pewnie czemu napisałem to w " ", otóż wyglądał tak jak by miał pod pachami wrzody, a w plecy dostał łopatą- tak był wyprostowany. Do tego widac, że na 'wdechu' był juz jakąś chwilę gdyż zaczął zmieniać
kolory Wtedy kumpel zapytał się mnie- "jak to jest, z czego to winika- na pierwszy rzut oka macie podobne warunki fizyczne ( widac było po gościu że ćwiczy ) i Ty chodzisz, zachowujesz się normalnie, a taki tu wygląda jak by mu znak drogowy w du*e wsadzili. Taki jeden pozer psuje wizerunek takich normalnych gości jak Ty"

Na temat TAKICH osób i TAKIEGO zachowania ciciał bym podyskutować.


Prawie nikomu kto ćwiczy na siłowi nie jest obce podobne zachowanie- na pewnym etapie każdy ma taką chwile ( jedni któtszą inni dłuzsza, a innym nigdy to nie przechodzi ), że chciał by się trosze wyrózniać z tłumu - ale czy trzeba wyglądac przy tym jak małpa po porażeniu mózgowym ??

O osobach które chodzą wiecznie naprężone, z dumnie wypiętym torsem i rekami neico szeżej niż ustawa przewiduje mówi się że sie wożą. Czują się wtedy potężni, uważają że inni im zazdroszczą sylwetki, a w rzeczywistości 'gapie' oglądają występ klauna.

Początkowo wydawało mi się że takie zachowanie, styl bycia, wychodzi z tego kto w jakim środowisku się wychowałm( w dużej mierze miałem rację ). Często taki styl bycia jest modny wśród osób które powiedzmy, w jakiś stpniu ' wychpowała ulica' i ich za to nie winię- w taich realiach przyszło im żyć, i tak zostali uksztautowani. Natomiast nie moge pojąc jak ludzie wywodzący się z ' normalnych' rodzin, uczący się, wyksztauceni, błaźnią się w taki sposób.
Sam mam znajomego, z którym, zaczynałem ( on od podstawówki miał bzika na punkcie sportów siłowych i sportów walk ) który wręcz uczył sie ( próbował również uczyc nas ) jak się wozić

Rozumiem że skoro ćwiczę, między innymi chcę to pokazać innym. Ale można to pokazac w inny sposób niż tutaj opisany. Poza tym jeśli ktos ma juz pokaźne wymiary , wystarczy że sie odpowiednio ubierze i już widac efekty, wyskoczy na basen. Bez zbędnego pręzenia widać muskularna sylwetkę.
Wielu 'preżących' sie, myśle że lecą na to panienki- jasne lecą, ale te z móżdżkiem wielkości ożeszka ziemnego. Oczywiście kobiety lubią zdrowa, wysportowaną sylwetkę ale co innego gdy kobieta ogląda cie sama w łóżku, a co innego gdy jej koleżanki śmieją się gdy paradujesz niczym paw.

Tutaj mój apel-
do osób które tego nie praktykują i smieszy ich takie zachowanie, oraz dla tych którzy zaczynają ćwiczyc - uciekajcie od takego przyziemnego zachowania. Jest to pozerstwo poniżej krytyki. Przez takich psełdo-kulturystów ( od razu mówie że sam nie uwazam się za osobę trenującą kulturystykę- ja
ćwiczę amatorsko sport siłowe) zwyczajni faceci chcący wyrobić sobie ciekawą sylwetkę, na pierwszy rzut oka oceniani sa jako fizole, osoby cierpiące na narcyzm itd...
W naszym kraju jest dziwny pogląd że siłownia jest to sport dla głupków. Dla osób które nie potrafią robić nic innego jak przeżucac żelastwo. ( zanim to skomentujecie zapytajcie sie znajomych, rodziny, tylko neich wam odpowiedzą uczciwie- niech zapomną ze wy cwiczycie- jaka myśl się im nasuwa gdy widzą gościa który troszke odstaje od ogułu)
Napewno wiele osób z sfd chac nie chąc spotkało się z taką oceną ( nie koniecznie samego siebie ).
Jest to stereotyp w Polsce z którym walczę, i który już dawno zginął na zachodzie.
Taki stereotym utrzymuje sie właśnie przez ludzi praktykujących ' wożenie się'.
Jeśli ktoś jest faktycznie takim mega kozakiem neich zapisze sie do klubu bokserskiego, i powalczy na ringu, a nie trąca barkiem co drugą napotkaną na imprezie osobe ( z reguły o połowe mniejszą )

-----------------------------------------------------
a to tak na wypadeg głupkowatych komentarzy
-nigdy nikt nie odbił mi panienki
-nigdy od takiej osoby nie dostałem po pysku
-nigdy nikt mnie nie skrytykowął otwarcie za to ze cwicze
-nie mam zadnych kompleksów, nikomu nie zazdrosze budowy- no chyba ze mowa o Franku Zane
------------------------------------------------------
raz jescze powtarzam takie osoby psuja wizerunek sportów siłowych, oraz pozwalają zyc pewnym stereotypom...



do osób TAKIEGO pokroju- przeczytajcie tego posta raz jeszcze.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3215 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21170
hehe... ma żółte papiery:D kozak. raz mu w szkole dogryzałem i przy nauczycielce od biologi zaczoł do mnie krzesłami zucać heheh....i kloł po czym wyszedł z klasy i poszedł do domu:D kozak:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 2562 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 33896
A co jeśli ktoś nie potrafi się po plecach podrapać. Niektórym jest ciężko chodzić z rekami które walczą o miejsce z najszerszym

Pane moderatore, prose ne ubija tematu

To se ne da!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 504
Sod duchowy !! masz racje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 546 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3691
hehe co do tego drapania fakt

ale nie mówie o osobnikach którzy waża po 110-120 kg. Bo oni ze względów swojej budowy tak chodzą i chąc nie chąc muszą tak wygladać.
Ale takich którzy te ręce mogli by normalnie nosić a mimo wszystko rozpychaja je na boki jak by telewizory nosili.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 473 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 34083
Nie spotykam się z rozbujanymi początkującymi, a jeżeli ktoś trenuje i widać to po nim, nie przeszkadza mi gdy chodzi pewnym krokiem. Codziennie za to widuję dresów w dwóch bluzach z latającymi gałązkami, tacy działają na mnie jak płachta na byka..

Jeszcze nikt mnie nie potraktował stereotypowo, większy = głupi, hmm.. pewnie jestem za mały :) ale wydaje mi się, że właśnie przez gabaryty traktują mnie bardziej poważnie, na uczelni, w urzędzie, czy w kościele

Projektowanie i tworzenie stron internetowych http://www.darkred.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1655 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 23447
A co jeśli ktoś nie potrafi się po plecach podrapać. To niech się o znak drogowy zacznie drapać - tylko nie za nisko, żeby mu do tyłka nie wszedł

Ja też od czasu do czasu widzę takich trolli, którzy bujają się ponad normę. Niektórym to brakuje tylko centymetra w którąś stronę, żeby piruety robić

Pochlebcy są podobni do przyjaciół tak jak wilki do psów

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 546 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3691
Piotr- właśnie w śród poczatklujących jest to nagminmne. Chłopaczek poćwiczy miesiąc czasu i udaje groźnego
alboi niech jeszcze podje troche metki to jż w ogóle fighter,
nie z tej Ziemi sam mam takeigo kumpla hehe

ale nie o takich mi chodzi...

raczej o to jak to pwoiedziałeś- dresiaży w dwóch bluzach :-% czy np takich co troszeczke odstaja od normyi uważają że z tego względu chodnik należy tylko do nich...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 115 Napisanych postów 11455 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 83143
Zawsze chodze z dumnie wypietym torsem Tak powinien chodzić męzczyzna ,sylwetka wyprostowana ,a nie zgarbiony szczur.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 546 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3691
dresiaRZy- mialo byc, rzecz jasna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 546 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3691
dj Smalec- jasne że tak, ja także chodze wyprostowany, w końcu garb to poważne schożenie

ale co innego chodzić z wyprostowana postawą, a co innego prężyć się przy każdej możliwości ( w tekscie zamieszczonym powyżej mam na myśłi skrajne przykłady takiego zachowania) rozpychać sie na boki, i traktowac tych 'przeciętnych' z góry. Posiadane umięśnionego ciała jest na pewno duzym plusem iw znaczący sposób podkreśla meskość, ale nie daje nikomu prawa do zajmowania całego chodnika/korytaża/ tdp.. W moim przekonaniu świadczy to o praku manier i kultury.
Poza tym patrząc w Twój profil wydaje mi się że nie nalezysz do osób które sie przesadnie 'wyginają' gdyz juz na pierwszy rzut oka widać że masz charmonijnie zbudowane ciało.

Raz jeszcze podkreślę- co innego chodzic dumnie, a co innego pajacowac prężąc się przed wsztstkimi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 546 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3691
nawiasem mówiąc przypomniał mi się kumpel z czasów liceum- Otóż zanim zaczłął ćwiczyć specjalnie się nie wyróżniał, z reguły siedział gdzies na tyle. po pół roku ćwiczeń, zaczłą siedzieć w pierwszych ławkach, mimo ż ebyła zima na lekcjach zawsze siągał bluzę, i przeciągał się ( wiecie takie ponanne przeciaganie w łąwce szkolnej połączone z ziewaniem ) jakies 3/4 lekcji, oczywiście zawsze siadał w tym rzędzie, gdzie w drugieł ławce sziedziały klasowe 'laski' :-%
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Insa lata 70 historia pytanie %-)

Wiecej