SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PROSZE O RADĘ DOTYCZĄCĄ DAWKOWANIA!!!!!!!

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1984

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 693
Witam!
To mój pierwszy post więc prosze o wyrozumiałość. Potrzebne jest mi kilka rad dotyczących głównie stosowania zakupionych odżywek ale będę też wdzięczny za rady dotyczące zarówno treningu jak i odżywiania. Niby to nie jest trudne bo wystarczy przecież poczytać co pisze na danym suplemencie lecz dotrwajcie do końca a sami ocenicie dlaczego o to pytam.

ZAKUPIONE ODŻYWKI(wczesniej również je stosowałem):
1)HITEC AminoAnabol PQ
2)OLIMP HMB MegaCaps
3)NUTREND HCA
4)SCITEC Isotec
5)OLIMP Tribusteron 90
6)EXTENSOR Izolat Białka serwatkowego 95D

INFORMACJE O MNIE:
1)Wiek-24 lata.
2)Staż treningowy-7lat(pierwsze 2 lata tylko siłownia,następne lata siłownia i sztuki walki,później priorytetem była siłownia a od jakiegoś roku trenuje intensywnie jak niżej i priorytetem są sztuki walki)
3)WYMIARY:
-waga 90 kg.(przed rokiem ważyłem 98kg. :) )
-wzrost 1.82 cm.
-wyciskam na klatę 140 kg.
-biceps ok.40cm.
-klata ok.110cm.
-brzuch ok.95cm.
-kontuzje : zdruzgotany prawy nadgarstek 3 lata temu w bójce,nie mogę wykonywać wszystkich ćwiczeń zwłaszcza tych z odchyleniem nadgarstka w płaszczyznach)
4)PRIORYTETY(W KOLEJNOŚCI):
-zgubienie zbędnego tłuszczu(zwłaszcza w okolicy brzucha po bokach)
-siła
-wytrzymałość
-rzeźba
-utrzymanie wagi a raczej zamienienie tłuszczu w suchą masę.

!!!PROSZĘ O (w kolejności):!!!
1)Dostosowanie suplementacji do moich treningów.
2)Rady dotyczące żywienia.
3)Wskazówki dotyczące treningów.

MÓJ TYDZIEŃ Z ŻYCIA:
Celowo nie napisałem jak biorę odżywki bo cały czas mi się to zmienia więc pisze właśnie o pomoc...
PONIEDZIAŁEK:

- ok.6.30 pobudka i śniadanie
(na śniadanie zwykle 100 g. płatków owsianych,garść płatków kukurydzianych,serek lub coś w tym stylu,czasami kanapki z szynką.)

- ok.8.15 pierwszy trening( w poniedziałek to zwykle 1.5 godziny piłki nożnej-można się zmachać na poważnie, ewentualnie to tylko 45 min.biegania(czasami przed bieganiem robie ok.30 min.siłowni ale nie zawsze mogę)-biegam spokojnie,własnym tempem,taki jogging.

- ok.9.45 drugi posiłek(tylko w poniedziałek w pozostałe dni ok.9.15)
(zwykle jest to kilka plasterków jakiegoś mięsa i do tego jakaś sałatka lub śledź lub tatar lub flaczki lub fasolka lub inne badziewie)

- ok.45 min. przerwy(normalnie jest do 10.00 ale w poniedziałek troche po 10.00 się kończy)

- od 10.00 do ok12.30 jakieś zajęcia-zwykle lekkie i nie wymagające wysiłku ale troche potu jest.

- między 10.00 a 12.30 wplatam jakiś posiłek(zwykle ok.11.30) i składa się on głównie z jakiejś kanapki z szynką choć przymierzam się do makaronu z jogurtem.

- o 13.00 jest obiad (zwykle jakieś mięso jak s*******y schabowy lub gołąbek lub kurczak lub wątróbka-dziś była na śniadanie:) do tego zawsze kartofle jakaś sałatka i kompot)

- o 13.15 do ok. 14.00 niewymagające wysiłku zajęcia.

- od 14.00 do 14.45 czas na oporządzenie się i dotarcie na basen.

- od 14.45 do 15.30 basen gdzie zostawiam swoją chęć do życia :)-jest naprawde ciężko-45 min. pływania kraulem.

- ok 16.00 coś jadłem na mieście ale teraz po kobietę musze do pracy jeżdzić więc będę sobie coś robił do żarcia sam.

- od 17.00 do 18.00 staram się też coś zjeść(bliżej 18.00) bo na 19.00 mam kickboxing.

- od 19.00 do 21.00 kickboxing.

- po powrocie ok.21.30 pije odżywke białkową - trening jest średnio intensywny.

- ok.22.00 capstrzyk.

WTOREK:
niektóre rzeczy które się powtarzają nie będę pisał lub tylko zaznacze.

- ok.6.30 pobudka i śniadanie.

- 7.45 trening. zwykle ok.40 min. siłowni i ok.40 min. biegania.

- o 9.15 śniadanie.

- od 10.00 do ok.12.30 jakieś zajęcia.

- od 13.00 do 14.30 sztuki walki-intensywnie(teraz ćwicze do 14.00 bo o14.45 wcześniej się zrywam na angielski)

- ok.14.30 obiad

- o 14.45 do 16.15 angielski,jadłem na mieście ale teraz będę musiał brać z sobą żarcie.

- od 17.00 do 19.00 jakiś posiłek no i ostatni tak ok.20.30

- 22.00 spanie

ŚRODA:

- to samo co w poniedziałek tylko od 10.00 do 13.00 są zajęcia z alpinistyki miejskiej(acz nie zawsze) które też są ciężkie-ogólnie to najcięższy dzień jak są liny.
-godziny pracy są bardziej zgodne z wtorkiem i pozostałymi dniami.

CZWARTEK:

to samo co we wtorek.

PIĄTEK:

- z rana albo biegam 45 min. albo gram w piłkę 1.5 godziny.

- tak samo jak wtorek czy czwartek ale bez sztuk walki tylko jakiś inny trening.

- no i o 19.00 KBoxing tylko lżej bo rozciąganie i takie tam.

SOBOTA I NIEDZIELA : odpoczynek(głównie szkoła albo inne badziewia)

UWAGA: 1)od tego planu mogą nastąpić jakieś odskoki głównie spowodowane przypadkami losowymi w pracy lub jakimś wolnym dniem lub innymi okolicznościami. Czasami zmieniany jest plan szkolenia ale godziny posiłków zwykle nie ulegają zmianie.
2)nie mogę zmieniać nic z planu szkoleniowego jak i z posiłków(chyba że zrezygnuje z nich) w godzinach 7.30 do 15.30 .

Ufff to juz chyba wszystko:)

DZIĘKUJE ZA WSZELKĄ POMOC I CZEKAM NA KONSTRUKTYWNE ODPOWIEDZI TUDZIEŻ NA KORESPONDENCJE BO ZDAJE SOBIE SPRAWĘ Z TEGO ŻE PEWNIE COŚ POMINĄŁEM :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 693
Minęło już troche czasu od ostatniego postu... I dobrze bo przez ten czas ułożyłem sobie ostateczną wersje odżywiania i suplementacji... Proszę jedynie ciebie Apokalipsa o ocene jak to ostatnio zrobiłeś... Aby nie przedłużać będę uogulniał...
pon.śro.pią.-siłownia ok.19.00
wt.czw.-sztuki walki ok.19.00
w ciągu dnia też miewam treningi lecz traktuje je jako rozgrzewkę lub po prostu oszczędzam się by mieć siłe na właściwy trening...

Przed każdym treningiem ok.30-45min. łykam HMB i Aminokwasy Rozgałęzione, posiłek ok.1 godziny przed treningiem, po treningu wieczornym bezpośrednio ok.21.00 glukoze lub banana , po ok.20 min. L-glutamine a po następnych 20 min. puszkę tuńczyka, przed snem białko.

Po przebudzeniu łykam białko wymieszane z L-glutaminą a ok.20min. później pierwszy posiłek. Posiłki pokrywają moje codzienne zapotrzebowanie, do pomocy używam kalkulatora Darthorna...

Powiedz mi co sądzisz o tym co napisałem:) Z góry wielkie dzięki... Mogę powiedzieć że zaczęły pojawiać się rezultaty w postaci zmniejszenia tkanki tłuszczowej, następuje to bardzo powoli ale następuje:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1125 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 27527
"wzrost 1.82 cm"
ciekawy wzrost ;p

^^^ Gdyby faceci mogli rodzic dzieci kobiety by dawno wyginely... ^^^

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 5431 Wiek 44 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 32825
Z taką sprawą to nie na forum, ale do kogoś, kto zajmuje się ukłądaniem diety/treningu/suplementacji zarobkowo. Nie sądzę, aby ktoś Ciu to zrobił za darmo, za dużo zachodu

Z grubsza mówiąc u Ciebie przedewszystkim do poprawy jest dieta, poza tym suplementy zakupiłeś zupełnie bez sensu.

Panuj nad wszystkim,nad czym możesz zapanować.
Resztę traktuj jak kupę gówna,
a jeżeli musisz paść,
to z dymiącym rewolwerem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 693
syrius16 po przeczytaniu całego postu zainteresowało Ciebie jedynie to że walnąłem pomyłkę :) ale to nic już naprawiam WZROST:182cm... A co do diety to Don Pawson zgodzę się z Tobą że nie jest idealna tak samo jak suplementy które zakupiłem jakiś czas temu za radą znajomego.. Chciałbym żeby traktowano je jako ewentualne odżywki do wykorzystania a za dobór odpowiednich do mych potrzeb jak i za ułożenie diety itp. jestem gotów nawet zapłacić.. Jak widzisz jestem zdeterminowany ponieważ ciężko jest wytrzymać tyle treningów tygodniowo... Czekam na kolejne rady i uwagi...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 5431 Wiek 44 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 32825
To może powinieneś z czegoś zrezygnowac, skoro nie dajesz rady? W moim odczuciu lepiej robic jedną czy dwie rzeczy na 100%, niż pięc na 20% każda...

Panuj nad wszystkim,nad czym możesz zapanować.
Resztę traktuj jak kupę gówna,
a jeżeli musisz paść,
to z dymiącym rewolwerem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 693
Zrezygnowałbym ale nie mogę... Moja praca polega na trenowaniu z rana tak jak napisałem a treningi kickboxingu są dla mnie priorytetem bo to uwielbiam... Jedynie moge ograniczyć intensywność tych pierwszych, niekiedy nawet dość znacznie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 64 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 207
ostro dajesz:) jakp terminator powinienes zmieniac plyn 2 razy dziennie;) Pozdro!!!

Masa to jest klasa!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 693
Hehehehe tak jakoś wyszło... szkoda tylko że mój art przeszedł prawie bez echa... Szkoda bo liczyłem na jakąś pomoc ale dzięki Justus150 za wpis zawsze to weselej :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
desmodus_ uogólnij ten swój tryb życia bo naprawdę trudno mi jest się w tym połapać, napisz ile mniej więcej posiłków i jakie nie wyszczególniając tego wszystkiego tak bardzo, to samo z treningami, suplementy dobierzemy wtedy do tych dwóch czynników...
no i coś w rodzaju osobistegoo komentarza do tych wszystkich czynników/diety i treningów- tak skrótowo, zwiężle ale w miarę dokładnie/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 693
Dzięki apokalipsa, już piszę.
POSIŁKI:
6.30 100g. płatków owsianych,garść kukurydzianych,pół garści czekoladowych z dużym serkiem danio.
9.20 (na ten posiłek nie mam wpływu chyba że zrezygnuje z niego) zwykle z 5 plasterków wędliny i jakaś sałatka lub inny dodatek(śledz, naleśniki)
11.30 dwie kanapki z szynką i ciemnymi bułeczkami.
13.00 lub 14.30 (na ten posiłek też nie mam wpływu)sztuka mięsa, ziemniaki i jakaś sałatka.
ok.16.00 100g.makaronu z dużym jogurtem.
18.00 dwie kanapki z szynką.
21.00 odżywka białkowa zwykle.
Co do posiłków to zdaje sobie sprawę że nie licze kalori ani zawartości bi. wę. czy tł. w produktach, ale nigdy tego nie robiłem i ciężko jest przestawić się tym bardziej że nie wiem od czego zacząć.. Generalnie staram się pilnować zasady spożywania posiłku co 3 godziny..
TRENINGI:
7.50-9.15 piłka nożna lub siatkowa lub bieganie(45min.)lub siłownia.
13.00-14.30 sztuki walki lub 14.45 basen.
19.00-21.00 kickboxing.
Kickboxing mam tylko w poniedziałki, środy i piątki, żadko opuszczam treningi. To dla mnie priorytetowa sprawa. Treningi w ciągu dnia nie są tak ważne i mogę je wykonywać zwykle lajtowo(np. zamiast siłowni rozciąganie ) wyjątkiem jest basen na którym też intensywnie ćwicze. Niestety jest on w poniedziałki i środy więc są to najcięższe dni. Pracuje od 7.30 do 15.30 i w ciągu tych godzin nic nie mogę zmienić.
Będę naprawdę wdzięczny za rady.. Dzięki za zainteresowanie apokalipsa :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
Witam!
dieta jest ogólnie nienajgorsza, nawet może nawet dobra z tym, że sam powinieneś próbować stwierdzić czy wystarczająca/chodzi mi o ilość kalorii/, to możesz np. poznać po tym czy podczas treningów nie brakuje ci energii, zbyt szybko i trudno jest ten ubytek uzupełnić- choćby izotonikiem,
moim zdaniem przy jednym posiłku powinieneś dodać do jogurtu i makaronu odrobinę chudego twarogu.
o 9.20 staraj się jeść wystarczająco węgli/naleśniki/ albo dodać jeszcze coś, no i raczej staraj się nie rezygnować z żadnego posiłku- lepiej zjeść coś co masz niż nic.

co do treningów
kickboxing jako priorytet -no i dobrze tak trzymać,
basem mówisz daje "w kość" jeśli tak musi być to niech będzie/traktuj to jako średni priorytet/ i staraj się tylko o odpowiedni wypoczynek.
siłownia tak jak basen ze średnią intensywnością w stosunku do kickboxingu,
a bieganie, siatkówkę i piłkę traktuj jako aeroby/coś w tym rodzaju- bardziej laitowo/.

no i przechodzimy do supli- w związku z dużą ilością treningów spróbujemy zmieścić w odpowiednich porach wszyskie antykataboliki,
więc; hmb bierz przed każdym treningiem i przed snem po 1g.

AA PQ po każdym treningu- ilość to około 4 do 5g aminek/nie wiem dokładnie ile tam jest ale napewno się zorientujesz bo na etykiecie musi być podane ile czego/

HCA do największych posiłków/wyjątek po najcięższych treningach/ 2, 3 razy po 3,4 kapsy.

SCITEC Isotec przed i po każdym treningu- tym cięższym./chyba że masz na tyle to przy wszystkich/

tribusteron przed snem ze 3 kapsy

a białko extensora dodawaj po najcięższych treningach/może być do posiłków potreningowych/.

pozdrawiam!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

nowy cykl

Następny temat

HMB na czczo?

WHEY premium