SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PROHORMONY - moje stanowisko !

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 61123

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3839 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21079
CZYM SĄ PROHORMONY ? JAKA JEST ANATOMIA ICH DZIAŁANIA ? CZY WARTO JE STOSOWAĆ ? - CYBERPAKER - moje stanowisko

Otóż prohormony są metabolitami sterydów! to znaczy że np. 19 - norandrostendion jest wykrywalny w moczu osób które stosują Deca-Durobolin.

Czym więc prohormony różnią się od sterydów?

Prohormony w porównaniu ze sterydami mają wiele zalet o których mało kto wie.

Ja sam ćwiczę już 9 lat i byłem na cyklu sterydowym nie raz nie dwa i stwierdziłem że stosowanie cyklów sterydowych więcej niż raz w roku z czasem wyniszcza organizm a skutki uboczne stają się coraz wyraźniej odczuwalne.

To prawda co czytałem na forum że ten kto po cyklu sterydowym chciałby wziąć prohormony może o tym zapomnieć. Dzieje się to dlatego że i sterydy i prohormony działają na te same receptory.

ALE JEST JEDNO -ALE-!!!

Nasze receptory stają się naturalnie zregenerowane kiedy wracamy z wakacji. Zauważcie że w okresie letnim przyjmujecie więcej płynów, spożywacie lżejsze posiłki, oraz wasza dieta staje się bogatsza w błonnik a to za sprawą większej liczby spożywanych owoców. Na domiar tego zwykle macie więcej aktywności ruchowej i więcej się pocicie.
Tak więc okres wakacyjny czyni cuda! Po każdym cyklu sterydowym organizm nasz jest pełen toksyn oraz innych substancji odpadowych pozostających po estrach olejowych ( wiecie że po wstrzyknięciu, Deca-Durobolin działa 2 tygodnie a pozostaje w organiżmie do 15 miesięcy?) Wiecie że zawodowi kulturyści owszem stosują duże, częste i długie cykle sterydowe ale mają stworzone warunki do regeneracji swoich receptorów oraz usuwania pozostałości i toksyn z organizmu.

Jak to robią ?

Otórz ponieważ miałem okazję ćwiczyć z nie jednym z nich w Las Vegas Athletic Club zdradzę wam pewne informacje które pochodzą z pierwszej ręki:
W przerwach między cyklami - które trwają u zawodowców 2-3 tygodnie stosują oni tzw czyszczenie. Polega to na tym że po każdym treningu siłowym piją oni odpowiednie mieszanki ziół oraz wchodzą na wielkie automatyczne bieżnie i biegają na nich intensywnie zwykle 30-60 minut spożywając przy tym duże ilości wody. Następnie udają się do sauny PAROWEJ ! (steaming room) gdzie spędzają z przerwami następne 40 minut.

Ale co robić w polskich warunkach gdy na taki luksus nie można sobie pozwolić?

Organizm nasz to bardzo inteligentna maszyna po podaniu mu sterydów z zewnątrz np. w postaci estrów olejowych które to są substancjami długo działającymi, następuje wzrost stężenia hormonów we krwi - głównie testosteronu. System hormonalny człowieka jest tak skonstruowany że potrafi się sam regulować! Po wykryciu więc zwiększonego poziomu hormonów będzie dążył do jego unormowania.

Co więc zrobi?

Zmniejszy produkcję naszego testosteronu aby znormalizować ten poziom! Dopóki jesteśmy na cyklu to nawet tego nie odczujemy. Ponieważ substancje oleiste zwykle charakteryzują się przedłużonym działaniem, a sterydy wstrzykujemy sobie na cyklu z tygodnia na tydzień - ich dawki zaczynają się nakładać ! i robi się coraz większe ich stężenie w organizmie.

Co dzieje się dalej ?

Kończąc cykl zaprzestajemy brać sterydy, a ich działanie nadal się jeszcze utrzymuje. Trwa to różnie w zależności od środków które stosowaliśmy ale zwykle jakieś 3 tygodnie.

Co dzieje się po około 3 tygodniach od zaprzestania cyklu ?
Ponieważ nasze gruczoły dokrewne (w tym przypadku nasze jądra) zaprzestały produkcji naszego testosteronu, a sterydy które dostarczaliśmy z zewnątrz przestały działać ZACZYNAMY ODCZUWAĆ SPADKI - jedyne teraz co nam pozostaje to sięgnąć po HCG a później po CLOMID oraz zredukować nasz trening (dzień treningu, dzień przerwy).

ALE CZY TO JEST ROZWIĄZANIE ?

Dostarczając coraz to innych specyfików faszerujemy nasz organizm w masę różnych toksyn i chemicznych substancji odpadowych !

CZY MAMY INNĄ ALTERNATYWĘ ????

Otóż TAK. Wierzcie bądź nie ale są to PROHORMONY !!!
Wedle starej zasady że lek który nie ma skutków ubocznych wcale nie działa PROHORMONY również mają skutki uboczne !!!

GDZIE SĄ WIĘC ICH ZALETY ?

* PROHORMONY na rynku dostępne są w postaci kapsułek, tabletek oraz roztworów do stosowania podjęzykowo. Wszystkie te formy są do stosowania doustnego i nie posiadają chemicznej grupy 17-alfa która to uszkadza wątrobę (patrz metanabol)

* Kapsułki ulegaja rozpadowi w przeciągu 90 minut a tabletki w około 6 godzin (np. Androbolic) - to ma 2 główne zalety:
- Prohormony wywołują dobowe wahania stężenia hormonów we krwi które organizm ignoruje i nie powoduje zmniejszenia wydzielania własnych.
- W 48 godzin po zaprzestaniu cyklu z Prohormonów w organizmie nie pozostaje po nich śladu


* Prohormony dostępne są już w tzw stack’ach (gotowych zestawach wraz z substancjami antyaromatyzujacymi ) np. Androbolic czy Animal Stak

*Po cyklu z prohormonów organizm nasz ma wciąż wrażliwe receptory na substancje sterydowe.

DLACZEGO STOSUJĘ PROHORMONY ?

Otórz jak wspomniałem wracając z wakacji nasze receptory są zregenerowane i staja się bardzo wrażliwe, reagują one wtedy na substancje prohormonalne jak na najlepsze sterydy. Dlaczego więc mamy od razu zapychać je sterydami ?! Ja osobiście nie jestem przeciwnikiem sterydów - sam stosuję 1 cykl w roku który zaczynam zwykle w Marcu.
Po wakacjach przychodzi jesień a z nią chłodniejsze dni, nasz organizm aby instynktownie chronić się przed zimnem zaczyna domagać się cięższych pokarmów. Zaczynamy wtedy spożywać więcej kalorii oraz obfitsze posiłki - jest to najlepszy okres w którym możemy zacząć budowanie naszej masy.

MOJA FILOZOFIA :

Osobiście zaczynam budować swą masę wchodząc na tak zwane stopnie kaloryczne:
Polega to na zwiększaniu spożycia węglowodanów złożonych z tygodnia na tydzień (np. ryżu)
Pierwszym produktem jaki zaczynam stosowac jest KREATYNA pomijając aminokwasy i witaminy które jem cały rok na okrągło.

DLACZEGO WŁAŚNIE KREATYNA ?

Jak każdy wie kreatyna jest suplementem (a więc substancją która występując w naturalnym pożywieniu nie jest w stanie zaspokoić naszych potrzeb) który w postaci proszku występuje w formie monohydratu i po spożyciu wchłania się bardzo łatwo z przewodu pokarmowego do krwi. Czy to już znak na sukces ? - nie! Wiedzcie że kreatyna będąc we krwi w końcu może zostać wypłukana przez nerki. Jak temu zaradzić? Otóż stosujemy kreatynę z glukozą spożywcza (najprostszy z cukrów który nie podlega dalszemu trawieniu) Po spożyciu kreatyny z glukozą na pusty żołądek, następuje nagłe zwiększenie poziomu stężenia cukru we krwi (dzięki glukozie) co jest sytuacją nie normalną dla każdego zdrowego organizmu. W reakcji na to organizm nasz (ściślej trzustka) zaczyna produkować insulinę która zabiera cały ten cukier z krwi wraz z kreatyna do komórek mięśniowych gdzie magazynuje go (cukier) w formie glikogenu (paliwo mięśniowe, forma przechowywania cukru w organiźmie ) a kreatynę która podana jest w formie monohydratu (jedna cząsteczka kreatyny połączona z jedną cząsteczką wody) uwadnia do 2 cząsteczek wody.
Zaczynamy wtedy puchnąć wodą - kreatyna uwadniając się napełnia nasze komórki mięśniowe wodą powodując napęcznienie komórki i rozepchnięcie ścianek dzięki temu zaczynamy odczuwać napompowanie na treningu i szybką regeneracje - napęczniała komórka potrafi wchłonąć więcej substancji odżywczych (np. aminokwasów) po treningu aby się zregenerować (pamiętajmy że na treningu niszczymy mięsień a rozwija się on dzięki swojej regeneracji i staje się on większy i silniejszy )
Nie muszę dodawać że kreatyna powoduje szybka przemianę kwasu nukleinowego ATP w.....

JAK STOSUJĘ KREATYNĘ ?

1 tydzień 30g/dziennie
2 tydzień 15g/dziennie
3 tydzień 10g/dziennie

4 i 5 tydzień przerwa

6 tydzień 30g/dziennie
7 tydzień 15g/dziennie
8 tydzień 10g/dziennie

Daje mi to zwykle 8 kg masy przy diecie wysokowęglowodanowej !

Następnie zaczynam stosować PROHORMONY

Wybieram zwykle gotowe mieszanki z racji tego że jestem leniwy np. Androbolic (zestaw prohormonów androgennych i norandrogennych wraz z substancjami antyaromatyzującymi dziłającymi antyestrogennie)

Cykl jaki stosuję to (odpowiedni do mojej wagi ciała)

1 tydzień 2 tab/dziennie
2 tydzień 4 tab/dziennie
3 tydzień 6 tab/dziennie
4 tydzień 6 tab/dziennie
5 tydzień 4 tab/dziennie
6 tydzień 2 tab/dziennie

Daje mi to zwykle aż 12 kg !!! (obecnie ważę 120kg)

EFEKTY UBOCZNE PROHORMONÓW

Jak wspomniałem wyżej jesteśmy na nie narażeni. Na szczęście większość szanujących się firm w USA z racji tego że prohormony są substancjami dopuszczonymi do wolnej sprzedaży zabezpieczyło siebie (ze względu na pozwy sądowe) i nas stosujących kilkukrotnie większe dawki od zalecanych przed potencjalnymi objawami jakie mogły wystąpić stosując te preparaty (np. ginekomastia, zatrzymanie wody w ustroju itd.) Dokonali tego dodając między innymi takie składniki jak Chrysin czy Kudzu, itd.

Mam nadzieję że mój przyjaciel Krasnall będzie podzielał moje poglądy w wyżej wymienionych wątkach a Wy że będziecie korzystać ROZSĄDNIE z dobrodziejstw jakie przynoszą różne substancje i będąc świadomymi anatomii działania tych środków będziecie korzystać z doświadczeń innych.

Cyberpaker

Wszystkie prawa do tekstu zastrzeżone!
2
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 148 Napisanych postów 5203 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25305
pozdro

Żeby życie miało smaczek
raz omeczka
raz treniaczek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 148 Napisanych postów 5203 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25305
Om, ten post ma dokładnie 4 lata

Żeby życie miało smaczek
raz omeczka
raz treniaczek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ktos dal posta w suplach, i prosil o skomentowanie, to skomentowalem
1
...
Napisał(a)
Usunięty przez decadeuko za pkt 7 regulaminu
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 333 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1126

SFD jest jak sitko pelne wody...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 961 Napisanych postów 19304 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158764
Om niezle sie wczoraj nudziles widac

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2483 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 25845
moze by go zaktualizowac

....POZDRAWIAM....Q z kRk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
po**** jak za mniej niz 2 tygodnie prohormony sa controlled substances?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 148 Napisanych postów 5203 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25305
proponuje to podwiesic

Żeby życie miało smaczek
raz omeczka
raz treniaczek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1380 Wiek 55 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 13616
cyber miał 120 kg ?, chyba razem ze swoja babcią

Moderator działu Prawo i Ekonomia

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zalanie wodą.

Następny temat

Tussipect.

WHEY premium