SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PROŚBA (raczej do tych trenujących w domu)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2157

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2988 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27831
Jaki mam stosować rozstaw dłoni dla klasycznego wyciskania sztangi leżąc? Pytanie do osób o wzroście zbliżonym do mojego (182). Albo jak to obliczyć?
A zadaję takie dziwne pytanie, bo od lat wykonuję wyciskanie z rozstawem (między dłońmi) tylko 47cm. Ponieważ mam w domu krótki gryf (wkrótce kupię nową rurkę) i źle skonstruowany stojak (ale za niedługo go zmienię).
Dziasiaj próbowałem z rozstwem 78cm, ale wydaje mi się to cholernie dużo i szło mi raczej kiepsko. Trudno mi ocenić, moje mięśnie mają złe przyzwyczajenia i może te 78 to jednak prawidłowa odległość.
Dzięki za odpowiedzi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
stary ja to robie na czuja... raczej rozstawiam rece zdecydowanie szerzej niz barki.. ale kazdy wypycha jak lubi.. pa pa

"name means nothing on the battlefiled"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 281 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3124
Jezeli zawsze robiles w waskim to raczej gorzej bedzie ic sie robic w szerokim, ale warto, bo miesnie sie inaczej rowzijaja

Wojtek
-------------
[email protected]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Heja, nie wiem czy mam racje, jednak juz spotkalem sie kilka razy z wskazowka tego typu ze przy opuszczeniu ramion ze sztanga do lini barkow lokiec powinien tworzyc kat prosty. Zatem mozesz zobaczyc jaki rozstaw dloni powinines miec w swojej sytuacji.


**** happends.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6950
Rozstaw dłoni po około 15cm szerzej od rozstawu barków z każdej strony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2988 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27831
Dzięki.
Shogun, ale na czuja właśnie nie mogę, bo mam nawyk taki, że wszystko ponad 0,5 metra to mi się wydaje za dużo, a chciałbym zacząć prawidłowo rozwijać klatkę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Tak jak napisal Kamio jest optymalnie. Teoretycznie niezaleznie od długosci ramion i szerokosci barkow taki schemat bedzie powodowal rownomierne pobudzenie miesni klatki piersiowej.
Znam natomiast wysokich kolesi cisnacych ok 170 kg w chwycie nie szerszym niz 50 cm i maja imponujace klaty. Ale to raczej wyjatki.

Pozdrawam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.
**Moderator Działu Trening**

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 858 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6210
Przy wąskim rozstawie bardziej pracują tricepsy , ale jest to indywidualną sprawą ,najważniejsze to czuc mięsien nad którym sie pracuje !!!

marcopolo

marcopolo

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plywanie a silownia

Następny temat

HIT Mentzera-video

WHEY premium