SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PRAWA PACJENTA

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 98649

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 23
Pamietam jak kiedys brat musial miec robiony rezonans i jechal 300km do Rzeszowa zeby nie czekac 6 miesiecy, wyszlo taniej niz prywatnie.
Najgorsze jest to, ze duzo jest lekarzy bez pasji, ktorzy pracuja byle jak i tylko dla pieniedzy.
Raz mialem naderwane wiezadla w kolanie. Poszedlem do lekarz, wyslal na przeswietlenie, popatrzyl na zdjecie, w gips i do widzenia. Tydzien pozniej poszedlem prywatnie, lekarz dobrze obejrzal i powiedzial, ze ten ktory mi kazal chodzic w gipsie jest idiota i zebym chodzil w stabilizatorze. Po 6 miesiacach bylem zdrowy, bez rehabilitacji.
Drugim razem zblokowalo mi sie kolano, bol byl okropny. Zrobiono zdjecie, i powiedziano mi ze po paru tygodniach przejdzie. Powiedzialem im nawet w ktorym dokladnie miejscu boli, nawet im powiedzialen, ze jestem prawie pewny, ze to cos z lekotka, ale mi nie uwierzyli. Po paru miesiacach poszedlem prywatnie, rezonans: lokotka do operacji. Teraz jestem po artroskopi (prywatnie, nie chcialem czekac kilku miesiecy) w trakcie rehabilitacji.
Nie mowie, ze wszyscy sa zli, ale na dobrego ortopede jeszcze nie trafilem.
Znam jedna osobe ktora pracuje w publicznej sluzbie zdrowia i mowi, ze lekarze maja w kontraktach zapisana, stawke za pacjenta. Niby wedle przepisow maja przepisow maja przeznaczyc przynajmniej 10 minut na konsultacje z jednym pacjentem, a w praktyce zdarza sie, ze przyjmuja 60 w 4-5 godzin.
Nie dajmy sie zludzic, ze publiczna opieka jest darmowa i powszechnie dostepna. Po pierwsze jesli trzeba czekac kilka miesiecy w kolejce do specjalisty to tak naprawde jej nie ma, a po drugie placimy na nia skladki.


Zmieniony przez - józek_z_lasu w dniu 2015-06-21 07:36:06
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3
witam ja mam takie pytamie a wlasciwie problem moja mama miela operacje ginekologicznoonkologicznom i zostala wpisana do domu z jeszcze nie zagojonymi ranami cigle saczyla sie z tego ropa po paru tygodniach pojechala mama na wizyte do pana profesore i ten powiedzial ze nic dla mamy nie moze zrobic a rany kiedys sie wygojom uzywac wode utlenionom i rywanol i do domu i tak zostalismy pierwszy raz sami znalezlismy prywatnie lekarza ktory nam troszke zaczol pomagac ale i on nas zostawil lekarz rodzinny odmowil nam pomocy bo powiedzial ze nie wie co robimy z lekarzem prywatnie i nie bedzie w zaden sposob ingerowac w leczenie i tak zostalismy calkiem sami z chorom mamom przytwierdzonom do luzka ze wzgledu na rany po operacji sami oplacamy pielegniarke ktora zmienia mamie opatrunki teraz moje pytanie czy to jest normalna sytuacja ze tak sie traktuje czlowieka jak mozna zostawic kogos samego jak mozna nie wyleczec ran co mamy teraz robic gdzie sie udac po pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
niestety spychologia jest dosc powszechna , kazdy lekarz sie wybroni ze z perspektywy jego specjalizacji zrobil co nalezalo i poinstruował pacjenta , zeby bylo inaczej musial by byc udowodniony blad lekarza a o to bardzo trudno
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21746 Napisanych postów 71304 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575840
adakusm
witam ja mam takie pytamie a wlasciwie problem moja mama miela operacje ginekologicznoonkologicznom i zostala wpisana do domu z jeszcze nie zagojonymi ranami cigle saczyla sie z tego ropa po paru tygodniach pojechala mama na wizyte do pana profesore i ten powiedzial ze nic dla mamy nie moze zrobic a rany kiedys sie wygojom uzywac wode utlenionom i rywanol i do domu i tak zostalismy pierwszy raz sami znalezlismy prywatnie lekarza ktory nam troszke zaczol pomagac ale i on nas zostawil lekarz rodzinny odmowil nam pomocy bo powiedzial ze nie wie co robimy z lekarzem prywatnie i nie bedzie w zaden sposob ingerowac w leczenie i tak zostalismy calkiem sami z chorom mamom przytwierdzonom do luzka ze wzgledu na rany po operacji sami oplacamy pielegniarke ktora zmienia mamie opatrunki teraz moje pytanie czy to jest normalna sytuacja ze tak sie traktuje czlowieka jak mozna zostawic kogos samego jak mozna nie wyleczec ran co mamy teraz robic gdzie sie udac po pomoc


Rzecznik Praw Pacjenta - skarga.

Okręgowa Izba Lekarska - j/w.

NFZ - j/w.


W sytuacji zagrożenia zdrowia i życia pogotowie / SOR.
4

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 49
Idź do oddziału PZU tam Ci doradzą, jeśli masz kartę choroby to dostaniesz odszkodowanie, pewnie niewielkie, ale zawsze coś, możesz zawsze się odwołać od decyzji PZU jeśli wysokość odszkodowania Cie nie dopowiada.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 49
Dokładnie najlepiej udać się do oddziały PZU tam doradzą co i jak.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21746 Napisanych postów 71304 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575840
Sam ze sobą gadasz
4

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 18
krzykacz
Sam ze sobą gadasz

moja babcia mawiała, że czasem trzeba z kimś mądrym podyskutować.
Może kolega/koleżanka nie mogł/a doczekać się jak ktoś jej odpowie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 4 lata Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 15
w Polsce jeśli samemu się za czymś nie chodzi to trudno to wyegzekwować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21746 Napisanych postów 71304 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575840
Podpis niezgodny z regulaminem forum - usuń podpis.
4

doping & zdrowie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DEPILACJA LASEROWA - wasze doświadzenia

Następny temat

Krzywizny fizjologiczne

WHEY premium