SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PPL 3 w tygodniu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1050

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez anubis84 z działu Szybkie pytania bez logowania.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 37 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1123
Witam,
mam staż na siłowni ok 1-1.5 roku (miałem przerwę ok 2-3 miesięcy ze względu na kontuzję barku), od 5 miesięcy nieprzerwanie ćwiczyłem FBW, ale ten plan zaczął mnie powoli nużyć i trwać za długo (musiałem zrobić dłuższe przerwy pomiędzy ćwiczeniami wielostawowymi - do ok 2-2.5minuty) i spędzałem nad samym treningiem (bez rozgrzewki) ok. 100 minut. Dodatkowo w tygodniach, gdzie wypadał mi 2x trening B (w którym mam mc klasyczny), odczuwałem ból w odcinku lędźwiowym/miednicy. Zdecydowałem się na próbę (myślę, że po 1.5-2 miesiącach będę już wiedział czy była to słuszna decyzja) sprawdzić trening Push Pull Legs. Ogólnie ćwiczę we wtorki, czwartki i soboty. Planuję zacząć dość podstawowym treningiem, znalezionym w internecie (wydaje mi się całkiem spoko), prośba o weryfikację :)

PUSH
wyciskanie sztangi na płaskiej 5x(3-5)
wyciskanie sztangi na skosie 5x(8-10)
rozpiętki 4x(8-10)
ohp 5x(3-5)
unoszenie hantli bokiem 3x(12-15)
wyciskanie francuskie sztangą łamaną leżąc 4x(8-10)

PULL
wiosłowanie pendlaya 5x(3-5)
wiosłowanie hantlem 5x(8-10)
podciąganie szerokim chwytem z obciążeniem 5x(3-5)
wznosy w opadzie tułowia 3x(12-15)
unoszenie hantli bokiem 3x(12-14)
uginanie ramion ze sztangą łamaną 4x(8-10)

LEGS
przysiad 5x5
mc 5x5
wykroki 3x8
uginanie nóg na maszynie 3x8
wspięcia na palce ze sztangą 3x15
power wheel
allahy

Z racji tego, że często w soboty nie mam dostępu do w pełni wyposażonej siłowni, jestem zmuszony dzień nóg robić w jeden z dni w tygodniu, więc planuję taki rozkład treningów:

pn: wolne
wt: LEGS
śr: wolne
czw: PUSH
pt: wolne
sb: PULL
nd: wolne

Pytanie czy takie rozkład treningów, w połączeniu z całym planem, będzie efektywny? Czy wrzucenie dnia nóg nie wpłynie negatywnie na ogólne rezultaty czy regenerację?

Prośba o opinie :)


Wypełniona ankieta:
Płeć : M

Wiek : 30

Waga : 92

Wzrost : 186

Cel treningowy : masa

Staż treningowy na siłowni : 1-1.5 roku

Uprawiane inne sporty : czasem bieganie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : na tygodniu full osprzęt, w sobotę sztanga, sztangielki, drążek, ławka

Dieta : 3.5k kcal, BTW 220/90/450

Przeciwskazania medyczne :

Zażywane suplementy : kreatyna, cytrulina, aakg, nitrobolon II, saw

Ostatnio przerabiany plan: FBW

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): przysiad 5x5 120kg, kmc 5x5 120, wyciskanie na ławce 5x5 90 (w żadnym ćwiczeniu nie sprawdzałem swojego max)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 37 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1123
Prośba o przeniesienie do działu trening dla początkujących, nie wiem czemu tutaj mi się dodało :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Plan wyglada ok . Podciąganie na drążku wrzuciłbym jednak na sam początek, bo po wiosłowaniach może być kiepsko z siła.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 893 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 89862
2x w planie (zarówno w push jak i pull) masz unoszenie hantli bokiem - tak ma być czy się błąd wkradł ?
MC w dniu legs to na na prostych nogach ? jeśłi tak to ok, jeśli klasyk to nie lepiej w dniu pull ?

takie moje przemyślenia uwagi - niech się bardziej doświadczeni Koledzy wypowiedzą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 37 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1123
Błąd :) Zastanawiam się tylko czy wrzucić tutaj np. facepull czy dodać kolejne ćwiczenie na biceps, bo czuję, że mam dość słaby.

Odnośnie MC myślałem o wersji na prostych nogach, jutro akurat będę realizował ten trening, więc spróbuję, jednak nigdy nie robiłem tego ćwiczenia i trochę się obawiam kontuzji (zawsze wydawało mi się to ćwiczenia bardzo kontuzjogenne)


A jak zapatrujecie się na zmianę rozkładu ćwiczeń z PPL na LPP? ;)


Zmieniony przez - Malmo w dniu 2017-07-28 13:49:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Malmo
Błąd :) Zastanawiam się tylko czy wrzucić tutaj np. facepull czy dodać kolejne ćwiczenie na biceps, bo czuję, że mam dość słaby.

Odnośnie MC myślałem o wersji na prostych nogach, jutro akurat będę realizował ten trening, więc spróbuję, jednak nigdy nie robiłem tego ćwiczenia i trochę się obawiam kontuzji (zawsze wydawało mi się to ćwiczenia bardzo kontuzjogenne)


A jak zapatrujecie się na zmianę rozkładu ćwiczeń z PPL na LPP? ;)



Zmieniony przez - Malmo w dniu 2017-07-28 13:49:31


Postaraj się, by pull było jak najbardziej oddalone od legs i będzie ok.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początek... Pytania... Indywidualne...

Następny temat

Klęska dobrej sylwetki, dieta i trening do oceny.

WHEY premium