DAWAJCIE WSZYSTKIE POWIEDZENIA HASŁA PRZYSŁOWIA ITP NA TEMAT PIŁKI I CAŁEGO FUTBOLU.......JAKIEŚ REGIONALNE HASŁA ŚMIESZNE POWIEDZENIA UTARTE ZWROTY--WSZYSTKO!!!

Nedved rulez

...
domer ODŻYWIANIE Moderator
Szacuny 6231 Napisanych postów 75806 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753540
Piłka nożna jest bez wątpienia jednym z najbardziej popularnych sportów na świecie. W większości krajów, w tym i naszym, uważana jest za sport narodowy, a trenowana jest już od dziecka przez wiele osób. Jest ona grą zespołową, w której w jednej drużynie jest 11 zawodników, w tym 1 bramkarz. Wyróżnić należy również takie formacje jak: obrońcy, pomocnicy i napastnicy. Z reguły ilości ich uzależnione są od taktyki wprowadzonej przez trenera. Najczęściej jest 7 lub 12 rezerwowych, a trener ma możliwość dokonania 3 zmiany w trakcie meczu. Cały mecz trwa 90 minut, w tym mamy przerwę po 45 minutach, która trwa 15 minut. Każdej z drużyn zależy na tym, aby wbić piłkę do bramki drużyny przeciwnej, używając do tego najczęściej nóg lub głowy. Niedozwolone jest dotykanie piłki rękoma. W przypadku meczów pucharowych i wyniku 0-0 zarządzana jest dogrywka, która trwa 30 minut, z przerwą po 15 minutach. Jeżeli ona nie przyniesie rozstrzygnięcia, sędzia ustala rzuty karne.

W środowisku piłkarskim nie ma niestety wielu znanych powiedzeń i cytatów. Wyróżnić możemy kilka najpopularniejszych: