SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POTRENINGOWO - "puree z batata z dorszem i serem feta"

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5462

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 274 Napisanych postów 3367 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18896
Zacznę tak: ten przepis jest po prostu rewelacyjny! :)
Bez owijania w bawełnę - słodycz batatów połączona ze słonym smakiem sera feta, to coś genialnego. Do tego kawałki dorsza + aromatyczna natka pietruszki i mamy proste, "jednopatelniowe", pyszne danie! Wprost idealne na jesienny obiad.

Aby przygotować jedną porcję takiego chrupkiego purée, potrzebujesz:

- 1x średniego batata (~300g)
- 200g fileta z dorsza bez skóry
- 80g sera feta
- garść posiekanej natki pietruszki
- świeżo mielony, czarny pieprz
- sól morska
- 1x łyżka oliwy z oliwek

Robisz tak:

Batata obierasz ze skórki, kroisz na mniejsze kawałki i gotujesz do miękkości w osolonej wodzie. Tak samo, jak ziemniaki :) - to w końcu słodki ziemniak. W czasie, kiedy on gotuje się spokojnie w garnku, oprószasz solą filet z dorsza, zawijasz go ścisło w folię aluminiową i wkładasz do piekarnika nagrzanego na 210C na ~15/20min.
Kiedy Twój ziemniak będzie już miękki, wodę odlewasz, lekko go odparowujesz i przeciskasz przez praskę, lub ugniatasz na gładkie purée.
Na patelni rozgrzewasz teraz oliwę z oliwek, a następnie przekładasz na nią purée z batata i uklepujesz całość na gładką masę. Na wierzch kruszysz fetę i większą część upieczonego, delikatnego i smakowitego dorsza. Całość przysmażasz chwilę, aby purée stało się lekko chrupiące i przysmażone. Zamieszaj też od czasu do czasu, aby się nie przypaliło, a feta smakowicie rozpłynęła się, nadając temu słone akcenty, które genialnie łączą się ze słodyczą purée!
Teraz wsyp w to garść posiekanej natki pietruszki i dopraw świeżo mielonym, czarnym pieprzem.
Wyłóż na talerz, posyp resztą upieczonego dorsza oraz dodatkową porcją natki pietruszki.
Ja, ponieważ uwielbiam warzywa, podałem to dodatkowo z prostą sałatką ze szpinaku i pomidorów - i Tobie również to polecam!

SMACZNEGO!

WARTOŚCI BTW:
572kcal, 51g (36%) białko, 13g (20%) tłuszcze, 60g (42%) węglowodany


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349848
chyba najfajniejszy przepis do tej pory z tych do dodałeś.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 798 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4213
Ile takie jedzenie kosztuje ?

Pewnosc siebie to najwieksza broń

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1380 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 46815
pewnie sporo bo bataty nie naleza do najtanszych;)

dyslektykiem jestem :)
you have the big biceps:D
biceps is small dick its bigger:D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2446 Napisanych postów 24173 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402338
ale smaka narobiłes
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 655 Napisanych postów 11875 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 88271
Chlopie ja mam 24:16 i zaraz wskakuje do auta i jade do sklepu i jeszcze dzis robie, smak mi narobiles bardzo, ps. fajne zdjecia, sog.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 655 Napisanych postów 11875 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 88271
Podbijam, zrobilem, smaczne bardzo, fajny posilek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Poszukam batatów i pewnie się skuszę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 655 Napisanych postów 11875 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 88271
podeszle ci z pare sztuk jak cos, tutaj to juz nikt nie chce, rozdaja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 99 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9984
Bardzo smaczne ale mi jakoś chrupkie nie wyszło
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PYSZNY MAKARON z brokułami, kurczakiem i serem feta - KOZAK!

Następny temat

Grillowane filety z udźca kurczaka w curry - PYCHA!

WHEY premium