SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PORADA

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1346

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10
Witam,

Jestem tu zupełnie nowy. Od początku listopada rozpocząłem walkę ze swoim ciałem, przede wszystkim z naciskiem na redukcję tkanki tłuszczowej i zmianę budowy ciała w literę V.
2.11 ważyłem 82,5 kg - przekroczyłem swoje maksimum (80 kg)- pora się wziąć za siebie!
12.12 waga 78,5 - w sumie schudłem 4 kg. Jednak nie wiem czy podążam dobrą drogą. Dlatego piszę na forum i proszę Was o poradę :)
Moja praca i studia (zaoczne) powodują, że mam stosunkowo mało czasu na aktywność. Od początku listopada nie znajduję więcej czasu niż 2 razy w tygodniu po 1,5 godziny. Niestety, wiem że to mało, bardzo chciałbym poświęcać dużo więcej czasu na treningi, ale po prostu nie ma skąd go wziąć. Póki co na siłowni robiłem trening ogólnorozwojowy.

Wiadomo, człowiek czym dłużej coś robi, tym bardziej się tym interesuje, dlatego stworzyłem własną dietę i plan treningowy.
Prosiłbym Was o krytyczną ocenę.
Po pierwsze dieta:

Posiłek 1 (6:00)
- ser biały chudy 125gram + jogurt naturalny 90gram / 2 jajka + 3 białka jaj / puszka tuńczyka w sosie własnym / serek wiejski light 150gram + jogurt sanok 0%/jogobella light / płatki na mleku
- naturalne masło orzechowe 25gram (łyżeczka)
 
Posiłek 2 (9:30)
--2 kromki chleba żytniego / pełnoziarnistego WASA
- szynka 2 plasterki + warzywa
- jogurt sanok 0% / jogobella light / jogurt naturalny / kefir 0%
- jabłko
 
Posiłek 3 (13:00)
- 50gram ryżu brązowego / 50gram kaszy gryczanej / 50gram kaszy jęczmiennej / 50gram makaronu razowego
- chude mięso 150gram / ryba 150gram (do wyboru: pieczeń wołowa, chuda szynka wieprzowa, pierś z indyka, pierś z kurczaka; z ryb: mintaj, pstrąg, dorsz, łosoś, makrela itp.)
-surówka ze świeżych warzyw
 
Posiłek 4 (17:00)
- 50gram ryżu brązowego / 50gram kaszy gryczanej / 50gram kaszy jęczmiennej / 50gram makaronu razowego
- chude mięso 150gram / ryba 150gram (do wyboru: pieczeń wołowa, chuda szynka wieprzowa, pierś z indyka, pierś z kurczaka; z ryb: mintaj, pstrąg, dorsz, łosoś, makrela itp.)
- surówka ze świeżych warzyw
 
Posiłek 5 (20:00)
- ser biały chudy 125gram + jogurt naturalny 90gram / 2 jajka + 3 białka jaj / puszka tuńczyka w sosie własnym / serek wiejski light 150gram + jogurt sanok 0%/jogobella light / płatki na mleku

Picie: 2-3 litry wody niegazowanej, 2-3 szklanki herbaty (bez cukru)

Trening - co sądzicie o takim pomyśle?
1 raz w tygodniu basen 60 minut (kraul, żabka)
i
1 raz w tygodniu siłownia, i taki trening:

1. KLATA SZTANGA 3x12
ROZPIĘTKI 3x12
2. BARKI HANTLE NAD GŁOWĄ 3x12
HANTLE DO BOKU 3x12
3. PLECY DRĄŻEK NACHWYT SZEROKO 4x12
4. BICEPS DRĄŻEK PODCHWYT 2x12
DRĄŻEK MŁOTKOWY 2x12
5. TRICEPS WYCISKANIE NA RURKACH 3x12
6. NOGI SUWNICA 4X12
7. BRZUCH
Do tego od początku stycznia chciałbym dorzucić jakąś suplementację, np.
BCAA mega caps 1100 OLIMP - 4 kapsułki po treningu
Witaminy OLIMP VITA-MIN - 1+1 kapsułka
L-Carnitine 600 ACTIVLAB - 1 kapsułka rano i jedna koło 16:00
Spalacz THERMO SPEED EXTREME OLIMP - 2 kapsułki rano i 2 koło 16:00

Co sądzicie? Będzie coś z tego?

Pozdrawiam!
Patryk
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
Ile wychodzi Ci z diety białek/węgli/tłuszczy?
Bcaa za mało bierzesz, bierz 1g na 10kg około treningoweg o.
Lkarnitynina bierz tylko przed treningiem. Trening troche pusty, jak na dwa razy polecałbym Ci ćwiczenia wielostawowe, przysiad, drazek, wyciskania wszelakie, martwy ciąg a tego tutaj brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na masa jak powinien?

Następny temat

Czy w tym wieku mogę zacząć siłownie?

WHEY premium