SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POMOC W EDYCJI PLANU

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3336

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 703
Witam serdecznie wszystkich na forum . Dopiero zaczynam przygodę z treningami , zaopatrzyłem się w hantelki (2x20kg ) i chciałbym rozpocząć trening domatora
poczytałem trochę i zdecydowałem się na trening FBW . Znalazłem poniższy plan treningowy i mam kilka pytań do profesjonalistów .
1. ZGINANIE PRZEDRAMIENIA (Z ŁOKCIEM OPARTYM O UDO)
2. WZNOSY BARKÓW
3. PRZYSIAD ZE SZTANGIELKAMI
4. POMPKI
5. WYPADY ZE SZTANGIELKAMI
6. UGINANIE PRZEDRAMION ZE SZTANGIELKAMI
7. WYPROSTY PRZEDRAMIENIA
8. SPINANIE BOCZNE BRZUCHA
9. WZNOSY RAMION BOKIEM
10. MARTWY CIĄG NA SZTYWNYCH NOGACH
11. PRZYCIĄGANIE SZTANGIELKI W POCHYLENIU BOKIEM
12. SPINANIE BRZUCHA
13. WYCISKANIE SZTANGIELEK SIEDZĄC
14. PODCIĄGANIE SZTANGIELKI W OPADZIE
15. PRZENOSZENIE
16. POMPKI W OPARCIU O KRZESŁO
17. PODCIĄGANIE KOLAN W SIADZIE
18. WSPIĘCIA NA PALCACH STÓP

A) Czy mogę wykonywać wszystkie cwiczenia jednego dnia , czy bardziej optymalne byłoby podzielenie na 2?
B)Czy ktoś mógłby podzielić plan na dni
C)od jakiej ilości serii zaczynać
D) w jakich częstotliwościach zwiększać obciążenie/ serie?

Z góry dzięki.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
ad 1) a jaki jest cel Twoich ćwiczeń?
ad 2) nie musisz dzielić na dni. Możesz ale nie musisz,jeśli chcesz możesz jednym planem póki co ćwiczyć przez pewien czas
ad 3) 3-5 serii w zależności od ilości ćwiczeń
ad 4) w sensie? chodzi Ci o to o ile zwiększać cieżar w seriach?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 703
1.Moim celem jest zwiększenie masy .
4. Chodzi mi tu po jakim okresie czasu zwiększyć ciężar i ilość serii.


Zmieniony przez - stasiops w dniu 2017-11-19 18:59:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
1 18 cwiczen jednego dnia to nie porozumienie
2 wystarczy dać po jednym ćwiczeniu na daną grupę
3 j/w
4 to zależy od Ciebie i twoich postępówm nikt Ci nie napsize zwiększaj co tydzien bo np zwiększy5 razy a w 6 tygodniu już nie dasz rady i poza tym z 2x20 nie poszalejesz zbytnio.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
ad 1) no to jak anubis napisał, za dużo ćwiczeń,za duże rozdrobnienie. Weź po jednym ćwiczeniu,na największe partie możesz wziąć po dwa i wystarczy

ad 4) zacznij od zaniżonych możliwosci, tj nie żyłuj od razu na max każde ćwiczenie a zostaw sobie kilka ruchów zapasu. Zobacz jak organizm zareaguje,jak dopiero zaczynasz to prawdopodobnie i ta zaniżona ilość "Cię zakwasi". Zacznij zwiększać gdy nawet ta zaniżona ilość nie będzie stanowiła wyzwania. O ile? A choćby o 1 powtórzenie co tydzień

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pierwsza silownia

Następny temat

nowy zestaw z allegro

WHEY premium