SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POLSKIE CIĘŻARY POGRĄŻONE W SMUTKU. W WYPADKU DROGOWYM ZGINĄŁ ROMAN KLIŚ

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

Ilość wyświetleń tematu: 1826

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5254 Napisanych postów 19358 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336238
Informacja ze strony PZPC



Z wielkim bólem i smutkiem przyjęliśmy informację, że w dniu 2 czerwca 2017, w wypadku drogowym zginął zawodnik naszej dyscypliny, reprezentant Polski, wielokrotny medalista i rekordzista Polski Roman Kliś. Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek, pod Gogolinem. Roman Kliś przed miesiącem obchodził 29-urodziny.
Bardzo bolesną informację potwierdził nam najlepszy przyjaciel Ś.P. Romana Klisia, sztangista klubu KPC Górnik Polkowice Tomasz Rosoł. – Był dla mnie kimś więcej niż przyjacielem. W jednej chwili straciłem brata! Tak, brata! Bo tak właśnie było z naszą przyjaźnią. Jak w rodzinie! Nie mogę zebrać myśli, płaczę i szukam Go w pamięci. Nadal nie wierzę w to, co się stało – powiedział nam Tomek. Razem z Romanem Klisiem reprezentowali barwy KPC Górnika Polkowice. Wstrząśnięty tragiczną wiadomością jest trener i dyrektor klubu – Krzysztof Michalski. – Twardy jestem, ale po tej informacji nie mogę powstrzymać łez z bólu. Nie wierzę, że Romka nie ma....Że zginął w wypadku!. Proszę na razie dać mi spokój, nic więcej nie powiem, nie w tej chwili.
O tragicznym zdarzeniu wiedzą też w klubie Budowlani Opole, w którym Ś.P. Roman Kliś rozpoczynał swoją ciężarową przygodę i spędził w Budowlanych większość swojej kariery. Trener Ryszard Szewczyk: - Bardzo bolesna i smutna wiadomość, Romek w Budowlanych, to w Jego życiu też szkoła podstawowa, szkoła średnia i skończone przez Niego studia. No i lata kariery z sukcesami, od juniora na seniorach kończąc. Ogromna tragedia, bo on na drodze zawsze spokojnie jeździł tym motocyklem. I zgodnie z przepisami. Nie mogę zebrać myśli.
Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w piątek, 2 czerwca. Wypadek miał miejsce na ulicy Kamiennej w Gogolinie. Osobowy volkswagen zderzył się z motocyklem, którym zawodnik na trening. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 34-letni kierowca golfa nie ustąpił pierwszeństwa, prawdopodobnie nie zauważył motocykla jadącego z przeciwka i przy skręcie w lewo, doszło do zderzenia bocznego. Roman Kliś doznał wewnętrznych obrażeń, zmarł po godzinnej reanimacji.
- Ostatnio rozmawialiśmy o tym, że już czas rozpocząć przygotowania do mistrzostw Polski. Romek miał problemy z kolanami i dlatego zrobił sobie przerwę w mocnych ćwiczeniach. W piątek jechał motorem na trening. Na motocyklu zawsze spokojny, jako kierowca. Po prostu zostawiał samochód żonie, by mogła jeździć z dwójką dzieci. Romek junior ma niespełna dwa i pół roczku, Laura niecały roczek. Boże, aż mi trudno o tym mówić. Dwanaście lat razem, dzień w dzień w jednej sali treningowej. On dla mnie znaczył ogromnie dużo! Brat! Po prostu! Uwielbiałem nasze wspólne wyjazdy na Bundesligę. Tak jechaliśmy sobie samochodem do Niemiec, odprężeni, uśmiechnięci i zadowoleni. Te wyprawy dawały mi sporo oddechu, odpoczywałem, Romek zresztą też. A teraz smutek i łzy, dzwonię po kraju, do ludzi, którzy Go znali i informuję ich. Trzeba się trzymać! Muszę! – to słowa Tomka Rosoła.
Roman Kliś miał 29 lat (ur. 3.5.1988). Przygodę ze sztangą rozpoczął w wieku 12 lat w Wierzbnie. W roku 2003 trafil od ośrodka w Opolu. Wiele lat reprezentował barwy klubu Budowlani, w ostatnich trzech latach startował dla KPC Górnika Polkowice. Odnosił sukcesy zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej, był członkiem kadr narodowych wszystkich kategorii wiekowych, brązowym medalistą ME U23 w roku 2009 i mistrzem Unii Europejskiej w roku 2009. W sportowym dorobku ma tytuły i medale indywidualnego i drużynowego mistrza Polski seniorów, indywidualne w gronie młodzieżowców i juniorów, bił rekordy kraju. Obok sportu, w roku 2012 roku ukończył z tytułem magistra studia w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu. Cichy i spokojny, najbardziej lubił spędzać wolne chwile w gronie rodzinnym, cieszyło go wędkowanie. Dobry człowiek.
- Bardzo bolesna i tragiczna informacja, w którą nadal trudno uwierzyć. Całe środowisko dyscypliny pogrążyło się w wielkim smutku i bólu. Rodzinie oraz najbliższym Ś.P. Romana Klisia, w imieniu władz związku i całej społeczności podnoszenia ciężarów, przekazuję wyrazy współczucia oraz szczere kondolencje. – powiedział prezes PZPC Mariusz Jędra.
Marek Kaczmarczyk, Rzecznik Prasowy PZPC

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gregorterm Moderator
Ekspert
Szacuny 759 Napisanych postów 16165 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 292812
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3007 Napisanych postów 2648 Wiek 48 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29842
:'-(








Zmieniony przez - iti706 w dniu 2017-06-06 09:24:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gregorterm Moderator
Ekspert
Szacuny 759 Napisanych postów 16165 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 292812
A tu znowu śmierć sztangisty. KONDOLENCJE PZPC. ZMARŁ BYŁY REPREZENTANT POLSKI, MEDALISTA ME ORAZ MP PAWEŁ ZIÓŁKOWSKI
http://www.pzpc.pl/aktualnosci/wiadomosci/6094/kondolencje-pzpc-zmarl-byly-reprezentant-poslki-medalista-me-pawel-ziolkowski

gregorterm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5254 Napisanych postów 19358 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336238
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3007 Napisanych postów 2648 Wiek 48 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29842
:'-(

1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

V TURNIEJU W SIŁOWANIU NA PRAWĄ RĘKĘ W KATEGORII OPEN O PUCHAR PREZESA INTERMARCHE W DRAWSKU POMORSK

Następny temat

SEMINARIUM Z JAROSŁAW OLECH - Katowice 11.06.2017

WHEY premium