SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POLECANE WODY MINERALNE

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 63639

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 1869 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6274
Przeczytałem dzis na sfd ciekawe info o mineralnych wiec zamieszcze w osobnym poscie bo kolega ktory to wkleił(artoor90)jakoś sie do tego nie kwapi:)
info z menshelta ja polecam muszynianke i jej odłamy typu muszyna no i oczywscie zdroje piwniczne i jej odminy tylu piwniczanka:)

Aktywność fizyczna,uprawianie sportu:

Rodzaj wody: wysokomineralizowana
Nasz typ: Polanica Zdrój
W razerwie: Muszyna Mineral, Staropolanka 2000, Muszynianka Plus, Piwniczanka
Działanie: w dużych ilościach przed, w trakcie i po dużym wysiłku.Postawisz tamę odwodnieniu i uzupełnisz wypocone sole mineralne. Po intensywnych ćwiczeniach sięgnij po wodę gazowaną.

Kłopoty z trawieniem:
Rodzaj wody: bogata w wodorowęglany (ponad 500mg/l)
Nasz typ: Wielka Pieniawa
W rezerwie: Muszyna Minerale, Piwniczanka, Muszynianka Plus, Muszynianka, Staropolanka 2000
Działanie: woda zawierająca duże ilości wodorowęglanu szybko i skutecznie łagodzi bóle brzucha po posiłkach, ułatwia trawienie i pomaga przezwyciężyć ociężałość. Wodorowęglany neutralizują kwasy żołądkowe, dlatego są polecane osobom cierpiącym na nadkwasotę, refluks i zgagę. Picie wody zawierającej 1000-2000 mg wodorowęglanów na litr przynosi niemal natychmiastową ulgę w tych dolegliwościach.

Skurcze mięśni, regeneracja po treningu:
Rodzaj wody: bogata w potas, magnez i wodorowęglany
Nasz typ: Staropolanka 2000
W rezerwie: Polanica Zdrój, Wielka Pieniewa, Piwniczanka
Działanie: wodorowęglany dają zbawiennne skutki po obżarstwie, pozwalają też zachować równowagę kwasowo-zasadową krwi i unikać bolesnych skurczów mięśni po wysiłku fizycznym.Dodatek potasu i magnezu pozwala mięśniom szybciej wracać do formy.

Słabe kości, częste złamania:
Rodzaj wody: bogata w wapń (ponad 150mg/l)
Nasz typ: Muszyna Minerale
W rezerwie: Staropolanka 2000, Polanica Zdrój, Wielka Pieniawa, Muszynianka Plus
Działanie: wapń jest minerałem bazowym naszych kości, kluczowym dla wytrzymałości i trwałości całego szkieletu.Picie wody bogatej w wapń wzmacnia nasze wewnętrzne rusztownie i jest szczególnie zalecane osobom, które w diecie pomijają produkty mleczne: jogurty, kefiry, mleko, sery itp. 1 litr takiej wody dostarcza tyle wapnia ile 2 szklanki wody.

Nadciśnienie:
Rodzaj wody: uboga w sód (poniżej 50mg/l)
Nasz typ: Dobrawa
W rezerwie: Krynica Zdrój, Primavera, Vitalinea, Nata, Evian, Vittel, Vita, Mama i ja
Działanie: nadmiar sodu, wynikający m.in. z sypania soli do każdej potrawy, obżeranie się chipsami, paluszkami i solonymi orzeszkami, jest odpowiedzialne za nadciśnienie tętnicze, groźne dla Twojego życia.Wybierz wodę z małą ilością sodu, ale wzbogaconą wapniem i potasem, który reguluje właściwy poziom ciśnienia.

Stres, przemęcznie, spadek formy:
Rodzaj wody: bogata w magnez (ponad 50mg/l)
Nasz typ: Magnesia
W rezerwie: Muszynianka, Muszynianka Plus, Piwniczanka, Muszyna Minerale
Działanie: stałe napięcie psychiczne, stres i niepokój prowadzą do wyczerpania zapasów magnezu w Twoim organizmie.Dzieje się tak ponieważ ten właśnie minerał uczestniczy w przekazywaniu impulsów nerwowych w ciele i reguluje napięcie mięśni.Woda bogata w magnez pozwoli Ci szybko doładować akumulatory.

Próchnica, słabe zęby:
Rodzaj wody: bogata we fluor (poniżej 1 mg/l)
Nasz typ: Aquarel
W rezerwie: Mazowszanka, Staropolanka 2000, Aqua Minerale, Muszyna Minerale
Działanie: fluor, minerał niezbędny przy tworzeniu się szkliwa nazębnego, pomaga nam także walczyć z próchnicą.Jeżeli regularne o dokładne szczotkowanie zębów nie jest Twoim ulubionym zajęciem, a owoce morza, które są bogate we flour nie są Twoim ulubionym daniem, zapobiegaj pojawieniu się luk w uzębieniu przynajmniej w ten sposób.

Nadpotliwość:
Rodzaj wody: bogata w sód(ponad 200 mg/l)
Nasz typ: Mazowszanka
W rezerwie: Staropolanka 2000, Źródlanka, Polanica Zdrój, Muszynianka Plus
Działanie: sód wpływa bezpośrednoi na gospodarkę wodną organizum, zapobiegając odwodnieniu, co jest szczególnie istotne w przypadku nadmiernego wydzielania potu, podczas upałów lub wykonywania ciężkiej fizycznej pracy.Picie wody sodowej pozwala w takich sytuacjach uzupełnić ubytek solii poprawić wydolność organizmu.Należy jednak unikać nadmiaru przy problemach z serecm i nadciśnieniem.

Kamienie nerkowe:
Rodzaj wody: wody niskomineralizowane (suma składników mineralnych poniżej 500 mg/l)
Nasz typ: Mama i ja
W rezerwie: Vitalinea, Krynica Zdrój, Evina, Kropla Beskidu, Dobrawa
Działanie: aby zintensyfikować pracę nerek i zmusić je do większego wysiłku prz oczyszczaniu należy pić 2-3 litry takiej wody dziennie, ale nie doładowywać orgabuzmu solami mineralnymi.Słabo mineralizowane wody są często zalecane dzieciom i matkom w ciąży, więc niech Cię nie dzwiw nazwa wody którą proponujemy.

Ścisła dieta:
Rodzaj wody: bogata w wapń i magnez
Nasz typ: Muszynianka
W rezerwie: Piwniczanka, Staropolanka 200, Muszynianka Plus, Kazimierska
Działanie: podczas stosowania ścisłej diety należy pić dużo wody,aby oczyszczać organizm, a woda bogata w wapń i magnez potęguje filtrującą pracę nerek. Do tego rygorystyczna dieta może pozbawić Cię pewnych minerałów- w ten sposób możesz je uzupełnić.

smacznego:)
3

Praktyk nie teoretyk, f***'ty nie bzdety

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 96
trafiłem na artykuł http://kulturystyka.pl/polecane-wody-mineralne/ , nie można tam skomentować, ale jest odniesienie do forum, więc pisze tutaj. do różnych przypadłości przypisane są konkretne wody mineralne i zastanawiam się, dlaczego przy słabych kościach nie była podana piwniczanka? wg składu na etykiecie http://www.piwniczanka.com.pl/#sklad_wody woda ta jest wyjątkowo bogata w wapń. Pytam bo sam mam problemu z kośćmi i akurat przeważnie piję te wode.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 126 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3513
byl jeszcze jeden test wód mineralny z menshealta - w formie tabeli i zawartosci mineralow, wkleje go wieczorem
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 1869 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6274
czekamy:)
1

Praktyk nie teoretyk, f***'ty nie bzdety

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 84 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1871
piwniczanka??? piwniczanka zawiera wieksza niz inne wody mineralne ilosc bromu!!! a brom spozywany w duzych ilosciach wplywa zle na potencje
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 1869 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6274
przez przegięć....

http://www.piwniczna.pl/img/users/1210134/admin_portal/files/WODY_folder.pdf

poczytaj.
2

Praktyk nie teoretyk, f***'ty nie bzdety

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1529 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9814
Dobra robota
Napewno sie przyda.
sog juz nie wchodzi.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 4672 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31505
Napewno sie przyda SOG
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 261 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6131
Łap Soga Zawsze miałem problem z wyborem wody i brałem pierwszą lepszą. Teraz ten artykuł dał mi dużo do myślenia
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1268 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11409
to moze ja cos od siebie dorzuce

1

ZAKŁADY BUKMACHERSKIE
Zgarnij BONUS 40zł
www.bwin.com/?pid=1209&pt=2&language=9&mc=MGM-IY/cnHGpn65IIrXLuJlJw=== 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 265 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1288
Wg mnie najlepsza jest Muszynianka. 155 mg magnezu w jednym litrze to jest to. W postaci jonów magnez świetnie się wchłania.
1

All the good things for those who wait

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 1869 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6274
i w miare tania ta musinianka 2zł za 2l.
dzieki wielkie chłopaki za sogi!:)
pozdro!
1

Praktyk nie teoretyk, f***'ty nie bzdety

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę do oceny

Następny temat

BŁĄD W 70% DIET NA S.F.D.!!!!

WHEY premium