SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POLECAM DIETE I SUPLEMENTY z doswiadczenia + pytanko specjalistow

temat działu:

Odżywki i suplementy

Ilość wyświetleń tematu: 2880

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ponizszy wywod zamieszczam dla ambitnych i zdeterminownych osob, ktore chcialyby cos osiagnac konkretnego podczas swoich treningow - zaznaczam, ze nie jestem ekspertem, ale amatorem, ktory dlugo siedzi w temacie i chce sie po prostu podzielic swoim niewielkimi, ale skutecznymi doswiadczeniami, jak rowniez zwrocic sie (na koncu) o kilka porad do prawdziwych ekspertow / na pytanie, czy chcialo mi sie tyle pisac? odpowiadam - nie - ale ze sam sie duzo nauczylem z porad zamieszczanych na sfd, to stwierdzilem, ze nie bede egoista :]

krotki opis mojego doswiadczenia:
trenuje juz ogolem jedenascie lat (mam22lata) - treningi silowe zaczalem piec lat temu - bylem chudy jak patyk - skora, miesnie i kosci, ale oczywiscie Ci wieksi imponowali:) - normalka
pojecia nie mialem, dlaczego, mimo intensywnego treningu, nie potrafilem zrobic tyle co oni i wygladac jak oni - ale coz - zielony bylem i tyle
trzy lata temu wzialem swoja pierwsza i jedyna jak dotad serie dopingu - metke z omnadrenem(jesli nie pochrzanilem nazwy) - w kazdym badz razie w ciagu dwoch miesiecy z 78kg skoczylem do 97 kg (przy wzroscie 190cm) - alez bylem z siebie dumny, przez te dwa miesiace zarlem jak swinia i trenowalem jak wariat, a miesien byl po tym mimo ostrych treningow nalany jak cholera - mimo wielkosci i sily, ktore zyskalem, czulem sie zle z tym, ze jade na dopingu, wiec po skonczonej serii postanowilem juz nigdy nie brac - slowa dotrzymalem - ale masa zjechala z powrotem do 82 kg + doszlo obtluszczenie, ktorego sie jeszcze dlugo pozbywalem - na dzis stwierdzam, ze sterdy sa dla tych, ktorzy maja ochote ich uzywac regularnie - ja do nich nie naleze

obecnie waze 96kg przy minimalnym obtluszczeniu - jak to zrobilem? - poprawilem diete, trening i eksperymentowalem z suplementami
cala mase zbudowalem w ciagu ostatniego roku (okolo 14 kilo mieska do przodu)
swojego trenigu nie bede opisywal, bo nie ma sensu - za duzo dobrych treningow paleta sie po tych stronach, zebym jeszcze ja dokladal swoj, tym bardziej, ze i tak zamierzam go podrasowac tym, co znalazlem wlasnie tutaj na sfd

moja dieta (ogolem - polaczenie rad kulturystow z taoistyczna filozofia zywienia - generalnie siedze w temacie od paru juz lat - mam hopla na punkcie zdrowia - i pomysl wykorzystania taiozmu przy ukladaniu diety kulturystycznej wydal mi sie doskonaly - no i podzialal - opisze tutaj dzienna diete jedynie ogolnikami, bo w szczegoly nie chce mi sie zaglebiac - za duzo pisania, za duzo szczegolow)

posilki jem co 2-3 godziny, ich objetosc nie przekracza 500ml-750ml; posilki z duza zawartoscia weglowodanow spozywam max do godziny 13, pozniej przechodze na posilki wysokobialkowe - organizm potrzebuje duzo czasu (do4h) na strawienie bialek, wiec najwiecej spozywam ich na kolacje, jako ostatni posilek, zeby nie zaklucac ich przyswajania innymi potrawami - ale max ograniczajac w tych wieczornych porcjach tluszcz i weglowodany - najlepiej w ogole samo bialko - czesto wypijam 10-15 bialek na kolacje
podstawy:
laczenie zywnosci
>popularny ryz+kurczaczek+salatka=zabojstwo dla weglowodanow, bialek, dla jelit i w ogole masakra,
>przede wszystkim mieska lacze tylko i wylacznie z wszelkiego rodzaju zielskiem (jezeli zadajesz sobie pytanie: dlaczego? - siegnij do taoizmu:),
>dalej weglowodany typu ryze, kasze - lacze z cukrami prostymi z owocow suszonych, lub z zielskiem (nigdy wszystko na raz); ziemniaki (tylko nieobrane - innych nie warto w ogole jesc) i pieczywo (tylko pelnoziarniste, ciemne) wylacznie z tluszczami i zielskiem [zielska to duzo ogolem jem:];
>dalej - mleko nieskwaszone to zabojstwo - natomiast przetwory to podstawa - maslanka:], jogurty, - lacze zazwyczaj z ryzem i owocami - dalej: sery - lacze z zielskiem;)
>i niech mi nikt nie pisze, ze chodzi do szkoly i nie moze regularnie co 2/3 godziny jesc, bo ja tez mam szkole i jakos daje rade (na przyklad robie sobie zestawik - kilka rodzajow orzechow+kilka rodzajow owocow suszonych = yami, yami o kazdej porze dnia i w kazdym miejscu; albo wypijam gdzies na miescie kubusia, czy maslanke, albo sera kawalek zjadam i luz, albo kromeczke z salata - chciec to moc)
>najogolniejsze zasady laczenia produktow: weglowodany+roslinki, bialka+roslinki, roslinki+tluszcze
>przykladowe/istotne wyjatki: owoce suszone + orzechy
>wazne: w wiekszosci przypadkow nie nalezy laczyc roznych rodzajow bialek / podobnie z weglowodanami
>posilki weglowodanowe (do 13) mozna spozywac spokojnie co 2 godziny, gdyz zoladek potrzebuje oklolo 1,h-1,5h na strawienie ich (dalszy etap trawienia nastepuje w jelitach, a zoladek jest juz wolny i po polgodzinnym odpoczynku moze znowu pracowac) - rzecz jasna, jesli nie przekraczaja one podanej wyzej przeze mnie objetosci i sa podane w ulatwiajacej strawienie formie (czytaj "odpowiednio polaczone z innymi produktami")
>posilki, w ktorych przewaza bialko (spozywane po 13) najlepiej jesc juz z 3/4 godzinnymi przerwami, gdyz bialko, jak juz wczesniej wspominalem potrzebuje tego czasu na strawienie
w ciagu dnia duzo wody, ale nigdy do posilkow, lecz pomiedzy nimi (w ogole nie powinno sie przyjmowac napojow z posilkami)
>najlepsze posilki po treningu to te, na ktore skladaja sie latwo przyswajalne weglowodany - ziemniaki (nieobrane) i chleb (pelnoziarnisty) - to moje ulubione, ale w nieduzej ilosci - to wychodzi jakies 1/2g weglowodanow/kilogram ciala - po godzinie nie ma po nich juz sladu w zoladku i mozna spokojnie zapodac obiadek z bialeczkiem, ktore dzieki insulinie wytworzonej wczesniej przez podane weglowodany, pojdzie prosto w miesien

cokolwiek wkladasz do ust, angazuje soki trawienne i caly system odpowiedzalny za trawienie, ktory czasem musi odpoczywac, zeby prawidlowo funkcjonowac, wiec wszystko, co do Twoich ust trafia, powinno byc posilkiem - czyli zrezygnuj z podjadania + pozwol sie zregenerowac Twojemu ukladowi trawiennemu podczas snu (jedz ostatni posilek okolo 3h przed pojsciem spac)

diete opierajaca sie na odpowiednim laczeniu produktow stosuje od pieciu lat - o otylosci nie ma mowy
elementy wspomagajace trening (proporcje w spozyciu weglowodanow i bialka / czestsze posilki / wiecej kalorii/dzien) wprowadzilem niecaly rok temu - w ciagu siedmiu miesiecy stosujac wylacznie ta diete i intensywne treningi (bez zadnych suplementow, nawet takich podstawowych jak aminokwasy) przybralem na masie szesc kilogramow - zachowujac rzezbe i pelnie zdrowia

a teraz nastepny etap - suplementacja :)
nie znosilem kreatyny w proszku, bo jak raz ja kupilem (jedna z drozszych) i podskoczylem do przodu osiem kilo, to malo nie umarlem, gdy po odstawieniu jej, waga zjechala mi dokladnie o osiem kilo juz po dwoch tygodniach - powiedzialem sobie, ze juz nigdy wiecej kreatyny - tym razem slowa nie dotrzymalem :)
od czerwca jestem w USA (diety ani intensywnosci treningu nie zmienilem), na wstepie zakupilem sobie serum kreatynowe (kreatyna w plynie+glutamina+kilka innych ******l wchodzi w sklad), w ciagu dwoch miesiecy podjechalem dziewiec kilo do przodu, pozniej buteleczka sie skonczyla, wiec oczywiscie odstawilem - w ciagu tygodnia zjechalem kilo w dol, minal misiac, a waga wciaz ta sama, jeszcze ten kilogram co mi zjechal zdazylem gdzies odbudowac na samej diecie :), waze sobie 96 i jestem happy, bo nie potrzebowalem sterydow, zeby do tego dojsc
>teraz zaczynam ostra seryjke oparta na serum kreatynowym, aminokwasach Nitro-Tech i (tutaj zaryzykowalem, bo w Stanach ile ludzi tyle opini o skutecznosci tego srodka) na ecdysterone

>tutaj tez chcialbym zadac pytanie do buszujacych po sfd ekspertow, czy moze mial ktos okazje przetestowac ecdysterone i moglby mi cos wiecej o nim powiedziec?

>do kraju wracam za miesiac - akurat przy obranej intensywnosci seria mi sie skonczy - jak bedzie sie czym pochwalic, to sie pochwale :)

jesli komus sie temat diety spodobal, to moge go rozbudowac, zadawajcie konkretne pytania

ogniu krocz za mna
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 1764 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5987
Bardzo fajnie napisałeś - sogas dla Ciebie.

Sam interesuje się żywieniem od ponad 10 lat - od paru miesięcy bardziej pod katem rozwijania masy mięśniowej - dużo teorii Tao pokrywa się z dieta Diamondow - do której staram się sam dostosować - choć przy naszym trybie życia nie jest łatwe i wymaga poświecenia czasu.

Teoria Diamondow mówi o nieliczeniu tłuszczy z węglami.

Odpisuje na Twoją wiadomość dlatego – że często ludzie nie zdają sobie sprawy ile może dać odpowiednia dieta – od 10 miesięcy jestem na diecie – która bilansuje proporcje pożywiania.
Cały czas ludzie pytają mnie jakie sterydy wziąłem że tak się zmieniłem ( zamieniłem tłuszcz na mięsnie)– nie chcą wierzyć – ale to ich problem.
Teraz mam kolejny etap – budowanie masy – również pod kątem odpowiedniej diety, treningów i suplementacji.

megon
tu jestem https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=104938 

chemik-mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1759 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 18156
Hmmm ciekawy wywód. Polaczenie rad kulturystow z taoistyczna filozofia zywienia. Chętnie bym coś takiego spróbował. Ze zwykłej ciekawości. A nóż widelec, po kilku miesiącach będą zaskakujące efekty.

Pisząc o ziemniakach nieobranych, miałeś na myśli takie w "mundurkach", w łupinie? Pieczone w piecyku w folii aluminiowej?

Czy można gdzies w necie uzyskać info na temat łączenia posiłków według Tao? Bo to co napisałes wcześniej, jak sam zaznaczyłeś, to tylko ogólniki. Zainteresowany byłbym szczegółami

Wszyscy mają dziarskie minki, bo wcinają proteinki
GG: 438179
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nigdy nie szukalem w necie tego typu rzeczy, bo mialem dostep do ksiazek i ludzi, ktorzy w tym siedza, takze niewiele Ci pomoge w tej kwestii

natomiast jesli bede widzial zainteresowanie, to postaram sie sam przygotowac szczegolowe tabelki, ale to zajmie pare dni

a jutro jade nad niagare :)

ogniu krocz za mna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1759 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 18156
Nad Niagarę... ??? Hehe... A ja weekend spędzę nad smierdzącą Wisłą A co mi tam

Wszyscy mają dziarskie minki, bo wcinają proteinki
GG: 438179
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1759 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 18156
Na razie, od poniedziałku, postaram się oprzeć dietę na tej wiedzy, która tu zamieściłeś. Pytania pewnie wyjda w trakcie. Dzięki.

Wszyscy mają dziarskie minki, bo wcinają proteinki
GG: 438179
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a, zapomnialem o ziemniaczkach:) - dokladnie, w "mundurkach"
moj ulubiony przepis:
ziemniaka na pol, posypuje kminkiem, ewentualnie do gustu jakimis innymi przyprawami i do piekarnika (bez folii, bez niczego), a za pol godzinki - mmm, yami, yami :)
gotowanie w wodzie tez zabija ziemniaka (podobnie jak i inne warzywa), takze piekarnik to dla mnie numer jeden
ewentalnie na parze (pare polecam do wszystkich warzyw, ale co do ziemniaka, to:
wkroic do wody czosnek (nawet caly) i tak gotowac na parze ziemniaki (no sprzet trzeba sobie zakupic)
a warzywka to w ogole wazne sa :)
do wody wkroic czosnek (nawet caly)

ogniu krocz za mna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 3735 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 17159
Hmm bardzo ciekawa sprawa Jedną wade ma Czas!! A ja niestety nie mam

¤¤ członek-mafia.suple.hardcor.pl ¤¤

¤¤ Wejdz na pajacyka http://www.pajacyk.pl ¤¤

¤¤ członek-mafia.suple.hardcor.pl ® ¤¤

¤¤ Wejdz na pajacyka http://www.pajacyk.pl ¤¤

Mam braki jak każdy , staram sie je zawsze minimalizować, aby pomagac sobie i innym®

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1759 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 18156
A tak tak... ja również zauważyłem korzyści płynące z pieczenia różnych potraw w piecyku. Kurczaczek, pieczarki... ale z ziemniakami nie próbowalem. Kiedyś będąc w kanjpie zamowiłem własnie ziemniaki w mundurkach i podali mi je z ... twarogiem. Była bardzo dobre

Wszyscy mają dziarskie minki, bo wcinają proteinki
GG: 438179
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
czas jest wzgledny - a co nagle to po diable - to juz niestety w praktyce sprawdzilem, a pewnie niejeden amator silowni ma kumpli, co byli wielcy, cwiczyli stosunkowo dlugo, na chwile silek odstawili i klata, bary, plecy, rece - wszystko do brzucha splynelo - ja takich znam (ze nie wspomne o chorobach

"czas nie plynie tylko dzisiaj i nie zatrzyma sie jutro"

mam tez kumpla, ktory przez lata na odzywkach jechal, wypracowal sobie konkretny miesien, ale musial z powodu kontuzji zarzucic treningi na prawie dwa lata - nie zeszlo mu nic w tym czasie - to on byl dla mne argumentem, ze jak sie chce to sie da, moze trzeba wiecej wysilku i czasu w ten miesien wtedy wlozyc, ale mysle, ze warto

a co do ziemniaczkow, to nalezy je traktowac jak mieso i jesc tylko z warzywami - wazna rzecz o ktorej zapomnialem - ziemniaki z miesem to tragedia dla organizmu - kiedys napisze dlaczego
ale fakt - z serkiem smakuja czadowo :)

ps
"Bog stworzyl jedzenie, a diabel kucharza"

ogniu krocz za mna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


zamieszczam dosyc ogolna tabelke, ale za to praktyczna - powodzenia

ta ps. mam nadziej, ze moderatorzy nie usuna mnie z dzialu suplementow :)

dla szalonego caly swiat jest oblakany
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4429 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32976
spox... powinienes sie troche postarac, popracowac i zalozyc nowy post w dziale "odzywianie" (objasniel bys dokladnie o co w tym wszytsko chodzi)


**********************
Gazety kulturystyczne za free
https://www.sfd.pl/Topic.asp?topic_id=65185&forum_id=16&Topic_Title=&forum_title=Szatnia 
**********************
Pozdrawiam
anar

" Niewykorzystane sytuacje lubia sie mscic "
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HMB I KREATYNA

Następny temat

Suple pobudzające hormon wzrostu - proszę o wytłumaczenie.

Wiecej