SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PLAN I DIETA DO OCENY

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1417

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 22 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1787
Witam, tak jak w temacie proszę o ocenę i porady dotyczące diety i planu treningowego
16 lat
170 wzrostu
55kg waga
nauka w liceum
trening w domu (hantle, sztanga prosta, ławeczka lekko dodatnia/skośna (jak pod jeden koniec podłoży się coś to kąt wynosi ok 30stopni) stojaki na sztange (+ 2 kijki i z oparciem o parapet można robić dipy), drążek w drzwiach
staż- ciężko określić, kiedyś bardzo dużo robiłem pompek, potem doszły dipy z oparciem, drążek itd. z dużą nieregularnością. Od czerwca zacząłem ćwiczyć z ciężarami, chodź też nieregularnie, bardziej raczej się uczyłem ruchów i dieta typu jak najwięcej białka. Od września zacząłem regularnie ćwiczyć i trzymać diete.
śpię 8-8,5h
cel- rozwinięcie masy mięśniowej

Plan treningowy:
Pon. barki i triceps
barki:
-wyciskanie żołnierskie 4x10-8
-wznosy hantli bokiem 4x15-12
-wznosy hantli wzdłuż ciała 4x15-12
triceps:
-wyciskanie wąsko 4x10-12
-uginanie francuskie 1 hantlem za głową 4x8-10
-odwrotne pompki z dodatkowym ciężarem 4x8-10

Wt. nogi
-przysiady ze sztangą na karku 5x10-12
-wykroki ze sztangą na karku 5x10-12
-wspięcia na palcach 5x20-30
(tutaj powoli będę próbował przysiadów ze sztanga z przodu, ale na razie sprawia mi to trochę trudności)

Czw. klatka i biceps
klatka
-wyciskanie sztangi na ławeczce dodatniej 2x6-10
-wyciskanie sztangi na ławeczce ujemnej 3x6-10
-dipy 5x8-12
-wyciskanie hantli na ławeczce dodatniej 2x8-12
-wyciskanie hantli na ławeczce ujemnej 3x8-12
biceps
-uginanie ramion z hantlami z supinacją 4x10-12
-uginanie ramion z uchwytem młotkowym 4x10-12
-uginanie ramion w opadzie tułowia 4x10-12 (ręka luźno wisi)

Sob. plecy
-podciąganie nadchwytem 4x8-10
-martwy ciąg 5x5-7
-wiosłowanie sztangą 4x10-12
-wiosłowanie hantlami 4x10-12
-sztrugsy sztangą 4x10-12

dodatkowo kiedy starczy mi czasu i mam ochotę robię zwis na drążku 3x max, żeby poprawić wytrzymałość przedramion

Dieta (przykład 1 dnia)
6.30
-5białek i 4 żółtka jaj
-cały pomidor
-70g płatków owsianych+ trochę cynamonu

8.55
-160g twarogu
-80g chleba żytniego razowego

11.50
-170-200g kurczaka
-65g kaszy kuskus

15.20
(obiad- zazwyczaj to co jest ugotowane dla reszty zazwyczaj mięso+ ryż/ziemniaki+ surówka, zup nie jadam, jak nic nie ma to gotuję omleta z 4 białek jaj, 2 żółtek i 65g płatków jaglanych+ jakieś warzywa)

19.00
tutaj też różnie - jakieś mięso/ nabiał/ wpc i źródło węgli + warzywa

w dni treningowe trenuje 1,5h po obiedzie
bezpośrednio po treningu łyżeczka miodu i banan
30 min potem płatki jaglane 80g i wpi 25-30g

I jeszcze pytanie
- jak poprawić wyciskanie (leżąc, na barki). Podczas wyciskania leżąc słabo czuję klatke. Wizualnie mam też płaskie barki więc to może być ich wina lub tricepsa, bo jego też nieźle odczuwam
-czy wyciskać bardziej pod siłe (5-8), czy zmniejszyć ciężar i robić 10-12 ? Podobno taka różnica w powtórzeniach u początkujących nie robi różnicy w hipertrofii, za to pomaga w sile (aktualnie na sztandze mam 40kg tak więc troche bida z nędzą (tak, wiem ćwiczymy dla siebie nie dla innych, ale jednak mentalnie lepiej macha się 100kg niż 40 ;)))

Moja prośba oprócz oceny - jeżeli coś nie będzie odpowiadać to zamiast odpowiedzi tak/ nie/ to źle, proszę o bardziej złożone odpowiedzi poparte argumentami.
Z góry dziękuję ;)




Zmieniony przez - Michałłł123456 w dniu 2017-10-21 15:34:25
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6484 Napisanych postów 62272 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777416
Michałłł123456
A jeszcze ostatnie pytanie - czy mogę dorzucić tył barków do pleców w sobotę skoro w poniedziałek mam barki? Wtedy w pon dorzucił bym jeszcze jedno ćwiczenie na przód


Tak spokojnie możesz tak połączyć. Takie połączenie dobrze się sprawdza przy grzbiecie. Dołóż jedno bądź dwa ćwiczenia i będzie dobrze.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6484 Napisanych postów 62272 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777416
A jak długo trenujesz ? Daj jakieś podstawowe info jakim treningiem trenowałeś i jakie masz wyniki w podstawowych ćwiczeniach
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 22 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1787
Kiedyś pompki 4x max z różnym rozstawem dłoni, dipy 4x max i drążek 4x max co 2 dni ale nie były to regularne ćwiczenia, raz 1 a raz 4 razy w tygodniu, potem od czerwca to tak jak wyżej napisałem też różnie bywało z różną częstotliwością, ćwiczyłem bez planu, zapoznałem się bardziej z ruchami. Od września ćwiczyłem podobnym planem tylko że pon klatka, środa barki biceps, piątek triceps (tak wiem, bez sensu), niedziela plecy nogi (chodź i tak ćwiczyłem tylko plecy), dlatego zmieniałem plan na powyższy, którym ćwiczę od tygodnia. Na klatkę robię 10x40kg + sztanga, martwy ciąg 5x80 kg, OHP 10x20kg+ sztanga, drążek nadchwytem ok 17 podciągnięć, podchwytem ok 22 ale podczas ćwiczeń wydłużam negatyw więc wychodzi tak jak w planie ok.10 razy nadchwytem, na nogi na razie mam 12x45kg ale tak jak mówię dopiero zaczynam więc ciężar z treningu na trening będzie się zwiększać. Wszystko podaje w tym zakresie powtórzeń bo nigdy nie robiłem 5 razy max, oprócz martwego



Zmieniony przez - Michałłł123456 w dniu 2017-10-22 15:15:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6484 Napisanych postów 62272 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777416
To nie dziel planu treningowego na poszczególne partie tylko zrób trening całego ciała na każdej sesji.
Podstawowe ćwiczenia siłowe bo więcej nic nie trzeba. Musisz poprawić wyniki w podstawowych ćwiczeniach i zbudować ogólne podstawy.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 22 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1787
Mam w planach przejść na fbw za miesiąc :D a jak z dietą?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6484 Napisanych postów 62272 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777416
Michałłł123456
Mam w planach przejść na fbw za miesiąc :D a jak z dietą?


Dieta niewiele mówi wrzuć przykładowy dzień do kalkulatora kalorii i wrzuć zrzut ekranu wówczas coś więcejj będzie można powiedzieć.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 22 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1787
Wychodzi ok. 2300 kcal
200 białka
260 węglowodanów
50 tłuszczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347407
Za dużo białka. Przy tej koguciej wadze wystarczy w zupełności 100-120g. Reszta ok.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 22 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1787
A jaka kaloryczność na masę jak na mnie ? Bo raz pisze że 2700 drugi że 2300
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6484 Napisanych postów 62272 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777416
Nie sugeruj się dokładnie kalorycznością to tylko punkt wyjścia. Zacznij od jakiejść wartości i później kalibruj dokładając jeśli nie idzie. Białka 2-2,2 będzie ok
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 22 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1787
A jeszcze ostatnie pytanie - czy mogę dorzucić tył barków do pleców w sobotę skoro w poniedziałek mam barki? Wtedy w pon dorzucił bym jeszcze jedno ćwiczenie na przód
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Martwy ciąg

Następny temat

Plan treningowy piłkarza

WHEY premium