SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PIZZA LIGHT NA CIEŚCIE RAZOWYM Z MOZZARELLĄ

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 48443

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7641 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 41205
Witam!

Zrobiłem ostatnio pizzę na z mąki pełnoziarnistej. Składniki oczywiście dowolne, ja wybrałem kurę i tuńczyka, ale zamiast żółtego sera dałem mozzarellę. Tak więc jeśli można w ogóle powiedzieć o pizzy że jest light ;) to ta, będzie ją bardzo przypominać.



Czas przygotowania: 20 min + 25 min pieczenia
Składniki: 1 pizza

Ciasto:
- 300g mąki pełnoziarnistej
- 20g drożdży
- szklanka ciepłej wody
- pól łyżeczki soli
- łyżka oliwy z oliwek

Pozostałe:
- ser mozzarella light (2 kulki)
- puszka tuńczyka w kawałkach w sosie własnym / pokrojona w drobną kostkę pierś kurczaka (~120g)
- zielone oliwki
- pieczarki
- oregano, bazylia

Przygotowanie

Do miski wsypać mąkę, następnie w szklance ciepłej wody rozpuścić sól, drożdże i dodać do mąki, oczywiście drożdże można też wkruszyć i rozrobić ale polecam mój sposób bo jest znacznie prostszy :)
Energicznie wyrobić ciasto, jeśli będzie kleiło się do rąk można dodać jeszcze trochę mąki. Przykrywamy miskę ręcznikiem i odstawiamy w ciepłe miejsce do wyrośnięcia (około 20 min). Gdy ciasto wyrośnie rozwałkowujemy je na blasze lub jak w moim przypadku, na dnie od tortownicy, smarujemy przecierem
pomidorowym lub ketchupem (może być wymieszany z bazylią i oregano), następnie układamy pokrojoną w plasterki mozzarellę, na połowie kurczaka, na drugiej połowie tuńczyka + wszystkie inne ulubione dodatki (pieczarki można podsmażyć chwilę na patelni). Na koniec posypujemy pizzę bazylią i oregano. Wkładamy do piekarnika nagrzanego do 220 stopni, pieczemy ok 20-25 minut. Podajemy z sosem czosnkowym light, wg przepisu.

Wartości odżywcze

Białko: 121g
Węglowodany: 201g
Tłuszcz: 49g
Kalorie: 1749 kcal
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2407 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 37030
Trzeba bedzie w koncu kieeedys zrobic :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 226 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28344
Był już taki przepis tutaj ale robiłem i bardzo dobre :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 249 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11443
Wyglada kozacko. SOG
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51764 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349824
było ze 3 razy.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 231 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5250
Mąka razowa melvit typ 2000 nada się ? bo szkoda mi zepsuc :P Robił ktoś z niej ?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 478
wygląda dobrze , ciekawe jak smakuje;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 147 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4589
Wlasnie sie piecze. Ciekawe co z tego wyjdzie, bo to moja pierwsza pizza, a ciasto sie strasznie kleilo pomimo twoich proporcji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
Wrzuć fote jak wyszło i co tam dodałeś : )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 147 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4589
Na fotke niestety juz za pozno
Wyszla naprawde super, ciasto bardzo dobre mimo strasznego klejenia sie. Tylko nastepnym razem bede musial dorzucic na wierzch troche innego bardziej wyrazistego w smaku sera bo niestety mozarelli nie czuc nic a nic. Skladniki troche inne: sos pomidorowy, mozarella, pomidor, surowa piers w drobnych kawaleczkach, 2 plasterki szynki drobno pokrojone i na to oregano. 15 minut w nagrzanym do 200 C piekarniku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7641 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 41205
Jeśli ciasto się kleiło to znaczy, że prawdopodobnie za krótko trzymałeś pizzę w piekarniku lub miałeś za niską temperaturę. U mnie 25 min i 220 stopni - ciasto w środku nie było mokre i nie kleiło się.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Krewetki ze szpinakiem w sosie śmietanowym

Następny temat

[VIDEO] Sałatka makaronowa

Wiecej