SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PCOS, redukcja, trening, dieta

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4565

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć! :)
Najpierw problem : Brałam kiedyś antykoncepcje na stawy(wiotkość stawową+trądzik)-wyleczyłam się tylko z choroby stawów. Trądzik został, lecz po 1,5roku brania antykoncepcji zdecydowałam się zaprzestać stosowania anty.. na rzecz zdrowia. Co prawda pierwszy okres dostałam dopiero(po odstawieniu tabletek) jakieś 4msc po.. Za bardzo mnie to nie dziwiło, brałam dłuższy czas leki, także pomyślałam, że po prostu wymaga to więcej czasu przestrojenie się. Po pierwszym okresie na następny czekałam już około 5-6msc. W tym czasie okazało się, że zaczęły się problemy. Powstało PCOS, rosły torbiele. :( No i tak już jest do dziś, akutalnie jestem na tabletkach(Elin), choć nie ukrywam, że chciałabym to ''naturalnie'' wyleczyć, jednak przez torbiele zgodziłam się na leczenie anty, bo są dość sporawe(4cm i mam ich wiele). Także teraz okres jest, jednak ból występuje czasami okropny, że nie jestem w stanie normalnie funkcjonować
Trening : Trenuje już z 2 lata, tak na poważnie z ciężarami około roku. FBW, splity, push&pull, chyba wszystkie przerobiłam. Na początku były efekty trenowania. Teraz gdy wyszło PCOS.. Wszystko stoi w miejscu, lekka zmiana jest, ale trzeba na nią więcej popracować niż zwykle. Trenuje obecnie siłowo 5x week, 2xHIIT week, 1-2x cardio week. Tyle bo mam wakację i chcę nadgonić, jednak nic nie nadganiam(za dużo?). gdy pójdę do szkoły zmniejszę.Ale i tak i tak jestem w trakcie zmniejszania objętości treningowej swojego planu, bo jest tego rzeczywiście dużo.
Dieta : Z początku zwykła zbilansowana. Żadnych efektów. Parę miesięcy ketogenna-extra, jednak efektów brak. Teraz low carb - chyba najlepiej się czuje, jednak występują u mnie obecnie jakieś wahania insy, bo głód mi towarzyszy prawie cały czas.

ANKIETA

****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK:
WIEK: 19
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: 1 rok

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 53,5
WZROST: 155
OBWÓD RAMIENIA: 31
OBWÓD ŁYDKI: 32
OBWÓD UDA: 52
OBWÓD BIODER: 89
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 75
OBWÓD TALI 67
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ:

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING?
Wyrzeźbione ciało, widoczne mięcho. Mój cel jeśli chodzi o sylwetkę do fitness sylwetkowy.
****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: PCOS
PRZEBYTE KONTUZJE: kiedyś liczne zwichnięcia/złamania
WADY POSTAWY: brak
ALERGIE: chyba gluten
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: nietolerancja glutenu
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? obecnie tak, kiedyś nie
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? tak. Elin
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? tak

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: tak
Witamina C, ZMA, ziółka
Planuję dodać witaminę D, omega-3
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO)
ketogenna, low carb, carb cycling.
****DIETA*************************************************

CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ?
teraz to utrzymuje lub tyje.
****SPRZĘT**********************************************
Ławeczka, hantle, sztanga, żelazo(obciążenia), modlitewnik,
PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK/NIE
nie.
****TRENING**********************************
Push&Legs&Pull
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3416 Napisanych postów 6136 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264578
wklej jeszcze co jesz i zdjęcia, bo widzę, że redukować nie ma co za bardzo :/ jesteś szczupła, a żeby uwidocznić mięcho trzeba najpierw zobaczyć ile tego mięcha tam jest :)

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kulturystka_ania
Trenuje obecnie siłowo 5x week, 2xHIIT week, 1-2x cardio week. Tyle bo mam wakację i chcę nadgonić, jednak nic nie nadganiam(za dużo?).


nadgonić? to nie działa w ten sposób

moim zdaniem dużo za dużo

wrzuć wypiskę z tego treningu siłowego wraz z ciężarami

zrzut miski też bardzo prosimy

btw masz z czego wgl redukować? przydałyby się zdjęcia sylwetki to by ktoś mądry doradził co robić i na czym się skupić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kulturystka_ania
Mój cel jeśli chodzi o sylwetkę do fitness sylwetkowy.


jeszcze się zastanawiam czy chcesz wystartować w zawodach czy chcesz tak wyglądać na codzień?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nene87
wklej jeszcze co jesz i zdjęcia, bo widzę, że redukować nie ma co za bardzo :/ jesteś szczupła, a żeby uwidocznić mięcho trzeba najpierw zobaczyć ile tego mięcha tam jest :)


No teraz to mnie zdziwiłaś, że nie ma z czego redukować :D Masy mięśniowej jest trochę.. Fatu tyż :(
Tutaj z wczoraj szama
no i fotki , po więcej to na priv mogę wysłac, jakby ktoś był zainteresowany, bo wstydziuch ze mnie ;c





Zmieniony przez - nightingal w dniu 2017-10-20 10:01:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Myraen
kulturystka_ania
Mój cel jeśli chodzi o sylwetkę do fitness sylwetkowy.


jeszcze się zastanawiam czy chcesz wystartować w zawodach czy chcesz tak wyglądać na codzień?


Noo chciałabym.. Ale to może za parę lat, teraz zdrowie najważniejsze :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
taka ilość kalorii przy takiej ilości różnego rodzaju ćwiczeń... czerwona kartka się należy...
nie ma się co dziwić, że głoda jesteś

sylwetki nie odważę się oceniać, ale redukować to tu nie ma co moim zdaniem

jeszcze rozpisz trening dokładnie i będę zadowolona


Zmieniony przez - Myraen w dniu 8/2/2017 12:29:30 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Myraen
kulturystka_ania
Trenuje obecnie siłowo 5x week, 2xHIIT week, 1-2x cardio week. Tyle bo mam wakację i chcę nadgonić, jednak nic nie nadganiam(za dużo?).


nadgonić? to nie działa w ten sposób

moim zdaniem dużo za dużo

wrzuć wypiskę z tego treningu siłowego wraz z ciężarami

zrzut miski też bardzo prosimy

btw masz z czego wgl redukować? przydałyby się zdjęcia sylwetki to by ktoś mądry doradził co robić i na czym się skupić


Ojej. No napiszę :D Dużo tego, ciężar dobieram w granicach 70-85% CM. Serii wychodzi 4-6 w ćwiczeniu. Powtórzeń różnie. :)
po treningu właśnie albo cardio/HIIT/tabata + brzuch 2x week
Trening Push
Wyciskanie skos dodatni
Rozpiętki skos dodatni
Wyciskanie hantli skos dodatni
przenoszenie hantla
OHP
Wznosy w przód
Podciąganie szt. do brody
Wycisk francuskie
prostowanie ramienia w opadzie tułowia
wycisk wąsko
francuskie hantlem

LEGS
przysiad tylni
wykroki
mc proste
unoszenie nóg
wspięcia

PULL
wiosło szt
podciąganie k. sztangi opad tułowia
wiosłowanie hantlem na ławce skos
mc klasyk
szerokie do brody
wznosy bok
barbell rows
odwodzenie w tył
uginanie przedramion łamana
uginanie z supinacją
chwyt młotkowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Myraen
taka ilość kalorii przy takiej ilości różnego rodzaju ćwiczeń... czerwona kartka się należy...
nie ma się co dziwić, że głoda jesteś

sylwetki nie odważę się oceniać, ale redukować to tu nie ma co moim zdaniem

jeszcze rozpisz trening dokładnie i będę zadowolona



Zmieniony przez - Myraen w dniu 8/2/2017 12:29:30 PM


Co do kalorii to nie wiem ale trochę zaniża. Korzystam z innego kalkulaora i wychodzi 1500 kcal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
albo tamten zawyża

zwróć uwagę czy ważysz produkty przed obróbka i czy w kalkulatorach też uwzględniona jest wartość przed obróbką

fakt faktem że ja widzę 1300

ekhem... chcesz mi powiedzieć, że po treningu siłowym składającym się z 11 ćwiczeń w 4-6seriach masz jeszcze siłę na cardio/hiit/tabate + brzuch?
i trening silowy 5 razy w tygodniu...
zdecydowanie mi to podejrzanie wyglada, napewno robisz trening silowy?

rob na biezaco wypiski z treningow z ciezarami uzytymi w kazdej serii + miske
wyjdzie od razu co się dzieje

* ostrzegam, że czasem jestem wredna mimo że próbuję być milusia - wtedy należy nie zawracać sobie mną głowy

no i witam w dziale
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3416 Napisanych postów 6136 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264578
no moja droga przy takiej ilości treningów to miska 1300kcal to jakaś masakra! ja trenuję 4xtyg. TYLKO SIŁOWO i jem dziennie 2200kcal w tym 290g ww i widzę, że moje ciało to lubi, mam 163cm wzrostu i ważę 60kg, więc wcale jakaś wysoka nie jestem haha zdecydowanie dołóż do miski węgle, bez tego zaczniesz niebawem tyć na takich kaloriach :-/

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z udami

Następny temat

Moira: Eternal War - jeńców nie bierzemy :)

WHEY premium