SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pływanie - proszę o rady

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3901

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79
Witam,
Mam kilka różnych pytań odnośnie pływania i nie chcąc zaśmiecać forum postanowiłem przedstawić je w jednym temacie - który będzie moim takim małym wątkiem ;)

Na samym początku chciałbym powiedzieć, że na basen mogę chodzić codziennie przez ok. 2h

1) Chciałbym poprawić swój czas żabką na 50m - obecnie mój wynik to ok. 50s. Moim celem jest uzyskanie czasu ok 40s. na 50m a na 100m chciałbym uzyskać wynik ok 1:30. Wiem, że sporo od siebie wymagam, ale jak nie będę miał jakiegoś celu to i wyników nigdy nie uzyskam. Czy mógłby ktoś przedstawić mi trening, dzięki któremu mógłbym uzyskać takie czasy oraz ile może trwać trening aby taki wynik uzyskać (oczywiście mniej więcej ;))?

Moja technika żabką - uważam, że nie jest najgorsza. Chodząc na wf na uczelni, instruktor nigdy mi nie zwrócił uwagi, żebym jakieś podstawowe błędy popełniał. Pływając swoim tempem mogę pływać bez przerwy.

2) W kraulu mam kłopoty z nogami :/ - i ten problem mam od kilku tak naprawdę lat i nie wiem jak mam z nim sobie poradzić. Chodzi o to, że nie potrafię poprawnie ruszać nogami. Np. jak mam deskę przed sobą i macham nogami prawie jak wariat to mimo to stoję prawie w miejscu. Oglądając filmiki zawodowców niektórzy w miarę pomału płynnie ruszają nogami a mimo to płyną szybko :) Co ciekawe jest u mnie... gdy mam deskę między nogami to wówczas płynie mi się znacznie szybciej (czyli samymi rękami), a gdy płynę pełnym stylem to zauważam, że tyłek delikatnie schodzi mi pod wodę i wówczas płynie się mi ciężej i wolniej - noi oczywiście źle macham nogami.

Moje pytanie brzmi jak mógłbym w końcu poprawić swoją pracę nogami? Jakie tutaj zastosować ćwiczenia? Np. pływając z samą deską ciągle i machać tylko nogami to mi w sumie nic nie da bo jak coś się ciągle źle wykonuje to robiąc to ćwiczenie nawet przez rok chyba mi nic nie da :) Dodam, że czas na 50m kraulem mam również w granicy 50s, a chciałbym dojść do wyniku 1:20 - 1:30 na 100m.

3) Rok temu czytałem świetny post tylko nie pamiętam kto go właśnie napisał jak długo wytrzymywać bez oddychania, tam ktoś pisał ze dzięki temu ćwiczeniu doszedł nawet do wyniku chyba ponad 4min. Mi raptem po kilku próbach udało mi się wytrzymać 2,5min. Czy zna może ktoś ten artykuł albo wie jak go odszukać? Ja szukałem chyba przez 2h ale wyszukiwarka niestety jakąś nie znajduje tak starych postów ://

Szukam tego artykułu ponieważ chciałbym w miarę bez problemowo przepływać sobie 25m pod wodą - obecnie przepływam ok 20m więc nie jest to żadna rewelacja. Tak więc również i w tej kwestii prosiłbym Was o pomoc.

4) I na chwilę obecną moje ostatnie pytanie :) i prośba do Was. Czy znacie może strony z filmikami, gdzie można by podpatrzeć jak powinno poprawnie się pływać? Mam na myśli jakieś filmiki instruktażowe?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 318 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7978
Ad. 2 - Ciezko cos doradzic, bez zobaczenia Twojej pracy nog do kraula. Mozliwe ze za bardzo probujesz walic nogami na sile zamiast spokojnie nimi poruszac. Plywasz z glowa wynurzona czy zanurzona? Podczas plywania samymi nogami z deska, gdy glowa jest wynurzona ciezej jest utrzymac cialo w pozycji poziomej i czesto nogi troszke opadaja, dlatego najlepiej plywac i co jakis czas nabierac powietrza. Najlepiej jakby ktos odpowiedni Cie zobaczyl i ewentualnie cos doradzil.
Ad. 4 - http://www.wasa.asn.au/coaching/videos/
na youtubie tez napewno znajdziesz wiele filmow
Pozdrawiam

Nobody really knows how or why he works so hard, it seems like he's never got time...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79
Hmm a nikt nie pomoze mi przy pozostalych pytaniach? Moze ktos moglby mi napisac jaki bylby dla mnie dobry trening aby osiagnac takie wyniki, ktore przedstawilem w poprzednim poscie?

Prosze Was o pomoc.
Pozdrawiam,
Marcin
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Liga Mistrzyń Siatkarek 2008/2009

Następny temat

Jak by można połączyć....?

Wiecej