sfd logo sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Inne dyscypliny

Dodaj odpowiedź

Pływanie - problem

Wysłana -
Witam,
Mam następujący problem. Mianowicie podczas pływania kraulem zauważyłem, że nogi "opadają mi". Gdy odepchnę się nogami od brzegu ok.10m przepłynę i nogi są na odpowiedniej wysokości, natomiast po tym czasie, gdy wezmę ok.2x oddech nogi już stanowią z klatką piersiową kąt ok. 130 stopni. Przy pływaniu stylem klasycznym ten problem jest zdecydowanie mniejszy. Co może być tego przyczyną? Czy w miarę regularnego pływania ten problem sie raz "zredukuje" ?
Druga sprawa to taka, że nie potrafię utrzymać kondycji podczas pływania... Po przepłynięciu dwóch długości muszę chwilę odpocząć. Czy to również podczas regularnych treningów się polepszy?

Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi,
Pozdrawiam.

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
pływaj, pracuj nad techniką. Z tymi nogami to kwestia utrzymania bioder i brzucha + odpowiedniej pracy kończyn - jak będziesz wiosłował za słabo, to nie utrzymasz pozycji, bo po prostu grawitacja pokona pęd. Z kondycją to samo, poprawi się. Jak zaczynałem przygodę z pływaniem, to po 2-4 basenach musiałem zrobić chwile przerwy, czasem nawet musiałem się w połowie basenu wynurzyć i zrobić 1-2 cykle odkrytego kraula teraz 80 basenów bez odkrycia i bez przerwy latam, tylko po 20 muszę zrezygnować ze ślizgu
W żabce nie ma takiego problemu ze względu na fazę wyleżenia, która sprzyja utrzymaniu sylwetki na powierzchni wody, w kraulu ciągle pracujesz

Zmieniony przez - DreamEvil w dniu 2016-12-03 01:41:23
Wysłana -
Jak dopiero zaczynasz to jest normalka, z czasem kondycja i technika się poprawi jak będziesz wiedział co i jak ją poprawić
Wysłana -
Po prostu zmęczenie cię dopada i nogi idą w dół. Mam podobny problem.
Wysłana -
Jak długo pływasz? Brzmi trochę, jakbyś dopiero uczył się pływać. Chodzisz gdzies na lekcje pływania? Jakaś szkoła typu ProSwimming czy po prostu ćwiczysz sobie na basenie? Ile masz lat?
Wysłana -
wujcio zerknij na daty
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź