SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Płk Kukilński...

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4714

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1771
... nie żyje. Według byłego ministra obrony Jana Parysa pułkownik zmarł w szpitalu w Waszyngtonie. Przyczyną śmierci był wylew krwi do mózgu.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 773 Wiek 56 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 24347
Po pierwsze; owszem, szpiegostwo istnieje ale chyba w żadnym kraju żołnierza, który szpiegował przeciwko własnemu państwu nie uznano za bohatera i nie witano z takimi honorami. Po drugie wojsko jest od wykonywania rozkazów i jak każdy pacjent zacznie po swojemu interpretować i filozofować, to ja pier... taką armię... Nawet gdyby misio był generałem to powinien realizować strategię obrony państwa zgodnie z wytycznymi ministerstwa obrony a nie własnej portmonetki. I jak był takim patriotycznym aniołkiem to czemu brał za to kasę???

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Włączam powiadomienia
A swoją drogą mądrzejsi ludzie na forum mogli by coś o nim napisać bo na onecie to z grubsza opisali.
A ja jestem z tego pokolenia młodzieży co za dużo to nie wie o takich osobach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2201 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15791
Krótkie info

http://info.onet.pl/868496,12,item.html

Postępek oceń sam.

So give it up you bloody sods you'll not be getting laid
And the sooner that you're out the door the sooner we'll be paid

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzieki za linka
Ale jestem chyba za młody jeszcze żeby to zrozumieć,bo co poniektóre daty to mi dużo nie mówią,teraz na historii zamiast nam mówić ciekawe rzeczy to ******lą o średniowieczu więc to chyba wszystko wyjasnia.
A co do osoby płk Kuklińskiego to nie wiem co o nim sadzić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2201 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15791
Średnowiecze to wyjątkowo ciekawy okres, szczególnie jeśli chodzi o militaria. Zresztą kolejne okresy również.

Sztuka wojenna ewoluuje - dobrze wiedzieć jak było kiedyś, wiele rzeczy nie zmieniło się do dzisiaj.

So give it up you bloody sods you'll not be getting laid
And the sooner that you're out the door the sooner we'll be paid

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mi ten okres nie przypadł raczej do gustu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2613
Zdrajca czy bohater??? Trudno powiedzieć. Odpowiedź znają zapewne nieliczni. Czyli ci, którzy go zwerbowali. Jeśli szpiegował dla Amerykanów dla forsy, a potem dosztukował do tego ideologię patriotyczną - był zdrajcą. Co nim naprawdę kierowało, tego się nigdy nie dowiemy.

Ludzie dzielą się na dwa rodzaje: popychających i popychanych

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2201 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15791
Nie ważne co nim kierowało.
Złożył przysięgę i ją złamał. Był oficerem więc siłą go do wojska nie wzięto. Dla mnie to jest proste.
Nie ważne dla kogo - dla mnie nie ma różnicy czy ktoś by np. dziś szpiegował na rzecz Korei Północnej czy USA to szpieg jest szpiegiem.
A poz tym na czym miałyby polegać pobudki patryiotyczne w przekazywaniu informacji do obcego państwa.

So give it up you bloody sods you'll not be getting laid
And the sooner that you're out the door the sooner we'll be paid

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2914 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 39362
Nie mam o nim wyrobionej opini, ale wiem jedno: Zdradzać państwo to nie zawsze to samo co zdradzać ojczyzne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1771
Trudno jednak zrozumiec jego tłumaczenie ze szpiegował przeciwko komunistom, bo sam nim byl. Jakos sobie nie moge wyobrazic, ze dopusciliby do takich informacji czlowieka niesprawdzonego politycznie-zreszta pracował bardzo wysoko w hierarchii-a jak to bylo z przyznawaniem stanowisk w PRL to chyba kazdy wie. Swoja droga, czy ktos moze z was wie, ile lat byl pulkownikiem-moze sie chlopak zdenerwowal ze mu gwiazdki nie dali?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 516 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10479
Natolin - racja ,ale on jako oficer WP składał przysięgę państwu i niestety ją złamał czyli wniosek jest prosty.

Pozdrawiam !!!

SFD FIGHT CLUB

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Witeź

Następny temat

Wywiad na stronie Greendevils część 2

WHEY premium