SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Płatki- jakie?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5387

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 377 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2811
Kiedyś jadałem płatki owsiane i wiem ze nie można im nic zarzucić, ale ostatnio przezuciłem sie na płatki kukurydziane o róznych smakach, bo wole zjeść smaczne śniadanko, a wydaje mi sie że nie ma wielkiej róznicy. Może się myle, dlatego prosze o opinie i FAKTY.
Wiem jaka jest różnica w ilości wartości odżywczych, ale nie wiem jak z jakością tych wartości.
Może jest to głupia sprawa, ale za każdym razem kiedy wcinam śniadanko właśnie nad tym sie zastanawiam
Dzięki za odpowiedzi

Pozdrawiam -BiLaX-


Życie nie ma sensu, bez dążenia do wytyczonego celu

Pozdrawiam -BiLaX-

...:::Życie nie ma sensu, bez dążenia do wytyczonego celu:::...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4429 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32976
wapn wchodzi w interakcje z bardzo wieloma pierwiastkami wiec mozna np. w 2 czy pozniejszym spozyc jogurcik (maja w 100g 200mg wapnia wiec sopko:)

"...nas nie dogoniat... ;)"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Różnica jest, i to duża. Przede wszystkiem takie "smakowe" płatki kukurydziane zawierają duże ilości sacharozy, której nie ma w owsianych czy musli.Mają tez więcej tłuszczu nasyconego. Dodatkowo(pewnie już zauwazyłeś, skoro czytałeś te tabelki na płatkach)takie kukurydziane maja dużo mniej błonnika(są dużo bardziej przetworzone niż owsiane i musli) a błonnik zapewnia uczucie sutości na dłużej i robi za miotłę układu pokarmowego. Witaminy w kukurydzianych sa dodawane w większości sztucznie(np witamina C), a w owsianych sa naturalne.
Owsiane tez mają wady, bo utrudniają wchłanianie wapnia. Moim zdaniem najlepszyn wyjściem jest musli, bo zawiera mieszankę, nieprzetworzonych ziaren i mało przetworzonych płatków, plus jakies orzechy, owoce-jest naturalne, zdrowe i jednocześnie smaczne.

smoczek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 360 Wiek 45 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7984
Stary ja tak samo jem płatki kukur. i jest o.k.Jem je w ilości 120g z 300ml mleka 0,5%.Extra!!! W tym jest 18g B i 150g WW oraz 440 kcal!!!
Super sniadanko + uzupełnienie białeczkiem...

Pozdrowionka!!!

Pozdrowionka!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 750 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9705
ja ide na kompromis :]
zazwyczaj jem platki owsiane + platki kukurydziane...
albo robie musli z platkami owsianymi wlasnej roboty :]
przynajmniej wiec co daje ;>

NO LIMIT FOR P000WER !125p! :D

NO LIMIT FOR P000WER !125p! :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 360 Wiek 45 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7984
Ja ładuje też płatki ryżowe-120g oczywiście z mleczkiem 0,5%!!!
Pycha!!! Także wartościowe śniadanko + białeczko z odżywki...

Pozdrowionka!!!

Pozdrowionka!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 67 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1688
Jak zauważył smoczek jest zasadnicza różnica pomiędzy płatkami owsianymi i kukurydzianymi. Jeżeli mogę coś dodać to chciałbym powiedzieć że płatki kukurydziane mają o wiele wyższy indeks glikemiczny w porównaniu z płatkami owsianymi i dlatego w diecie kulturystycznej nie są najlepszym źródłem ww. Płatki owsiane utrudniają wchłanianie wapna bo są bogatym źródłem magnezu a te dwa pierwiastki nawzajem się blokują. Z uwagi na IG zasadniczą sprawą jest również przygotowanie płatków owsianych: nie należy ich gotować szczególnie na „papkę” gdyż IG mocno wzrasta. Najlepiej zalać chudym mlekiem o tem. Pokojowej lub zmiksować z białkami jaj i usmażyć na patelni teflonowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Ostatnio zamianiłem płatki owsiane na płatki jęczmienne - też są niezłe i nie popadam w rutynę - polecam spróbować

Pozdrawiam. Tomek - moderator: Aktualności, Sportów ogólnorozwojowych, Nasze hobby, Strongman i trójbój siłowy.
"Nie mów tego, o czym należy milczeć, lecz nie przemilczaj tego, co należy powiedzieć."

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 10990 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 88360
owsianka RULEZ

Pozdrawiam
misoo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
ajak


Pozdrawiam. Tomek - moderator: Aktualności, Sportów ogólnorozwojowych, Nasze hobby, Strongman i trójbój siłowy.
"Nie mów tego, o czym należy milczeć, lecz nie przemilczaj tego, co należy powiedzieć."

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 377 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2811
No coz panowie- przekonaliście mnie, wracam do płatków owsianych, nie ma to jak pożywne śniadanko- w końcu to najważniejszy posiłek dnia i nie mozna go olać

Pozdrawiam -BiLaX-

Życie nie ma sensu, bez dążenia do wytyczonego celu

Pozdrawiam -BiLaX-

...:::Życie nie ma sensu, bez dążenia do wytyczonego celu:::...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2747
Mam pytanie do Makkawego - czy zalanie płatków owsianych wrzątkiem drastycznie podnosi IG czy to dotyczy tylko ich gotowania?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Shake z Mc Donalda, a białko ?

Następny temat

opalenizna zdrowo dla bialasa ? :)

WHEY premium