Ilość wyświetleń tematu: 1897

...
gokuson TEAM SFD Administrator
Szacuny 77 Napisanych postów 9037 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 120896
Reprezentacja Turcji pokonała USA 2:1 (1:1) w pierwszym meczu grupy B rozgrywek o Puchar Konfederacji. Na obiekcie w St. Etienne gole dla podopiecznych Gunesa zdobyli Okan Yilmaz i Tuncay Sanli. Honorową bramkę dla USA uzyskał Beasley.

Turcja - USA 2:1 (1:1)

Bramki: Okan Yilmaz (39-karny),Tuncay Sanli (70) - Beasley (37)

...
Reprezentacja piłkarska Kolumbii pokonała Nową Zelandię 3:1 (0:1) w meczu drugiej kolejki grupy A rozgrywek Pucharu Konfederacji.

Kolumbia - N. Zelandia 3:1 (0:1)
Bramki: Jorge Lopez (59'), Mario Yepes (75'), Giovanni Hernandez (85') - Raffaele de Gregorio (27')
Żółte kartki: Gonzalo Martinez, Ivan Cordoba - Noah Hickey, Ryan Nelsen, Mike Utting
Czerwona kartka: Chris Killen (N. Zelandia, 69', za drugą żółtą)
Sędziował: Carlos Batres (Gwatemala). Widzów: 16 241.

...
Szacuny 1 Napisanych postów 619 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 14109
20 czerwca

Brazylia sensacjnie przegrała z Kamerunem 0:1(0:0)
Bez Ronaldo, Rivaldo i Roberto Carlosa Brazylijczycy byli cieniem drużyny, która rok temu na boiskach Korei i Japonii sięgnęła po piąty tytuł mistrza świata. Wyróżniającym się graczem był Samuel Eto'o. Piłkarz Realu Mallorca oddał groźne strzały w 62. i 74. minucie, aż wreszcie w 83. minucie pokonał Didę uderzeniem pod poprzeczkę z 20 metrów.

Sędziował Walentyn Iwanow (Rosja).
Widzów 46.719.

Brazylia: Dida; Belleti, Juan, Kleber, Lucio; Emerson, Kleberson (80-Adriano de Souza), Gil, Ricardinho, Ronaldinho; Adriano (66- Ilan)

Kamerun: Idris Kameni; Bill Tchato, Rigobert Song, Geremi, Lucien Mettomo; Jean Joel Perrier Doumbe, Modeste Mbami, Marc-Vivien Foe (64-Thimotee Atouba); Mohamadou Idrissou (67-Joseph Desire Job), Eric Djemba, Samuel Eto'o (90-Pius N'Diefi).

21 czerwca

Kamerun wygrał w Saint Denis z Turcją 1:0 (0:0) w meczu drugiej kolejki grupy B piłkarskiego Pucharu Konfederacji.
Po zwycięstwie nad Brazylią 1:0, Kameruńczycy na Stadionie Francji pokonali Turcję w takim samym stosunku. W ostatniej minucie gola strzelił z rzutu karnego Geremi.

Pierwsze groźne akcje w meczu przeprowadzili piłkarze z Czarnego Lądu, ale nie wykorzystali okazji Eto'o w 11. minucie i chwilę później Tchato. W 20. minucie Tuncay znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Kamerunu, ale Kameni nie dał się zaskoczyć.

W drugiej połowie do ataku ruszyła Turcja i w 47. minucie kolejną okazję zmarnował Tuncay. Kwadrans później ten sam piłkarz przelobował Kameniego, lecz piłkę z linii bramkowej wybił Mettono.

Wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, gdy w doliczonym czasie gry Servet sfaulował Mbamiego na granicy pola karnego. Jedenastkę pewnie wykorzystał Geremi.

Kamerun - Turcja 1:0 (0:0)
Bramka: Geremi (90 min-karny)

Kamerun: Idris Kameni; Bill Tchato (78-Valery Mezague), Rigobert Song, Geremi, Lucien Mettomo; Jean Joel Perrier Doumbe, Modeste Mbami, Marc-Vivien Foe; Mohamadou Idrissou (56-Joseph Desire Job), Eric Djemba (70-Thimothee Atouba), Samuel Eto''o

Turcja: Rustu Recber; Deniz Baris, Fatih Akyel, Servet Cetin; Ergun Penbe, Ibrahim Toraman, Volkan Arslan (60-Gokdeniz Karadeniz), Selcuk Sahin, Yildiray Basturk; Okan Yilmaz (76-Necati Ates), Tuncay Sanli (89-Huseyin Kartal)

22 czerwca

Brazylia wygrała w Lyonie z USA 1:0 (1:0) w meczu drugiej kolejki grupy B piłkarskiego Pucharu Konfederacji.
Mistrzowie świata bez trudu pokonali słabą drużynę USA 1:0. Wynik ten dał awans do półfinału ekipie Kamerunu, która kilka godzin wcześniej wygrała z Turcją również 1:0. O drugie miejsce premiowane awansem walczyć będą w poniedziałek Brazylia z Turcją.

Upokorzeni porażką z Kamerunem (0:1) Brazylijczycy ruszyli w meczu z Amerykanami do ataku. Od pierwszych minut zepchnęli ich do obrony i w 22. minucie zdobyli prowadzenie. Adriano wykorzystał błąd obrońcy Berhaltera i bez trudu pokonał Howarda. Niewiele brakowało, a w 35. minucie mistrzowie świata podwyższyliby na 2:0 po strzale Ricardinho.

Amerykanie, dalecy od formy z zeszłorocznych mistrzostw świata, stworzyli w całym meczu dwie groźne sytuacje: w 44. minucie ładnie strzelił z rzutu wolnego Matthis, a w 61. minucie Donovan próbował zaskoczyć Didę. W drugiej połowie Brazylijczycy mieli jeszcze kilka okazji na zdobycie drugiej bramki, ale zmarnowali je Adriano, Alex i Ronaldinho.

Brazylia - USA 1:0 (1:0)
Bramka: Adriano (22 min.)

Sędziował Lucilio Cardoso Batista (Portugalia).
Widzów 20.306.

Brazylia: Dida; Juan, Lucio, Belletti (70-Maurinho), Kleber; Ricardinho, Emerson, Kleberson, Alex (74-Gil); Ronaldinho; Adriano (90-Ilan)

USA: Tim Howard; Gregg Berhalter, Steve Cherundolo, Carlos Bocanegra, Cory Gibbs (79-Bobby Convey), DaMarcus Beasley, Pablo Mastroeni (85-Taylor Twellman), Earnie Stewart, Chris Klein (59- Eddie Lewis); Landon Donovan; Clint Mathis
------------------------------

Kolumbia wygrała z Japonią 1:0 (0:0) w meczu trzeciej kolejki grupy A piłkarskiego Pucharu Konfederacji.
Gol z 68. minuty Giovanniego Hernandeza zapewnił Kolumbii drugie miejsce w grupie A i awans do półfinału piłkarskiego Pucharu Konfederacji, który rozgrywany jest na boiskach Francji.

Kolumbijczycy po dwóch kolejkach byli w gorszej sytuacji niż gracze z Azji i choć mieli tyle samo punktów, ustępowali im gorszą różnicą bramek. Japończykom wystarczał więc remis do tego, by zapewnić sobie udział w dalszej fazie turnieju.

Przed długi czas utrzymywał się wynik bezbramkowy, który był korzystny dla Japonii. Jednak w 68. minucie defensywa azjatyckiej ekipy popełniła błąd, który bezlitośnie wykorzystał Hernandez.

Próba zniwelowania strat się nie powiodła i to Kolumbijczycy zagrają ze zwycięzcą grupy B w półfinale. O tym, kto to będzie, zadecydują ostatnie mecze grupowe, które zostaną rozegrane w poniedziałek.

Japonia - Kolumbia 0:1
Bramka: Giovanni Hernandez (68).

Sędziował: Jorge Larrionda (Urugwaj).
Widzów: 24 500

Japonia: Seigo Narazaki; Nobuhisa Yamada, Keisuke Tsuboi, Tsuneyasu Miyamoto, Alessandro Santos; Koji Nakata, Hidetoshi Nakata, Mitsuo Ogasawara (74-Daisuke Matsui), Yasuhito Endo (85- Daisuke Oku); Naohiro Takahara, Yoshito Okubo (66-Yuichiro Nagai)

Kolumbia: Oscar Cordoba; Jose Mera, Mario Yepes, Gerardo Bedoya, Gonzalo Martinez; Oscar Diaz (46-Arnulfo Valentierra), Jairo Patino, Giovanni Hernandez, Jorge Lopez; Victor Aristizabal, Eudalio Arriaga (76-Gerardo Vallejo)
-----------------------------

Francja wygrała na Stade de France w Paryżu z Nową Zelandią 5:0 (2:0) w meczu trzeciej kolejki grupy A piłkarskiego Pucharu Konfederacji.

Ostre strzelanie urządzili sobie mistrzowie Europy w ostatnim meczu grupy A piłkarskiego Pucharu Konfederacji z Nową Zelandią. Gospodarze turnieju pokonali drużynę z Antypodów aż 5:0 (2:0), przy czym dwa ostatnie gole strzelili już w doliczonym czasie gry.

Strzelecki popis "Trójkolorowych" rozpoczął w 17. minucie Olivier Kapo, który pięknym strzałem z linii pola karnego pokonał bramkarza drużyny z Nowej Zelandii. Cztery minuty później snajper Arsenalu Londyn, Thierry Henry, podwyższył rezultat na 2:0.

W drugiej połowie kolejne gole dołożyli: Djibrill Cisse (w 70. minucie) oraz, już w doliczonym czasie gry, Ludovic Giuly i Robert Pires.

Francuzi zakończyli rozgrywki grupowe z kompletem dziewięciu punktów. W potyczkach z Japonią, Kolumbią i Nową Zelandią strzelili osiem goli i stracili tylko jedną bramkę. W półfinale turnieju zmierzą się z drugą drużyną grupy B.

Francja - Nowa Zelandia 5:0 (2:0)
Bramki: Oliver Kapo (17), Thierry Henry (21), Djibril Cisse (70).Ludovic Giuly (90), Robert Pires (90).

Sędziował: Masoud Moradi (Iran).
Widzów: 36 842

Francja: Mickael Landreau; Lilian Thuram, Philippe Mexes, Marcel Desailly, Bixente Lizarazu; Benoit Pedretti (69-Ousmane Dabo), Ludovic Giuly, Olivier Kapo, Sylvain Wiltord (76-Robert Pires); Djibril Cisse, Thierry Henry (74-Steve Marlet)

Nowa Zelandia: Mike Utting; Gerard Davis, Chris Zoricich, (73- Duncan Oughton), Danny Hay (81-Scott Smith),Ryan Nelsen; Noah Hickey, Mark Burton (69-Chris Jackson), Raffaele De Gregorio, Simon Elliott; Chris Bouckenhooghe, Vaughan Coveny

To Wam powiem co Wam powiem, ale Wam powiem.

Moderator na K**

...
23 czerwca

Sagnol nie zagra w półfinale Pucharu Konfederacji

Willy Sagnol, obrońca reprezentacji Francji, nie zagra w meczu półfinałowym Pucharu Konfederacji. Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) nałożyła na niego dwa mecze kary za brutalny faul w spotkaniu z Japonią.

Sagnol, który otrzymał czerwoną kartkę w 90 minucie za przewinienie na Hidetoshim Nakacie, zapłaci ponadto 5 tysięcy franków szwajcarskich grzywny.

Francuz pauzował już w meczu grupowym z Nowym Zelandią. W półfinale gospodarze turnieju zagrają z drugą drużyną grupy B - Turcją lub Brazylią.
-------------
GRUPA B
USA zremisowały z Kamerunem 0:0 w meczu trzeciej kolejki grupy B piłkarskiego Pucharu Konfederacji.

Kamerun z siedmioma punktami zajął pierwsze miejsce w tabeli, drużyna USA z jednym punktem zamknęła stawkę. W meczu półfinałowym Kameruńczycy zagrają z reprezentacją Kolumbii.

Trener Kamerunu Winfried Schaefer, pewny awansu do półfinału, wystawił rezerwowy skład. Z pierwszej jedenastki zagrali tylko Mettomo i Mohamadou Idrissou. W konsekwencji mecz zdominowali Amerykanie, którzy jednak razili nieskutecznością i nie potrafili odnieść pierwszego zwycięstwa w turnieju.

USA - Kamerun 0:0
Sędziował: Mark Shield (Australia).

USA: Tim Howard; Steve Cherundolo, Carlos Bocanegra, Chris Armas, Danny Califf; Bobby Convey, Eddie Lewis (81-DaMarcus Beasley), Kyle Martno (55-Landon Donovan), Cory Gibbs; Jovan Kirowski (68- Earnie Stewart), Clint Mathis.

Kamerun: Erik Kwekeu; Ngassam Falemi, Lucien Mettomo, Pierre Njanka, Thimothee Atouba, Joel Epalle; Achille Emana, Gustave Bahoken (82-Geremi), Valery Mezague (74-Modeste MBami), Mohamadou Idrissou; Joseph-Desire Job (74-Samuel Eto'o).
----------
Brazylia zremisowała z Turcją 2:2 (1:0) w meczu trzeciej kolejki grupy B piłkarskiego Pucharu Konfederacji.

Reprezentacja Turcji zrewanżowała się Brazylii za ubiegłoroczne mistrzostwa świata w Korei Płd. i Japonii. Drużyna prowadzona przez Senola Gunesa dwukrotnie uległa wtedy późniejszym triumfatorom - w fazie grupowej i w półfinale. Tym razem lepsi okazali się Turcy, którzy wyeliminowali rywali z rozgrywek o Puchar Konfederacji.

Zarówno Turcja, jak i Brazylia zgromadziły w trzech meczach po cztery punkty. Jednak Turcy mieli lepszy bilans bramkowy i to oni awansowali do półfinałów turnieju.

Po pierwszej połowie spotkania Brazylijczycy prowadzili 1:0 po bramce Adriano, który przelobował Rustu Recbera w 23. minucie. Wyrównał pół godziny w bardzo podobny sposób Gokdeniz Karadeniz. Po 81. minutach było 2:1 dla Turcji po trafieniu rezerwowego Okana Yilmaza. Brazylijczycy doprowadzili do remisu już w doliczonym czasie gry, a strzelcem bramki był Alex.

W półfinale Turcja zagra z Francją, która zajęła pierwsze miejsce w tabeli grupy A.

Brazylia - Turcja 2:2 (1:0)
Bramki: dla Brazylii - Adriano 23, Alex 90; dla Turcji - Gokdeniz Karadeniz 53, Okan Yilmaz 81
Czerwona kartka: Ronaldhinho (Brazylia, 90)
Sędziował: Markus Merk (Niemcy). Widzów: 29 tys.

Brazylia: Dida; Juan, Lucio, Gilberto (72-Kleberson), Maurinho; Ricardinho (64-Alex), Emerson, Kleberson, Ronaldinho; Adriano, Ilan (62-Gil).

Turcja: Rustu Recber; Fatih Akyel, Alpay Ozalan, Bulent Korkmaz, Ibrahim Uzulmez; Gokdeniz Karadeniz, Selcuk Sahin, Ergun Penbe (73- Ibrahim Toraman), Volkan Arslan (36-Okan Yilmaz, 87-Serkan Balci); Yildiray Basturk; Tuncay Sanli.

Szacuny 1 Napisanych postów 8354 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 59852
Francja jest nadal pod wrażeniem śmierci 28-letniego piłkarza kameruńskiego, który zasłabł podczas półfinałowego meczu pucharu konfederacji między Kolumbią a Kamerunem i zmarł pół godziny po jego zakończeniu.

Po początkowych wahaniach drużyna Kamerunu postanowiła jednak rozegrać finałowy mecz z Francją w niedzielę.