SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pływanie - problem

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5320

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 37 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5
Witam,
Mam następujący problem. Mianowicie podczas pływania kraulem zauważyłem, że nogi "opadają mi". Gdy odepchnę się nogami od brzegu ok.10m przepłynę i nogi są na odpowiedniej wysokości, natomiast po tym czasie, gdy wezmę ok.2x oddech nogi już stanowią z klatką piersiową kąt ok. 130 stopni. Przy pływaniu stylem klasycznym ten problem jest zdecydowanie mniejszy. Co może być tego przyczyną? Czy w miarę regularnego pływania ten problem sie raz "zredukuje" ?
Druga sprawa to taka, że nie potrafię utrzymać kondycji podczas pływania... Po przepłynięciu dwóch długości muszę chwilę odpocząć. Czy to również podczas regularnych treningów się polepszy?

Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi,
Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 78909
pływaj, pracuj nad techniką. Z tymi nogami to kwestia utrzymania bioder i brzucha + odpowiedniej pracy kończyn - jak będziesz wiosłował za słabo, to nie utrzymasz pozycji, bo po prostu grawitacja pokona pęd. Z kondycją to samo, poprawi się. Jak zaczynałem przygodę z pływaniem, to po 2-4 basenach musiałem zrobić chwile przerwy, czasem nawet musiałem się w połowie basenu wynurzyć i zrobić 1-2 cykle odkrytego kraula teraz 80 basenów bez odkrycia i bez przerwy latam, tylko po 20 muszę zrezygnować ze ślizgu
W żabce nie ma takiego problemu ze względu na fazę wyleżenia, która sprzyja utrzymaniu sylwetki na powierzchni wody, w kraulu ciągle pracujesz


Zmieniony przez - DreamEvil w dniu 2016-12-03 01:41:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Jak dopiero zaczynasz to jest normalka, z czasem kondycja i technika się poprawi jak będziesz wiedział co i jak ją poprawić
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2259 Napisanych postów 2195 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25570
Po prostu zmęczenie cię dopada i nogi idą w dół. Mam podobny problem.

vivere militare est

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 27 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 120
Jak długo pływasz? Brzmi trochę, jakbyś dopiero uczył się pływać. Chodzisz gdzies na lekcje pływania? Jakaś szkoła typu ProSwimming czy po prostu ćwiczysz sobie na basenie? Ile masz lat?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
wujcio zerknij na daty

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TEST COOPERA [new aproach]

Następny temat

deski do rakietek dp tenisa stołowego

Wiecej