SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Płatki- jakie?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5388

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 10990 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 88360
nie wydaje mi sie zeby ugotowanie platkow zmienilo IG...uczylem sie robic kiedys glukoze ze skrobii ale ten proces byl bardzo dlugi i wymagal ciaglego dodawania wody do skrobii ktora sie mega dlugo gotowala...a juz platki blyskawiczne ktore super szybko chlona wode nie powinny miec takich sklonnosci

Pozdrawiam
misoo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4429 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32976
przeciez owsianka z mleczkiem jest bardzo pyszna (ja dodaje jeszcze otreby:) - tez nie sa zle)

"...nas nie dogoniat... ;)"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2298 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 11379
Chciałem coś wtrącić odnośnie wapnia. Ostatnio dowiedziałem się od lekarki, że płatki owsiane nie tylko utrudniają jego wchłanianie, ale również najzwyczajniej odwapniają kości. Podobno najlepiej jeść płatki owsiane tak raz w tygodniu, nie częściej. Co o tym sądzicie? Bo ja się chyba na musli przerzucam, a tylko w niedzielę będą owsiane.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 10990 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 88360
eeee...nie wydaje mi sie zeby to byla prawda...lekarze czesto mowia rozne rzeczy(w spr. diety) ktore mijaja sie z prawda-mowa o lekarzach rodzinnych...poza tym z tego co wiem zachamowanie wchlaniania wapnia powoduje kwas szczawiowy a w platkach owsianych bynajmniej go nie ma...

Pozdrawiam
misoo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
misOO-to chyba jednak prawda, że magnez utrudnia wchłanianie wapnia(także witaminy E) i to nie jest wymysł lekarzy.Sprawdziłam w kilku źródłach(mam sporo literatury tematycznej w domciu(moja mama jest lekarzem(nie rodzinnym ) ) Wszystkie mówia o takim wpływie.

smoczek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 10990 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 88360
hi hi..a to psikus...dobrze ze napisalem ze nie wydaje mi sie-teraz moge napisac ze po prostu sie myslilem

jednak chyba ten proces nie jest taki az duzy zeby rezygnowac z platkow...poza tym jesli robimy platki z mlekiem (a w mleku jest wapn) to troche minimalizujemy ten nieporzadany efekt...jesli sie myle to mnie popraw

Pozdrawiam
misoo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
masz rację i w żadnym wypadku nie nakłaniam nikogo do rezygnacji z jedzenia płatków owsianych-ważne jest tylko to, żeby zachować umiar i zapewnić organizmowi odpowiednią porcję wapnia np dodatkowym jogurtem czy czymś w tym stylu.

smoczek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2298 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 11379
Też mi się wydaje, że to prawda. Mój Tata w młodości też wsuwał masę płatków owsianych i problem pojawił się w momencie złamania nogi. Bardzo długo mu się nie chciała zrosnąć i lekarze też byli zdania, że to w dużej mierze wina płatków owsianych. A to nie byli raczej lekarze rodzinni .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4429 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32976
wapn wchodzi w interakcje z bardzo wieloma pierwiastkami wiec mozna np. w 2 czy pozniejszym spozyc jogurcik (maja w 100g 200mg wapnia wiec sopko:)

"...nas nie dogoniat... ;)"
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Shake z Mc Donalda, a białko ?

Następny temat

opalenizna zdrowo dla bialasa ? :)

WHEY premium